1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Son tarih 31 Temmuz!
Son tarih 31 Temmuz!

Son tarih 31 Temmuz!

Konya Vergi Dairesi Başkanı Musa Kazım Ünver, 7143 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanundan yararlanmak isteyenler için son tarihin 31 Temmuz olduğunu ifade etti. 

A+A-

Kanunun içeriğini anlatan ve borcu olacaklara yararlanmalarını tavsiye eden Ünver, “Kanun sekiz ana başlıktan oluşmakta ve kesinleşmiş alacaklara ilişkin hükümler içermektedir. Trafik para cezasından tutun da karayollarından usulsüz geçişlere kadar birçok başlığı içerisinde barındırmaktadır. Vergi mükellefi olsun veya olmasın herkes bir borç sorgulamasını mutlaka yapmalıdır. Sorgulama sonucunda kanun kapsamına giren bir hususun tespiti halinde ise kanunun getirmiş olduğu avantajlarda faydalanılmalıdır ’dedi
‘Kesinleşmiş olan bir ceza varsa, bu kanunun getirdiği imkanlardan yararlanıp, yapılandırma takvimini başlatın ’diyen Ünver.  Yargıya intikal etmiş olan dosyaların da kanun kapsamında yapılandırılacaktır. Kanun kapsamında varlık barışına ilişkin bir hüküm de yer almaktadır. Yurt içinde ve yurt dışındaki varlıkların milli ekonomiye kazandırılması noktasında kanunun getirmiş olduğu büyük bir avantaj sunulmuştur’dedi
Sadece gayri resmi olan değerlerin resmileşmesi amaçlanmaktadır. Bu değerler daha sonra vergi incelemesine de girmeyecektir. Gelir vergisi, kurumlar vergisi, motorlu taşıtlar vergisi, KDV, ÖTV gibi tüm vergiler bu kanuna göre yapılandırılacaktır.  Bunlar da son tarih 31 Temmuz’dur. 
Matrah ve vergi artırımı için ise 31 Ağustos 2018 tarihine kadar bizzat vergi dairesine gelerek veya posta yoluyla ya da Gelir İdaresi Başkanlığının internet adresi üzerinden yapılabilmektedir” diye konuştu.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.