1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. ŞU GÜNEY HARBİ! ASLINDA KIRILMA NOKTAMIZDI…
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

ŞU GÜNEY HARBİ! ASLINDA KIRILMA NOKTAMIZDI…

A+A-

Yarından sonra önemli bir olayın yıldönümünü yaşayacağız: Çanakkale Destanı…
1915-1916 yılları arasında yaşanan bu savaşta asıl amaç Çanakkale Boğazından geçerek İstanbul'u ele geçirmekti. Bu hedefe ulaşmada olağanüstü hazırlık yaparak bir araya gelen itilaf Devletleri ile Osmanlı ordusu arasında yapılmış bir bağımsızlık savaşıydı. 
Çanakkale Destanı iman mucizesini kanıtlayan büyük bir zaferdi. Tarihin kaderini tamamen değiştiren Çanakkale Destanı yazılırken gerçek bir kurtuluşun hayali gözler önündeydi. Bu destan, düşmanlara da hiçbir şeyin vatan sevgisinden daha kuvvetli olmayacağını ve yenilmez zaferin inançla olabileceğini kanıtlayan gerçek bir mücadelenin başarısıydı. Türk Milleti bu savaşla düşmanlara “Çanakkale Geçilmez” sözünü direk olarak göstermiştir. 1915 tarihinde şehitlerimizin kanıyla yazılan gerçek bir destanın yüksek ruhuydu. Çanakkale Destanı Seyit Onbaşının var gücüyle Vatan aşkıyla kaldırdığı 276 kiloluk 3 adet mermi sayesinde Queen Elizabeth gemisini batırdığı ve boğaza almadığı mucizeye tanıklık eden bir milletin gerçek tarihi anlatmaktadır. İşte bugünlerde aynı savaş başka bir cephede sürmektedir. Bu bir anlamda ölüm kalım savaşıdır. O günle bugün arasında ki en bariz fark, artık milletçe uyanmış olduğumuz için kendi imalatımız olan savaş malzemeleri ile düşmana göz açtırmayıp onlara hezimet üstüne hezimet yaşatılmaktadır. Bugün cephede ülkemizin bekası, çoluk ve çocuğumuzun emniyeti için canını ortaya koyan tüm yiğitlerimize Allah’tan başarı ve dayanma gücü niyaz ediyoruz. Orada ki yiğitlerimiz sadece teröristlerle değil, onların ardında duran ve onlara her türlü lojistik desteği sağlayan başta Amerika olmak üzere dost görünümlü yılan batıya karşı büyük bir mücadelenin içerisinde yer alıyorlar.
Hepsinin aklının bir köşesinde imanla kat edilen bu mesafenin devamında şehit olmak varsa bunun anlamı çok kısa süre içerisinde iki cihanın efendisi Sevgili Peygamber Efendimiz (sav) ile buluşmanın olduğu aşk ve heyecanıyla gözlerini karartarak mücadele içerisinde yer alıyorlar. 
İşte bizi hedefe ulaştıracak olan bu inanç ve samimiyettir. Gayrimüslimlerin hiçbir yerde görmediği hezimeti görmeleri de bu yüzdendir. En büyük silahımız olan iman gücü sayesine karşımıza çıkan tüm alçak ve hain hedefleri birer birer temizleyeceğiz. Karşılarında alışageldikleri korkak tırsık milletlerin el pençe duran kahrolası yapılarının yiğitlerimizde olmayacağı ve öz yurdunda parya olmamak için kıyasıya mücadele edeceğini öğrenecekler. Biz öyle bir milletiz ki bozulan tüfeklerin yerine boş durmayıp düşmana kürek ve yumruklarıyla saldıran Mehmet Çavuş, Ertuğrul tabyasında destanlar yazan Ezineli Yahya Çavuş’tan, “Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum”! diyen Yarbay Mustafa Kemal Atatürk’ ün destanı yer almaktadır. Çanakkale, tarih boyunca hafızalara kazanılmış, her anlatımda, okuma da içimizi titreten bir destandır. Çanakkale’nin her karış toprağında bir destan yatar ve hafızalar da yer eden bir kudrete sahiptir. Türk Milleti bu savaşta ne kadar centilmen, onurlu, kudretli, azimli ve güçlü olduğunu göstermiştir.
Hatırlarsınız, 1. Dünya Savaşı sırasında İtilaf Devletleri Osmanlıyı etkisiz hale getirmek, Rusya'nın boğazlardan rahatça geçebilmesini sağlamak amacıyla İstanbul Ve Çanakkale boğazlarını ele geçirme planları yapıp, donanmalarını Çanakkale'ye sürmüşler fakat hiç hesap edemedikleri bir bozguna uğrayıp ağır bir yenilgi almışlardı.
İşte o gün boğazlardan ülkemizi istila etmeye yeltenen zihniyet, bugün farklı bir cepheden aslında aynı amaca ve hedefe ulaşmak amacıyla güney sınırlarımızı kontrol altına alarak bizi de tırsık Arap âlemi gibi sindirmek ve ülkemizde bir korku imparatorluğu kurmayı hedefliyorlar.
Yaratılacak korkuyla milletimizin hassasiyetlerini akıllarınca zedelemeyi hedefleyenler kendi açtıkları çukurda yok olup gideceklerdir.    
Geçmişte bu savaşın Türk tarihinde önemi ve yeri oldukça büyüktür. Tarih boyunca Türkler hep savaş veren hep mücadele eden bir millet oldu.  Düşmanlar, bunlar artık iflas etti artık bu sefer yok edeceğiz diye kapımıza dayandıklarında kapı yüzlerine çarpılmıştır. İşte Çanakkale ruhu da bunlara en güzel örneklerden biriydi. Modern silahlarla donatılmış ordunun karşısında, ateş almaz tüfeklerle, patlamaz toplarla, yalın ayak, aç bir mide ile kazanılmış destanlara konu bir zaferdir Çanakkale. Seyit Onbaşının 230 okka gülle ile koca gemiyi sulara gömdüğü, Kurşunların havada çarpıştığı, Türk'ün kahramanlığının resmi bir vesika olduğu savaştır Çanakkale.
Güneyimizde de farklısı olmayacak. Gerekirse milletçe güneye akar ve tüm düşmanları oldukları yerde yerle yeksan etmeyi biliriz.
Esad gibi satlıkların öncülüğünde bölgede ki masum halkı vahşice katletmeleri karşısında tek garantör olma şerefi Allaha hamdolsun ki bizim milletimize nasip olmuştur. 
Şunu not etsinler. 
Güneyimizde terör koridoru olmayacak.
Orada canını ortaya koyup mücadele eden yiğitlerimizden helallik istiyorum. 
Sınırlarımızdan sızarak masum insanları acımasızca katleden teröristler kökten kazınacak.
Farklı projelerle karşımıza çıkıp bizi avlamaya çalışan zalimlere duyurulur. 
 

Bu yazı toplam 1228 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.