1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. ŞU HALE BAKARMISINIZ ?
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

ŞU HALE BAKARMISINIZ ?

A+A-

Herkesin derdi ve görüşü farklı.
Şu içine düştüğümüz hale bakar mısınız ?
Başta İstanbul olmaz üzere  tüm Türkiye, hatta Avrupa İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerine odaklandı.
Döviz ve altın bir iniyor, bir çıkıyor.
Ekonomi için kimsenin bir konuşacak hali yok.
Şu anda enflasyon resmi rakamları yüzde 20 civarında. Ekonomi ve Maliye Bakanı Berat Albayrak geçtiğimiz günlerde konuştu.
“Eylül’de enflasyon tek haneli rakama inecek”
Eylül ayına yaklaşık 40 gün var.
Yani 40 gün sonra Bakan Albayrak’ın söylediğine göre tek haneli enflasyon  ancak yüzde 9 olur.
Adama demezler mi ?
“Sen ya para saymamışsın, yada  para saymamışsın “
Bakancığın parası çok. Gerçekten saymamıştır. Dayakta yememiştir.
Şimdi Eylül ayını bekleyelim bakalım.
+++ 
Geçen günlerde Boğaziçi Üniversitesi "İslam Topluluğu" tarafından davet edilen Yunan yazar Andreas Tzortzis, Atatürk'ü "şeytan dostu" ilan etmiş. 
Bu kafa Yunan kafasıdır da,Bu Yunan kafasının Atark için söylemesi doğal (!) Çünkü onları dize getiren, Denize döken Atatürk için methiyeler yazacak değil ya.. Bizim içimizde Atatürk için ne naneler yiyen yok mu ?Ve Türkiye'de sözde "İslam Topluluğu" üyeleri ve orada bulunan kalabalık tarafından alkışlanmış.
Şaşırdınız mı?
Kesinlikle hayır.
Dikkatinizi çekerim: Andreas Tzortzis denen canlı türü, kendi milli kültürüne bağlı. Yunan tarihine dokundurma yapmıyor. Dolayısı ile Venizelos'u şeytan ilan edecek değildi elbette.Hele Trikopis'i asla. Üstelik Atatürk'e yenilmesine rağmen kesinlikle şeytana benzetmezdi.
Bu sözü, ancak atalarının daha önce işgal ettiği Türkiye'deki "İslam topluluğuna" tabir yerinde ise "yedirebilirdi."Onlar da kendilerine yakışanı yapmış. Yemiş yutmuşlar ve adamı alkışlamışlar..
Çünkü sözde "İslam Topluluğu'nun" millî bilinci, Atatürk' anlayabilecek kapasitede değil ki… Bu yozlaşmış, kendine yabancılaşmış kitlenin akıl hocası "Mustafa Kemal kazanacağına keşke Yunan kazansaydı" demiyor muydu?
İşte Yunan geldi ve kendilerini yenen Türk Ordusu'nun Başkumandanı'na "şeytan" benzetmesi yaptı. Hem de O kumandanın Yunanlıları yendiği yerde Anadolu'da bu sözü söyledi.Dahası da var: Gizli saklı değil, fısıltıyla da değil. Mikrofondan bütün salona söyledi.. Herkesin gözünün içine baka baka Trikopis'i yenen Mustafa Kemal'i "şeytan" olarak ilan etti.
Sonuç?
Tarih bilincini yitirenler, gülerek coşkuyla alkışladı.İşte bu durum, millî kültür bilincinin o salonda yenildiğinin resmidir.
Başka?
Tarih bilinci yaşatamayan eğitimin millîlik vasfını Boğaziçi Üniversitesi'nde kayıp ettiğinin göstergesidir.Çok daha başka?
Türkiye'de Amerikancı-Batıcı İslamcılığın, tarihsel köklere dayalı yerli ve millî dinin yerine ikame edildiğinin açık seçik beyanıdır. 28 Şubat süreciyle tasfiye edilen yerli ve millî İslamcılık, Amerikancı-Batıcı emperyalist İslamcılığa devredilmişti. FETÖ bunun kalesiydi. FETÖ büyük çoğunluğu ile tasfiye edildi. Lakin anlaşılıyor ki, başka kaynaklar da varmış.Çok merak ediyorum. Bu sözde İslamcı toplulukçulardan hangisi Yunanistan'da bir üniversitede Fener Patrikhanesi'nin Kurtuluş Savaşı dönemindeki din dışı silahlı faaliyetlerini anlatabilir ve bunu "ihanet" olarak tanımlayabilir?
Gerçek şeytan Amerikan İslamcılığı yaparak, emperyalizmin hizmetinde koşmak ve dindarmış gibi görünmektir. Kur'an-ı Kerim böyleleri için "münafık" diyor. İslam'ı emperyalist dincilerden ayıklamak hepimizin millî görevi olmalıdır.

Bu yazı toplam 556 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.