1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Sondakika! Erdoğan 'Bir kaç hafta içinde yeni uygulamalar geliyor'
Sondakika! Erdoğan 'Bir kaç hafta içinde yeni uygulamalar geliyor'

Sondakika! Erdoğan 'Bir kaç hafta içinde yeni uygulamalar geliyor'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da toplu açılış töreninde, ​"Eğer koalisyon güçleri bizi bölgede istemiyorsa B planımız devreye girer, o da olmazsa C planı devreye girer" açıklamasında bulundu.

A+A-

Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

15 TEMMUZ'UN GALİBİ BU MİLLET

15 temmuz niye oldu? 15 Temmuz işte bu hizmetleri hazmedemeyenlerin operasyonudur. 15 Temmuz Türkiye'yi bir vagon olarak görmek ve göstermek isteyenlerin operasyonudur. Ne ile vurdular benim kardeşlerimi? Bizim uçaklarımızla, bizim silahlarımızla. 241 şehidimiz var. 2194 gazimiz var. O akşam o bombaları yağdıranlar zannettiler ki güçlüler, F-16'lar güçlü, tanklar toplar silahlar güçlü. Bilmiyorlardı ki yer yüzündeki güç Allah'ın halifesi olan insandadır. yeter ki o insanlar şahadet makamında yürüsün. Biz milletimizle iftihar ediyoruz, gurur duyuyoruz. 15 Temmuz'un galibi bu aziz millettir.

LİDER TAŞIN ARDINA SAKLANIRSA...

Şimdi konuşuyorlar, neymiş 3. darbe gelecekmiş. Bir tane ukala kendini bilmez köşesinden bir şeyler yazıyor. Ne diyor şair, yürüyeceksin millet yürüyecek arkandan. 15 Temmuz bunun en güzel ifadesi oldu. Birileri başka şeyler söyledi neymiş Almanya'ya iltica. Bilmiyorlar ki biz terbiyemizi alırken şöyle aldık, eğer lider taşın altına saklanırsa, millet dağın ardına saklanır.

BU ÜLKENİN GÜVENLİK GÜCÜNÜ HERKES BİLECEK

2002 yılından bu yana Türkiye'nin yaşadığı badireleri şöyle bir gözden geçirelim. Bismillah deyip göreve başladık. Irak krizi ile başlayan, danıştay krizi ile devam eden süreçleri dönemin cumhurbaşkanının çıkardığı zorluklara rağmen devam ettik. Davos'u hatırlarsınız, Mavi Marmara'nın saldırıya uğraması. 7 Şubat MİT krizi ile artık varlığı iyice hissedilen bir kuşatma ile çok ciddi mücadele başlattık. Çok dile getirmiyorduk ama çok ciddi bir mücadele veriyorduk.2013 yılında ilk önce Gezi, sonra 17-25 Aralık girişimleri ile her şey biraz daha yerine oturdu.Bölücü örgütün hiç bir izahı olmayan şekilde ülkemize nasıl saldırdığını unutmadık. DAEŞ'te bu kervana katıldı. Gaziantep'te 14 yaşında bir yavruya Messi forması giydirip üzerine canlı bombayı bağladılar. 56 kardeşimizi şehit ettiler.O güne kadar sustuk ama artık sondu. Cerablus'a girdik. Bu milletin güvenlik güçlerini herkes bilecek.

DAEŞ'İ YENEMİYORSAK BU İŞİ BIRAKALIM

Koalisyon güçleri neden PYD ve YPG ile hareket ediyor. Bunu anlamakta zorluk çekiyoruz. Şuanda teröristleri eğitenleri anlamakta zorlanıyoruz. Koalisyon güçlerinin içinde yer alanlar siz DAEŞ'le mücadeleyi YPG ve PYD ile değil 63 ülke ile halledin. Eğer 63 ülke DAEŞ'i halledemiyorsa biz yöneticiler olarak görevi bırakalım.Burada bir tuzak var, tuzak başka. Oyun bizim üzerimizde oynanıyor. Kusura bakmasınlar biz bu oyuna ne Suriye'de ne de Irak'ta izin vermeyeceğiz.

YAZIKLAR OLSUN

Ne diyorlar terör örgütlerine yardıma devam edeceğiz.(Hillary Clinton) Yazıklar olsun. Senin NATO'daki ortağın YPG mi PYD mi? Eğer bizsek adımı bizle atacaksın. Biz bu işi bitiririz.

YENİ UYGULAMALAR GELİYOR, BİR KAÇ HAFTA İÇİNDE GÖRÜRSÜNÜZ

Bu yapının içinde olanlardan 15 Temmuz'dan sonra gerçek anlamda pişmanlık duyan çok az kişinin olduğunu görüyorum. İnlerine gireceğiz dedik, girdik. Ama bitmedi. Kaçacak delik arayacaklar. Şimdi yeni uygulamalar geliyor. Birkaç hafta içinde göreceksiniz.

Erdoğan, "Konya 15 Temmuz'da ahde vefasını bir kez daha gösterdi, kardeşlerimizi bizim silahlarımızla vurdular 241 şehidimiz var. Bilmiyorlardı ki yeryüzünde güç Allah'ın halifesi olan insandadır." dedi.

"15 Temmuzun galibi bu aziz millet Türk milleti oldu"
15 Temmuzun galibi bu aziz millet Türk milleti oldğunu ifade eden Erdoğan, "Kardeşlerim duracak mıyız? Durmayacağız, yola aynı şekilde devam edeceğiz. Kararlıyız, kıyamete kadar devam edeceğiz. Şimdi konuşuyorlar, birinci darbe atlatılmış ikinci darde atlatılmış, şimdi üçüncü darbe gelecekmiş. Bir ukala kendini bilmez köşesinden bir şeyler yazıyor.." açıklamasında bulundu.
Erdoğan "Almanya'ya İtalya'ya iltica etti dediler, ama bilmiyorlar ki, eğer lider taşın arkasına saklanırsa millet dağların ardına saklanır, Meydan dediğimde aziz milletim meydanlara yürüdü" dedi.

"Sevgili Konya fakat bu Konya bir başka"
Erdoğan, Sevgili Konya fakat bu Konya bir başka diyerek, "Cumhurbaşkanlığı seçiminden bir gün önce duamız neydi, Bizi Resulünün izinden ayırma, mevlana ilmi ver bizi Konevi hikmeti ver ya Rab. Allah'ım bizim kıyamet gününde onlara mahcup etme, bizi sen sırat-ı müstakimden ayırma kardeşliğimizi dirliğimizi bozma bozmak isteyenlere fırsat verme." dedi.
Aradan geçen iki yılın ardından bu duaya ne kadar ihtiyacımız olduğunu gördük. 2002 yılından bu yana pek çok zorlukla karşılaştık. Nice karanlık olaylar arka arkaya geldi.. 7 Şubat Mit kriziyle birlikte varlığı iyice hissedilen bir kuşatmayla ciddi bir şekilde başladı.
Bölücü örgütün hiç bir izahı olmayan hendek eylemleriyle ülkemize nasıl saldırıldığını unutmadık değil mi? Ülkemizde kanlı eylemlerle başlayan DAEŞ da bu kervana katıldı.

"Şu anda teröristleri eğitenleri anlamakta zorlanıyoruz"
Cerablus'ta halk oraya yerleşmeye başladı. Oradan Rai'ye girdik Ilımlı muhalefetle ilerlemeye devam ediyoruz. Bu milletin güvenlik güçlerini de herkes bilecek Kualisyon güçleri niçin PYD ile hareket ediyor. Bunu anlamakta zorlanıyoruz. Şu anda teröristleri eğitenleri anlamakta zorlanıyoruz.
Yazıklar olsun!
Biz PYD'ye silah vermeye devam edeceğiz diyorlar. Senin NATO da ki ortağın PYD mi? Bizimle oturup konuşacak işbirliği yapacaksın. Biz bu işi bitiririz.

"İdam haklı bir talep"
İdam konusunda Erdoğan, "İdam haklı bir talep, Batı ne derse desin beni ilgilendirmiyor. Beni milletim ilgilendiriyor" açıklamasında bulundu.
Onun için yasalarımız yetkiyi parlamentoya vermiş, gereğini parlamento yapacaktır.
Bazıları 15 Temuuz'un ardından ölçeği çok geniş tutuyorlar diyor, Kusura bakmasınlar kimse mağdur edebiyatı yapmasın. Asıl mağdur şehit ve gazilerimizin alilerinin mağduriyeti. Milletimiz masum insanları öldüren darbecileri adalete temsil etmiştir. Cezaevlerindeki işkence iddiaları yalandır. Diğer mahkumlar hangi şartlarda kalıyorsa onlarda aynı şartlarda kalıyor.
Daha temizlik şart görevden almalar şart..Bugün rahat bir şekilde yaşıyorsak bu FETÖ temizliğinden kaynaklanıyor. FETÖ teröristlerine dünyayı dar edeceğiz.

Tek millet! 80 milyon tek millet.

Tek bayrak! Şehitler tepesi hiç bir zaman boş kalmadı kalmayacak.

Tek vatan! Vatanımızın topraklarından operasyon yapmayız kimse o tür hayaller kurmasın.

Rabia... Tek devlet tek bayrak tek vatan tek devlet...

İşte bizim Rabiamız bu bununla geleceğe yürüyeceğiz. Varsa başka iddiası olan kozlarımızı ortaya koyup

1984 yılından bu yana devam eden terör meselesini çok iyi biliyoruz. Her kim FETÖ'yü kucağında tutuyorsa zehri oraya akıyor olacaktır.

Terör örgütleri üzerinden bölgemizi yeniden dizayn etmeye çalışanlar bilsin ki izin vermeyeceğiz.

Biz oyunları bozmazsak bir gün acısını çekeriz.

Türkiye'nin kimsenin toprağında talebimiz yoktur. Kendi geleceğimizi garanti altına almak için yapacağız.

Başikadan çıkın diyorlar. Bizi başikaya çağıran sizdiniz. Kimse kusura bakmasın, bizim orada soydaşlarımız var.

Eğer koalisyon güçleri bizi bölgede istemiyorsa B planımız devreye girer, o da olmassa C planı devreye girer !

Türkiye güvendeyse bölgede herkes için bir umut vardır.

Erdoğan Musul operasyonuna katılım için, "Kualisyon güçlerine katılmayı teklif edeceğiz. Koalisyon güçleri arasında olma " açıklamasında bulundu.

Milletimiz her türlü tehdide karşı iradesine sahip çıktı.

Marmara'dan 3 yılda geçen insan sayısı 160 milyon oldu. İnşallah 20 Aralıkta Avrasya tüneli açılacak.

İnşallah bizim için engel yok! Yeter ki inan azmet.

"Milletimiz Başkanlık sistemi istiyor hızla adım atmamız gerekiyor"
Türkiye'nin yeni bir anayasayı hak ettiğini söylüyoruz .Nihai sözü millet söyleyecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.