1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sosyal Medya Uzmanı Mehmet Burak Torun:
Sosyal Medya Uzmanı Mehmet Burak Torun:

Sosyal Medya Uzmanı Mehmet Burak Torun:

Sosyal Medya Uzmanı Mehmet Burak Torun, Türkiye’nin dijital dönüşümünü gerçekleştirdiğini söyledi.Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Kamu-BİB, Kamu Bilişim Platformu-18", 19-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında Antalya Belek’te “2023 ve Ötesi...

A+A-

Sosyal Medya Uzmanı Mehmet Burak Torun, Türkiye’nin dijital dönüşümünü gerçekleştirdiğini söyledi.
Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Kamu-BİB, Kamu Bilişim Platformu-18", 19-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında Antalya Belek’te “2023 ve Ötesi “Akıllı Üretim, Verimli Devlet” gerçekleştirildi. Toplantıya, Kamu ve özel sektörden birçok uzman katıldı. TBD Sosyal Medya Uzmanlık Grup Yöneticisi Mehmet Burak Torun etkinlik kapsamında Akıllı Uygulamalarda Sosyal Medya’nın etkisi hakkında rapor oluşturdu.
“Kamu Bilişim Platformu-18” toplantıları Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Kalkınma Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından desteklendi. Toplantıya uzmanlar, yöneticiler ve akademisyenler büyük ilgi gösterdi.
Türkiye’nin bilişim teknolojisi alanında yapılması gerekenlerin masaya yatırıldığı toplantıda, büyük veri, akıllı şehir uygulamaları, bilgi güvenliği gibi önemli konular ele alındı. Toplantıya katılan Sosyal Medya Uzmanı Mehmet Burak Torun, nesnelerin bir biri ile iletişime geçtiği bir çağın yaşandığını ifade ederek, “Nesnelerin iletişimi dahi bu kadar ileri seviyede ise toplumun tamamını ilgilendiren sosyal medya konusu üzerinde de çığır açıcı gelişmeler olmalıdır. İletişim çağının vazgeçilmezi olan sosyal medya bilişim teknolojilerinin kat ettiği bu mesafeden üstüne düşen gelişimi alır diye düşünüyorum. Kamu verisini sosyal medya aracılığı ile toplumla kolayca buluşturularak, toplumun kamu hizmetlerinden çok daha efektif olarak yararlanması için kullanmalıyız. Aynı zamanda bu kamu verisini siber saldırılardan korumalıyız. Teknolojinin nimeti kadar da külfeti var” dedi.
Toplantının son derece verimli geçtiğine inandığını kaydeden Torun, “Bizler kamuyu dijital dönüşüme hazırlamak zorundayız, ancak böylelikle 2023 vizyonuna ulaşabiliriz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.