1. YAZARLAR

  2. Ahmet ÖZER

  3. Sosyal medya terörü durdurulmalı
Ahmet ÖZER

Ahmet ÖZER

Yazarın Tüm Yazıları >

Sosyal medya terörü durdurulmalı

A+A-

Dünyada iletişim araçlarının ve internetin yaygınlaşmasından sonra sosyal medya hayatımıza girdi ve sonra hayatımızda ister istemez büyük değişiklikler oldu.

İster sanal medya deyin ister sosyal medya çılgınlığı ama hayatımızda böyle bir çılgınlık olduğu bir gerçek ve bu sosyal medya âleminde her türlü çılgınlık ve çirkeflik yaşanır hale geldi.

“Sonuç olarak birer bağımlı birey, mutsuz ve istekte sınır tanımayan, doyumsuz birer kişi olarak toplumda yerimizi aldık”.

İnsanlar sürekli sosyal medyada ortamlarda bulunması zamanla bağımlılık haline gelmesi büyük zararlar veriyor ama ne yazık ki farkında değil.

Bu kişileri psikolojisinden tutun iş ve günlük hayatını etkilemeye başladı.

Her gün gezdiği, yediği yemeği, giydiği kıyafeti paylaşma zorunluluğu hissetmeye başlıyor.

Bu paylaşımlardan ne kadar beğeni  ve yorum aldığı onun merak duygusunu tetikliyor.

O paylaşmış bende paylaşayım o geziyor ben de geziyorum hissi kendinde sürekli beğenilme ihtiyacı hissetmesi psikolojik belirtilerin başlangıcı olabiliyor bazen kaygı bozukluğu yaşayabiliyorlar insanlar sosyal medya adı üstünde gerçek bir dostluğun olmadığı bir platform haline geldi.

Son günlerde sosyal medyanın yeniden bir düzene sokulması gündemde geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medyayla ilgili düzenleme yapılacağını açıkladıktan sonra öyle bir hava oluştu ki, Twitter, Facebook ve Instagram’ın fişi çekileceği yorumu yapılmaya başlandı.

Peki, gerçekten böyle bir düzenlemeye ihtiyacı var mı? Elbette var. Gerçekten sosyal medyanın namus ve haysiyet celladı gibi kullanılmasından herkes rahatsız oldu.

Buna son örnek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Esra Albayrak yeni doğmuş bebeği üzerinden insanlık ve ahlak dışı saldırıya maruz kaldı.

Berat Albayrak’ın twitter paylaşımına FETÖ ve PKK gibi birçok alçak örgüt üyeleri ile beraber Erdoğan düşmanı grup tarafından yapılan ahlaksız yorumlar aslında ne ilkti nede son olacak daha öncede buna benzer birçok ahlaksız tarafından bu tür saldırlar yapıldı.

Sosyal medya tam bir yalan medya haline dönüştürüldü.

Buna inanan maalesef birçok siyasetçi ve yazarlar oldu ve bu yalan haberleri paylaşarak bu işlenen suçlara ortak oldular.

Ancak bu yalan ve iftiralar anında ortaya çıkartıldı ve emniyet ve yargı gerekeni yapmaya da çalışıyor ancak bu sanıldığı kadar kolay olmuyor.

Sosyal medyada iftiraya uğrayan, hakaret ve küfürlere maruz kalan bir kişinin zedelenen itibarını düzeltmek için verdiği mücadeleden bir sonuç alması yaklaşık 1 yıl gibi bir zaman almaktadır.

Eğlenceler koronavirüs’e davetiye çıkartıyor.

Ülkemiz içinden geçtiği koronavirüs sürecinden hala kurtulmuş değildir.

Vaka sayılarını düşürmek için Devlet elinden gelen tüm imkânları kullanarak ülke olarak daha az zayiatla atlatmak için mücadele ederken toplumda bir kesim hala işin ciddiyetinin farkında değil.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her gün açıkladığı vakalarda Konya’daki vaka sayılarında artışlar görülmektedir.

Millet olarak sevincimizde sınır tanımadığımız bir gerçek. Ancak! İçinden geçtiğimiz süreçte bir nebze olsun buna bir sınırlama getirilmesi şart Asker uğurlamaları ve 1 Temmuz’da başlayan düğünler sebebi ile ne mesafe kuralı nede maske kuralına riayet edilmemektedir.

Konya’nın bir önceki valisi Cüneyt Orhan Toprak tarafından şubat ayında uygulamaya konulan konvoy yasaklamalarına da riayet edilmemektedir.

Konya Valisi Sayın Vahdettin Özkan’dan ve Konya Emniyet Müdürü Sayın Mustafa Aydın’dan asker uğurlama törenlerine sınırlama getirilmesini ve daha sıkı denetim yapılması gerekmektedir.

Zira birilerinin eğlenerek mutlu olması başkalarının rahatsızlığı ve mutsuzluğu üzerine oluyorsa bu kul hakkına girmektir ve yapılan bu mücadeleye de zarar vermektir.

Bu yazı toplam 1363 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.