1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. SOBE, Türkiye’ye Örnek Bir İşletme Olacak
SOBE, Türkiye’ye Örnek Bir İşletme Olacak

SOBE, Türkiye’ye Örnek Bir İşletme Olacak

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE) açılış öncesi gelecek yılların yol haritasını belirliyor. SOBE Vakfı Mütevelli Heyeti ve akademisyenler stratejik plan için toplandı.

A+A-

SOBE ÖRNEK OLACAKSelçuklu Belediyesi tarafından Türkiye’ye kazandırılan ve faaliyetleri Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı eliyle sürdürülen Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE) açılış için gün sayıyor. Kısa süre sonra hizmet vermeye başlayacak SOBE’nin gelecek hedefleri doğrultursunda yoluna emin adımlarla devam etmesi için Vakfı Mütevelli Heyeti ve akademisyenlerin katılımı ile 5 yıllık stratejik plan çalıştayı gerçekleştirildi. Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi’nde düzenlenen stratejik plan toplantısına Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mustafa Ak, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy ve vakıf mütevelli heyeti üyeleri katıldı. Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Kutlu’nun stratejik planlama konulu sunumunun ardından vakıf mütevelli heyeti çalıştay çalışma grupları toplantısı ve çalışma grupları sunumu gerçekleştirdi.

Büyümek ve Kurumsallaşmak İçin Stratejik Planı Önemsiyoruz

Bu işe başlarken dikkatimi çeken iki tane ana güçlük vardı diyen Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı (SOBE) Mütevelli Heyeti Başkanı Mustafa Ak, “ Birincisi alana tamamen yabancıydık. Diğeri ise yurt içi ve yurt dışı gezilerde de edindiğimiz izlenimlere göre tesisin ölçeğinin çok büyük olmasıydı. Ama önce ekibimizi kurduk. Görevlendirmeleri yaptık, çalışmalarımıza başladık. Nihayet bu özel projede özel alanda hizmet vermenin arefesine gelmiş bulunmaktayız. Katkıları olan bütün paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu tesisin çalıştırılması ve inşallah ilerde de geliştirilmesi, büyümesi ve kurumsallaşması açısında stratejik plan çalışmasını çok önemsiyoruz. Konular ve hedefler ne kadar belirgin olursa, ne kadar yere sağlam basarsak alacağımız yolda karşılaşacağımız güçlüklerin de o az olacağı inancındayız. Bunun için bugün ki çalışmayı çok önemsiyoruz. Bu tesislerin yapımında ve ilgi alanımızda olmamasına rağmen böyle bir projeyi gerçekleştirmek için irade koyan Selçuklu Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ediyorum” dedi.

SOBE, Türkiye’ye Örnek Bir İşletme Olacak

SOBE’nin Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Türkiye Otizm Meclisi’nin kurulmasına vesile olduğunu ve onun sekretaryasını üstlendiğini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Aslında

üzerimize düşen sorumluluğun ne kadar fazla olduğunu gösteriyor. Burada bulunanlar olarak görevimiz sadece bu binayı en iyi şekilde işletmek değil, otizm konusunda Türkiye’ye örnek bir işletme olabilmek ve bundan sonra ihtiyaç olan tüm tesislerin ve tüm binaların da ana omurgasını oluşturabilmeyi hedefliyoruz. Planlı programlı bir şekilde işlere devam ediyoruz. Bugün de çok önemli bir adımı burada atacağız. SOBE olarak stratejik plan çalıştayı yapıyoruz. Bu çalışmanın kurumsallığımıza çok önemli katkı sağlayacağını umuyorum” dedi.

SOBE, Açılış İçin Gün Sayıyor

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi’nin (SOBE) açılış için gün saydığını ifade eden Başkan Altay,“ Tesis Konya’nın ve Türkiye’nin en güzel tesislerinden biri olacak. Zaten fiziki olarak Türkiye’de böyle örneği olmayan bir binaya sahibiz. Şu anda personel alımı işi gerçekleştiriliyor. İnşallah en kısa sürede öğrenciler seçilerek çocuklarımızın burada hayata tutunmalarını ve ailelerin bundan sonraki yaşamlarını kolaylaştırmak için önemli bir adım atmış olacağız. Bu konuda çok önemli destekçilerimiz var. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başta Necmettin Erbakan Üniversitemize, Rektörümüze, Rektör Yardımcılarımıza ve kıymetli hocalarımıza teşekkür ediyorum. Konya Büyükşehir Belediyemize, İl Milli Eğitim Müdürümüze ve diğer İl Müdürlerimize ve en önemlisi mütevelli heyet üyelerimize teşekkür ediyorum. Çünkü onlar gönüllüler. Biz işimizi yapıyoruz ama onlar burada bu konuda bize destek olmak için, çocuklarımızın sorunlarını çözmek için burada bulunuyorlar. Çalışmalarımızın hayırlı olmasını temenni ediyor, inşallah en kısa sürede açılmasını temenni ediyorum. İnşallah en kısa sürede hizmete açılmasını temenni ediyorum. 2 Nisan Otizm Günü’nde burada büyük bir çalıştay gerçekleştireceğiz. Böylece Otizm konusunda Konya, önemli bir merkez olmaya hızla devam ediyor” dedi.

Yönetim kurulu ve mütevelli heyeti üyelerin görüş ve önerilerinin alındığı çalıştayın fotoğraf çekimi ile son buldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.