1. YAZARLAR

  2. Ufuk Kendirci

  3. Son dakika golü olmadı
Ufuk Kendirci

Ufuk Kendirci

Yazarın Tüm Yazıları >

Son dakika golü olmadı

A+A-

Geçtiğimiz haftaki Fenerbahçe maçını rakibin deplasman karnesine göre süspanse edebileceğini söylemiştik. Fakat Kasımpaşa maçı yeşil beyazlılar için önemliydi. Potaya 3 puan varken ve makas daralmışken artık refleks gösterme vaktiydi. Kravets’in golü böylesine maçta harikaydı fakat son dakika golü…

Oyuna baktığımızda Konyaspor Jevtovic-Amir tandemi ile oynadığında sıkı bir takım oluyor. Takımın savunması ve bekleri oturduğundan önlerinde güvenilir iki 6 numara rakibin kolay gelmesini engelliyor. Dioamande de zaman zaman iyi performans sergiledi ancak birbirini tanıyan ikili Konyaspor’u açmayı zorlaştırıyor. Tek eksik bu futbolcular geriye çok yaslandıklarında takım çok pasif kalıyor. Box to box (Orta sahanın iki yönünü oynayan) oyuncular olmadığından top çıkartan oyuncu eksikliği hissediliyor.     

Dışarda Jevtovic- Amir, içeride Jevtovic 6, Amir 8 oynayabilir. Amir’in 8 oynayıp başarılı olduğu maçlar var. Bir parantez kaleci Sehic için açayım. Boşnak kaleci sakatlığında Eray’dan herkesi şaşırtacak performans görmüştük. Belki de geçen hafta Eray ile çıkmak gerekiyordu. Sehic iyileşir iyileşmez formayı alsa da bugün yaptığı fazla özgüven hatası can sıktı. Daha sade oynamalı. Milosevic geride kaldığında takımını ileri çıkartamıyor. Shengelia ile Sekidika da topla çıkma becerisi az olduğundan takım önde duramıyor. Önde baskı yapan takımlara karşı kapan-çık taktiği iyi yapılabilir belki ancak oyun geliştirmek gereken maçlarda Konyaspor üretemiyor.

Her şeye rağmen Kravets ilaç gibi gol attı. Tekniği attığı gollerden daha fazla olan oyuncu maçın skorunu ilan etmeye çok yakındı. Ancak son dakika golü her şeyi sil baştan aynı yere getirdi. Haftaya böyle hatalara yer olmayacak rakibe karşı oynanacak. Dersler çıkarılması lazım.

Önceki ve Sonraki Yazılar