1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. SOSYAL AĞ ESARETİ ALTINDA Kİ ÇOCUKLARIMIZ!
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

SOSYAL AĞ ESARETİ ALTINDA Kİ ÇOCUKLARIMIZ!

A+A-

Çocuklarımızı electronic esaretten kurtaralım. Onları internet, sosyal medya tuzağından kurtarıp bulabildiği tarlada ki taşla, toprakla, karla, sokakta arkadaşlarıyla misket oynamayı, camiye giderek saf tutup namaz kılmayı, yaşlarından gelen enerjiyle tolore ederek arka saflarda bulunan çocuklarımızın yaptıkları muziplikleri hoş görerek onları bir yolunu bulup camilere çekelim.
Ne yapıp edip, yeni neslin yönünü Kur’an’a ve ibadete çevirmemiz lazım. 
Gidişat maalesef aksi yönde ilerliyor.
Nefislerde nasihat alma duyuları kapanmış tüm çocuk ve gençler TV ve bilgisayar ekranlarından akıtılan cerahatın içinde boğulduğundan bazı gerçekleri görmesi imkansız hale geliyor.
Bu çocuklarımızı mevcut düzene ve emperyalist dünyanın çukuruna atmayalım. Uyaralım ve uyandıralım. 
Defalarca dile getirdiğim halde nedense hiç ciddiye alınmayan bir gerçek olarak televizyon ekranlarında düne kadar evlendirme programlarıyla saatler heba ediliyor, ekranda tanımadığımız kişilerin çekişmeleri, kavgaları, milli sorunumuz haline dönüştürülüyordu. Koca koca yıllarımız bu yanlış algılar arasında yokolup gitti. Bu saçmalığı gören hükümet evlilik programlarını yasaklamak suretiyle bu rezaletin önüne geçti geçmesine ama daha üzerinden yıl geçmeden farklı programların tutsağı olarak hayatına yeni bir yön çizerek günlerini Survivor ve yemek yarışı programları izleyerek heder etmeye başladı. 
Makul ve kıvamında tartışma, halkın sorunlarını; örneğin çocuk terbiyesi, spor yapmanın faydaları gibi herkese bir noktada doğru yol gösteren makul programlar yapılsa halkın yönelişi de de o oranda ciddi yöne dönecektir. 
Yok, maalesef yok...
Varsa yoksa magazin, saçma sapan yarışma programları, Denizli horozu gibi birbirine saldırtılan kişilerin mutfak kavgaları, anlamsız eleştiri ve aşağılamalar, nezaketten uzak üsluplar zihinlere nüfuz ettirilerek halkın davranış metodlarında farklılıklar yaratılıyor. 
Bugün oluşan ve ortaya çıkan nahoş görüntü ve birbirine soğuk vatandaş gerçeğinin temelinde yatan etken budur. 
Düzelir mi?
Böyle giderse düzelmez.
Çünkü insan ırkı, maalesef yaratılış gayesinin aksine, birbiriyle zıtlaşan, cedelleşen, yerine göre zalimlikte sınır tanımayan bir yapıya dönüştürülüyor. 
Çocukluğumuzda böyle şeyler bilmezdik. Bugünle kıyaslanamayacak düzeyde kalplerimize nakşedilmiş, olgunluk, samimiyet ve merhamet duygusu sebebiyle tarif edilemez bir mutluluğun objeleriydik. 
Ama son günlerde yukarıda da arz ettiğim oynanan genlerimiz bizi çok kötü düzeyde başkalaştırdı. 
Geçenlerde izlediğim TV kanallarında birinin, anasını öldürüp etini köpeklere yedirdiğine ilişkin haber bültenini dehşetle izledim. Daha neler neler... Allah muhafaza eylesin. 
Başından beri anlatmaya çalıştığım, zaman zaman yazılarımda konu olarak değerlendirdiğim bu insani sapmaların gelecek nesillerin nasıl bir dünyaya mahkum olacağı gerçeğiyle bizi başbaşa bırakıyor. 
Menfaat düşkünü, acıma duygusunu tamamen yitirmiş, ana baba ve kardeş sevgisini bilmeyen, hayvanlara her türlü eza ve cefayla içinde ki birikmiş kini ve nefreti kusan bir neslin ilerleyen zamanda ulaşabileceği konumu varın siz düşünün. 
Buna bugünden çözüm üretmekle mükellefiz. Aksi takdirde yuvarlanarak gelen küçük kar tanesi büyük bir çığa dönüşecek ve önüne kattığı tüm insani duygularımızı yerle yeksan edecek. 
Çözüm olarak size Kuran ahlakını önerebilirim. Allah ve Resulullah sevgisiyle beslenmeyen nefislerin geleceği nokta maalesef bu veya daha kötüsüdür. 
Unutmayalım, bir müslümanız.

Bu yazı toplam 897 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.