1. YAZARLAR

  2. Mehmet Kaçar

  3. Suriye’de Bir İsaril Devleti Kurulabilir Mi?
Mehmet Kaçar

Mehmet Kaçar

Yazarın Tüm Yazıları >

Suriye’de Bir İsaril Devleti Kurulabilir Mi?

A+A-

1830’lar da, İstanbul da 8 yıl görev yapan Romanya Büyük elçisi, Dujuvera’nın “Osmanlı’yı yıkan yüz plan”(orjinali Fransızca- Tercüme prof. Süleyman Hayri Bolay ) adlı eserde, Suriye ve Türkiye’nin, Güneydoğusunu kapsayan topraklar da, Kürt Maruni Devleti’nin kurulması planlandığı yazmaktadır.
Van Büyük Şehir Eski Belediye Başkanı Erbaş beyefendi de buna benzer bir planı şöyle anlatmıştı. Amerikalı, zengin Yahudiler, bizim Belediye Başkanlığımız zamanında, bize gelerek başvurdular. İstedikleri ise şuydu. “Van gölü kenarında bir tatil köyü inşaa edelim, bölge bu şekilde hem turizm hem de ekonomik olarak kalkınmasını sağlasın.” dediler. Biz, Belediye başkanı olarak, o tarihte, İsrail Devletinin de yayılmacı politikasını takip ediyorduk. Filistin toprakları ve Suriye Golan tepelerindeki amaç ve planlarının 500 yıllık geçmiş tarihe dayandığını da biliyorduk. Onun için bu teklife, encümen kararıyla izin vermedik.

Rahmetli Prpf. Dr. Necmettin Erbakan’da, “eğer, emperyalist-siyonistler, bir gün Irak ve Suriye’ye girerlerse, biliniz ki sıra Türkiye’de dir” diyerek bu tehlikeye tâ o zaman dikkat çekmişti.
Ayrıca, İsrail, Suriye ile yaptığı anlaşma gereği Golan tepelerini işgal etmiş ve meskene açmış durumdadır. Suriye Devleti, bu gün yıkılıp yerine yeni bir devlet kurulursa, İsrail, Golan tepelerinden çıkmayacak ve fiili işgalini de böylece sürdürmeye devam edecektir.

Bu gün, Suriye de, üçüncü dünya savaşı sürdürüldüğü halde, bu topraklarda 10 un üzerinde devletin bil fiil veya dolaylı olarak bu savaşa müdahil olduğu halde, Ve ayrıca İsrail’in hamisi konumunda ki devletler, savaşın baş aktörleri oldukları halde, İsrail çok sessiz kalmaktadır.İsrail’in bu tavrı, İnsanın aklına şunu getirmektedir. Bura da kurdurulacak olan PYD_YPG Kürt devleti, İsrail İmparatorluğunun temelini mi oluşturmuş olacak yoksa.

Meseleye, mikro-küçük ölçekten değilde, makro- büyük ölçekten bakarsak, neticeyi görebiliriz. Medya da, gerek ülkemiz de ve gerekse Ulusal ve uluslararası Medyalarda, dikkat edilirse Suriye’nin komşusu olan İsrail’den kimse söz etmiyor. İsrail yerine zaten İsrail’in hamileri(koruyucuları) sahnede. İsrail bazen Suriye ile de savaşmış ve Suriye ile aralarında barış anlaşması bile olmayan bir ülke.
Suriye’nin, bölünmüş bir devlet olması İsrail için şimdilik çok önemli. Onun yerine de abileri sahnede yer alıyorlar. İsrail senarist, abileri de baş rol oyuncularıdır.
Her ne kadar, İsrail, sıcak bir şekilde sahne de olmasa da, Suriye sorununun tepesinde olan ülkedir. İsrail, Suriye de ki iç savaşı mezhep temelli bir savaş olarak dünya ya göstermeye çalışmaktadır.
Tevrat ve Tekvine göre; Yahudiler -vaat edilmiş topraklar-” bunu adı da arzı mevud dur. Burası, Filistin, Lübnan toprakları ile Ürdün, Mısır ve Suriye’nin kıyı ve komşu bölgeleridir. Yani eski Mezepotamya İmparatorluğudur.

Çünkü, İsrail oğulları, “Kenan Ülkesi” denen bu yerleri yaklaşık olarak 500 yıl(m.ö 1000 ve m.ö 1500 yılları arasında) yönetme fırsatı yakaladı. Siyonist Yahudiler, işte bu bölgeleri tekrar ele geçirme plan ve isteklerinden hiç vaz geçmediler.
Yukarı da verdiğim bilgiler, İsrail-Filistin, İsrail-Suriye savaşlarının da temel kaynakları burada dır. Suriye iç savaştan önce, Suriye topraklarında hiç bir gücü, hatta vatandaşlığı bile olmayan ve Suriye’de çok parçalı şekilde çok çeşitli yöreler de bulunan, Kürt örgütlerini kimler, nasıl, neden toplayıp bir araya getirdiler?
PKK-YPG-PYD, nasıl oldu da Irak ve Suriye ordularını yenen İŞİD’e karşı ardı ardına zafer kazanıp, topraklarını sürekli genişletti?
Neden PKK-YPG-PYD, Akdeniz’e ulaşmayı en öndeki hedefi haline getirdi?

Tüm bunlara, sesini çıkarmaması ve sınırında olanlara müdahale de bulunmaması için, kimler Türkiye’de, sürekli terör eylemi düzenletti; darbe girişimi planladı?
Cevap ise aslında çok basit ve herkesin bildiği bir cevap. “İlk hedefleri; ‘Kürt Yahudi Devleti” ni kurmak ve sonra ki adım da da “Büyük İsrail İmparatorluğu” kendiliğinden kurulacaktır zaten.
Hedef Suriye, ne Irak ! Tek ve en önemli hedef Mezepotamya, Büyük İsrail Devletidir.
Selametle....

Bu yazı toplam 318 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.