1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Sosyal Tesis açılışı yapıldı
Sosyal Tesis açılışı yapıldı

Sosyal Tesis açılışı yapıldı

Mehmet Tuza Pakpen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için işadamı Mehmet Tuza tarafından yaptırılan sosyal tesis ve atölyenin açılışı gerçekleştirildi.

A+A-

Ahmet DİNÇ
 

. Programa Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Konya Vali Yardımcısı Mehmet Usta, Konya Sanayi Odası Başkanı Başkanı Memiş Kütükçü, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, işadamı Mehmet Tuza, okul idaresi ve öğrencileri katıldı.

MEMLEKET MESELESİ OLARAK GÖRÜYORUZ

Açılışta konuşan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, eğitim alanında Cumhuriyet tarihinde yapılan yatırımların 15 yılda ikiye katlandığını söyledi. En büyük bütçeyi her zaman eğitime ayırdıklarını dile getiren Orhan Erdem, “Mesleki ve teknik eğitimde son dönemde çıkardığımız kanunlarla çok ciddi yol almaya başladık. Eğitimde buğün düne göre çok güçlüyüz yeter mi yetmez. Meslek eğitimini memleket meselesi olarak görüyoruz” diye konuştu.

Etkili politikalarla gençlerin iş alanlarını genişlettiklerinin altını çizen Erdem, “Eğitim ananında değişimi yönlendirmekle toplumumuzun yararına olacak şekilde yön vermek gibi önemli sorumluluğumuz var. İyi bir eğitim iş, kariyer ve başarılı çalışma yaşamı bütün gençlerimizin hakkıdır. Onun önünü açmak, onlara destek olmak, doğru ve etkili politikalarla iş alanını genişletmek bizim sorumluluğumuzdur” ifadelerinin kullandı.

4. SANAYİ DEVRİMİNİ ISKALAMAYACAĞIZ

“Bu lisede biz ara eleman yetiştirmiyoruz, aranan eleman yetiştiriyoruz” diye KSO Başkanı Memiş Kütükcü ise sözlerini şöyle sürdürdü: “Biliyorsunuz artık 4. Sanayi Devrimi Süreci fiilen başladı. Sanayinin hızla dijitalleşmeye başladığı bu dönemde, insan kaynağımızın niteliğinin de değişeceği, gelişeceği çok açık.  Bu doğrultuda okulumuza mevcut atölyelere ek olarak bir de Dijital Laboratuvar kurma çalışmaları yürütüyoruz. Yani bu okul ve bu okulda okuyan öğrenciler, 4. Sanayi Devrimini de ıskalamayacak inşallah”dedi.

Konya’ya tesisi kazandıran Mehmet Tuza’ya teşekkür eden Vali Yardımcısı Mehmet Usta da “Eğitimimiz el ele verip bundan sonra bu açığı giderecektir.”dedi.

Geleceğe hazırlanmak konusunda gençleri uyaran İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, “. Biz bu tesislerde yarının büyük Türkiye’sine hazırlanacağız, en güzel şekilde temsil edeceğiz ve onun kalkınmasına hizmette bulunacağız”diye konuştu.

Plaket ve hediyelerin takdimi ile atölye ve tesisin açılmasının ardından program sona erdi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.