1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. SON KALEYE OYNANAN OYUNLAR
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

SON KALEYE OYNANAN OYUNLAR

A+A-

Ülkemizde bir süredir kopmaya başlayan insani bağlılığın sürekliliğine dair gidişatımız her geçen gün geriye gidiyor. Her gün duyduğumuz sosyal çatışma ve kopuklukların günden zayıflaması ve bencilliğin tavan yapması maalesef bir realitedir. 
Bu işe önce vatan gerçeğinden hareket ederek el atmakta yarar görüyorum. Allah’ın bir lütfu olan bu güzel memleketimizin kıymetini anlamakta ya yetersiz kalıyoruz ya da umursamıyoruz.
Yalan söyleyen tarih utansın isimli web sitesinden aldığım bir makaleden faydalanarak düşüncelerimiz siz değerli okurlarıma aktarmak istiyorum.
Dünya, manevi bir buhrana girdi. Nefse her istediğini veren batı medeniyeti artık bedel ödemeye başladı. Her yıl milyona yakın gencini sefahat ve ahlaksızlığın getirdiği sebeplerden dolayı intihar sonucunda kaybediyor Avrupa. Hepsi derin arayışta. Halktaki ahlaki çöküşü durdurmanın ve aile müessesini yeniden tesis etmenin yollarını arayıştalar...
Son 100 yıldır derin bir el sadece Türkiye ve İslam ülkelerini değil tüm dünyayı ahlaken çökertmek için tüm gücüyle çalışıyor. İnsanlardaki şehvet ve şiddet hislerini galeyana getirme üzerine kurulu bir sistem bu. Film ve müzik sektörü bu sistemin en güçlü silahları. Son yıllarda bunların yanına bir de oyun sektörü eklendi. Peki, böyle bir sistem kimin ne işine yarar?
Bugün gelinen noktada ahlaki yapıda örnek bir imparatorluğun temsilcileri olarak bizde aslımızdan maalesef koptuk. Manevi anlamda tutar dalımız kalmadı. Düne kadar birle yetinmesini bilen bir millet iken bugün binlerle boğuşanların gözü doymuyor. Bunun boş olduğu gerçeğini de ölüm enselerine yapıştığında yani iş işten geçtikten sonra anlayabiliyorlar. Konya’mız düne kadar ahlak ve maneviyatta öncü bir kent iken bugünkü Konya’yı tanıyamıyorum. Dünyaya sevgiyi sunmuş, sevgiyle tüm engellerin aşılacağını her fırsatta dile getirmiş Mevlana Celaleddin Rumi gibi bir değerin öncüsü bir kent olarak bugünkü bulunduğumuz noktada ne kadar zavallı olduğumuzun farkında mısınız?
Dünyada çevirebildiği kadar fırıldak çevirerek kolay zenginliği kendine yol edinmiş doyumsuz ve açgözlü sanayicilerin bulunduğu bir kent olmanın ezikliğini hep birlikte yaşıyoruz.
Tanrılaşıyorlar. Üç kuruşu bir arada görmenin verdiği azgınlıkla dünyaya saplanıp kalan zavallıların ruhu bedenlerinden kabzedildiğinde uyanacakları bir yalan dünyanın misafirleriyiz. 
Peki, çare ne? İşte burada İslam dini göze çarpıyor hemen. Tüm çabalara rağmen tam anlamıyla başarılı olamadıkları İslam ülkeleri, İslamiyet’in bu zehrin panzehri olduğunu gözler önüne seriyor kabul etmek istemeseler de.
İsrail isimli virüs küçücük bir toprakta olsa da dünyaya verdiği zararın farkında mısınız? 
Ne kadar kötü bir durum değil mi? Dev gibi bir adamı yıkıp kanserle yüzleştiren küçücük bir virüs misali İsrail’de aynı şekilde küçücük bir virüs gibi bünyeyi yani dünyayı kontrol altına almış. Her tarafa zehrini kusuyor. Amerika’yı dildiği gibi çekip çeviren bu yapı sonunda İslam dünyasının parlayan yıldızı olmaya namzet ülkemize yönelik oluşturduğu bir politikayla bizi esir almaya çalışıyor. Sonuçta yukarıda bahsetmiş olduğum işin zor kısmı halledilmiş. Ümmetin gençleri flörtten, aşktan meşkten, oyundan, içkiden ve her türlü melanetten başını alamaz hale getirilmiş.
Geriye kalan ise, bozulan bu ahlak yoksunu hale gelmiş ülkelere fitne yaymak suretiyle kendi değirmenine su taşıyacak mekanizmada son noktayı koymak. Bunun için kalkıştıkları tüm çıkışlar ellerinde patladı. Artık alenen arsızlık yaparak üzerimize gelmeye başladılar. Gelmeye de devam edecekler. 
Ama biz asla imanımızdan taviz vermeyeceğiz…

Bu yazı toplam 944 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.