1. YAZARLAR

  2. Mehmet Kaçar

  3. ŞUURSUZ BİR HAYAT
Mehmet Kaçar

Mehmet Kaçar

Yazarın Tüm Yazıları >

ŞUURSUZ BİR HAYAT

A+A-

İlahi yasalar(sünnetullah) insanın hizmetine sunulmuş, onun mutluluğu ve başarısı için vardır.İnsanın eşref olması için sorumluluk yükler. İnsana düşen, kendine verilen bu ilahi yasalara uygun gücü keşfedip kullanma yollarını ve nasıl kullanacağnı öğrenmesidir.

Bu yasaları keşfettikçe düşüncemiz değişir, düşünce değiştikçe şuur artar, şuur arttıkça da yaşam ilahileşir ve mutluluk ortaya çıkar.İnsan oğlu mutluluk beklentilerini keşfedebilmesi için, pasif beklentiler yerine aktif hareketli bir araştırmaya geçmelidir ve bu hareketin sonucunu almalıdır. Sonuç alıncaya kadar devam halinde olmalıdır.

Değişim geleceğe ait beklentilerde olursa bu pasifliğe iter.Ama şu anı değiştirirsek kulluğa adım atmış oluruz.

Değişim, bir hedef olmaktan çıkarılıp, iyiliğe ve isteğe götüren bir hal durumuna dönüşmeli ve istkrar arz etmeldir. Hayatı anlamlı ve yaşanır kılmak özgür irade ile insanın kendine bağlıdır.

Şu andan memnun değilseniz, mutlu yarınları garantilemek için yeni planları şu anda hayata geçirmesini öğrenmeliyiz. İşte bu yolla eşrefi mahlukat olabilirsiniz.

Genelde fıtri olan ve kullanamadığımız ilahi gücümüzü şuurlu bir şekilde kullanmayı keşfettiğimizde, kontrollü bir hayatı, başarıyı ve mutluluğu bulur, yarın bambaşka bir yolda ilerlemeye başlamış oluruz.

“Hiç bir şeyi değitiremezsen hiç bir şey senin için kendiliğinden değişmez”

Şuursuz bir hayatı bakımsız ve yabani otlarla kaplı bir bahçe gibi düşünürsek, en güzel tohumları bile eksek burada verim alamayız. Tek düzelik devam eder. İstenmeyen otlardan kurtulmamız gerekir.Yoksa yeni ektiklerimizden ayrıklar arasında boğulur gider.

Sağlıklı, şuurlu ve bilinçli bir hayat için yabani otlardan acilen kurtulmamız gerekir. Nehiy durumunu ve hizbutşeytanı acilen terketmemiz gerekir.

Düzenli bir şekilde Allah’a ulaşmaya çalışmak, eski, bozuk ve şuursuz hayatımızın tamir edilmesini sağlayacaktır. Bu davranış biçimi özellikle bizde kapalı kalıpta açığa çıkmayı bekleyen pek çok şeyi yeniden açığa çıkaracaktır.

Şuurlanma zihinde başlar bedende pekişir, amelde biter.

 

Bu yazı toplam 463 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum