1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Sorunumuz İnsana ve Doğaya Şiddet
Sorunumuz İnsana ve Doğaya Şiddet

Sorunumuz İnsana ve Doğaya Şiddet

Selçukya Kültür Sanat Derneği Başkanı Av. Fatma Şeref Polat yapmış olduğu yazılı açıklama ile son günlerde artan kadına şiddet ve kadın cinayetleri konusunda şu ifadelere yer verdi.

A+A-

Yıllardır artarak devam eden kadın cinayetleri ve şiddet konusu Emine Bulut’un çocuğunun gözleri önünde, eski eşi tarafından hunharca katledilmesi videosunun yayınlanması ise adeta bir yıldırım gibi başımıza düştü. Haklı olarak öfke ile doldu yüreklerimiz. Her seferinde olduğu gibi kanımız dondu sağlıklı düşünemez hale geldik. Oysa görmesek de bildiğimiz bu ciddi ve acı gerçek her zaman gündemimizin temelinde olmalıydı. Ve durum ne kadar vahim olursa olsun bundan sonrakilere engel olmak için sakin ve aklı selim olmak zorundayız. 
Üstelik bu sadece ülkemizin değil ,her geçen gün artan bir ivme ile şiddete doğru yol alan çığırından çıkmış bir dünyanın bize yansıyan bir görüntüsü. Geniş açıdan ele alındığında konunun bir çok cephesi var elbette fakat belki en temel hatamız meseleye sadece kadın ve erkek çatışması temelinde yaklaşıp ateşe körükle gitmemizdi. 
Şiddet bir türlü değil bin türlü ! Bedensel, cinsel, ekonomik, sosyal, siyasi, dini şiddet altında insanlık… Bunu yaygın ve etkin hale getiren teknoloji ve iletişim. O halde her derdin devası içinde gizli düsturundan hareketle teknoloji ve iletişimi çözümün merkezi yapmak durumundayız. Bu hiçbir kurum ve kişinin tek başına altından kalkamayacağı bir yüktür. Eğitim , aile , kültür ,sanat , hukuk, medya alanında etkili ve yetkili tüm kişi ve birimlerin bir koordinasyon altında çalışmasına ihtiyaç var. Gerekirse doğrudan Cumhurbaşkanlığına bağlı insan ve doğaya şiddetle mücadele birimi kurulmalıdır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.