1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. Tahir Akyürek Başkanım
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Tahir Akyürek Başkanım

A+A-

Konya Büyükşehir’de görev yapan başkanlarımızın kaç yıl süreyle görev yaptıkları kafama takıldı, şöyle bir internet turu yaptım..
En uzun görev yapan Tahir Akyürek Başkanımızmış. Dile kolay 2004 yılından beri görevde. Rabbim hayırlı ömür ve görevler versin. Uzun süre siyasetle yoğrulan kopamıyor..
Bir zamanların Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, 3 dönem kuralının belediye başkanlarını da kapsadığını söylemişti. Arınç, “Burası, babamızın çiftliği değil, herkes gelecek başarılı olursa görevlerini yapacak ve sonra da mahkemeler kadıya mülk değil, bu makamlar bir değişime uğrayacak. Bunda da büyük farklılık olduğunu düşünüyorum” demişti.
Yani anladığım Tahir Başkanımızın bu son görev yılı.. Ondan sonrası ne olur bilemem.. Ancak 3 dönem kuralı işleyeceğine göre 1 dönem Tahir Başkan dinlenmeye geçecek.. Büyük ihtimal kendisine bir danışmanlık görevi verilir..
Ben Sayın Başkanımızın geçmişe dönük bir iç muhasebe yapıp yapmadığını merak ediyorum..
Vicdanen rahatmı? Rahatsızlık duyduğu hataları varmıdır acaba?
Ben kendisini Fazilet partisi İl Başkanlığından tanırım.. Gerçekten çok değerli bir insan.. Sevdiğim saydığım bir büyüğümüz.. Adalet ve Kalkınma Partisine geçtikten sonra kendisi ile bir kez bile görüşmemişizdir. Zaten kendisi de beni ne yapsın.. Büyük ihtimal yolda görse tanımaz.. Hayatımda yalakalık yapmadım, dobra dobra oldum. Faziletten Adalet ve Kalkınma Partisine geçişi de beni vicdanen rahatsız etti. O zamanki milli görüşçülerden Allah Razı olsun, Kendisine her türlü zor günlerinde destek verdiler. Ben Sayın Mustafa Özkafa’yı bundan dolayı daha çok severim.. Görev yaptığı süre içerisinde hataları olmuştur, eleştirilecek bir çok hataları vardır, dili olan herşeyi söyler, ancak…
Mevki ve makama tenezzül edip, yol arkadaşlarını yarı yolda bırakmamıştır. İsteseydi bugün o makam da Sayın Özkafa oturabilirdi, ya da daha üst makamlara gelebilirdi.
Elinin tersiyle itti. Tercih meselesidir..
Sayın Başkanım Derebucaklı.. Bizde Derebucak’a kız verdikten sonra, evlatlarımın görev yerleri Derebucak olduğundan ara ara yolumuz düştüğünde Derebucak’ı ziyaret ederiz.
Derebucak Konya’nin bir ilçesi.. Genç nüfus Konya’ya göç etmiş.. Büyük ihtimal büyük çoğunluğu belediye de çalışıyordur. Başkan’ın toprağına en büyük kıyağı bu olsa gerek..
Çünkü ben başka bir belediye yatırımı göremedim.. Asfalt atmak yatırımdan sayılıyorsa, eyvallah. Zaten girişi hala bakımda, ne zaman biter Allah bilir.. Bazı yerler hala asfaltlanacak, kış geldi.. Seneye kalır Allah bilir. Vatandaş 5 dakika da gideceği yere dolana dolana 20 dakika da gidiyor.
Bir Devlet Hastanesi var.. Tek doktorlu. Adı devlet hastanesi.. Rabbim hastalık vermesin.. Doğru Beyşehirin yolunu tutmak zorundalar.. Büyük marketi yok, sigortacısı, tamircisi, yani yok oğlu yok.. Genç nüfusu Derebucak’ta tutacak Belediye’nin hiçbir çalışması yok..Bir iki o bölgeye bakan bakım onarım itfaiye gibi bir şeyler taşısa.. Oda yok. Gelen giden ziyaretçilerin dinleneceği bir park zaten yok.
İşin özü Derebucak’a ilçe demek için bir şahit ister, Beyşehir’in bir mahallesi demek daha doğru olur..
Sayın Başkanım.. Gelelim KONYA’YA.. Son döneminiz olduğu düşünülürse, bu trafik meselemiz ne olacak? Ana arterler başta olmak üzere şehir içi trafik Allah’a emanet. Ne zafer, ne belediye, ne İstanbul cd, ne nalçacı, ne sille yolu, ne hastane cad.. Hiçbiri kaldıramıyor. Ulaşım çileli bir hal aldı. Kış da bir yandan yüzünü gösterecek, Şehir içindeki hastane de de sona gelindi, nasıl bir çalışmanız var Sayın Başkanım bu keşmekeşliği yok edecek?
Sayın Başkanım.. Özkafa zamanında suyu, ekmeği, ulaşımı en ucuz dünya şehri diye Konyamızla övünürdük.. Acaba hiç araştırma yapıyor musunuz, ne durumdayız? Kendi kıstasımızdaki büyükşehirlerle durumumuz nedir? En pahalı Belediye hizmetini Konyalı mı tüketmeye başladı acaba sizin döneminizde?
Sayın Başkanım.. Şehir içindeki sanayilerin içler acısı durumu ne olacak? Kış geldi.. Alt yapı diye bir şey yok.. Maazallah bir saat bi yağmur yağsa yollarda dükkanlarda suyla dolar.. Bu sanayilerimiz hala şehir içinde kalmaya devam mı edecek? Bir çözüm üretemediniz mi?
Sayın Başkanım.. Özellikle bu Karatay’a yapılan Tramvay hattının aklını size kim verdi, bunu çok merak ediyorum. Bu hatta belediye olarak ne kadar para harcandı, Doğmamış evlatlarımız ne kadar borçlandırıldı Sayın Başkanım.. Acaba bu hattı size ön ayak olan her kimse veyahut kim planladıysa vicdanen rahatlar mıdır .
Her dolmuşun adliyeye kadar gittiği, hatta bom boş gittiği düşünülürse, otobüslerin bu hatta vızır vızır çalıştığı düşünülürse Konyalının ne kadar parası çar çur edildi Sayın Başkanım..
Mesela bu hatta sefer düzenleyen tramvayın aylık maliyeti ne kadardır, aylık gelir ne kadardır bugüne kadar kar damıdır, zarar damıdır Sayın Başkanım..
Bi çalışma yaptırdınız mı? Birde tüm merkez ilçelerin metro ile birbirine bağlanacağı düşünülürse.. Vah ki Konyalının parasına vah..
Sayın Başkanım.. Mesela Melih Gökçek bey yanılmışız, Cumhurbaşkanım Allah bizi affetsin dediler.. Peki siz 17-25 aralık öncesi veya sonrası BU FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNE ALLAH AFFETSİN DEDİĞİNİZ BİR İCRAATINIZ, Ne istedilerse yapmadık dediğiniz oldu mu? Diğer merkez ilçe belediyelerinden önünüze gelen bir talep veya istek oldu mu?
Birde başkanım Belediyenin borç batağında yüzdüğü ve bir takım hizmetlerin uzun döneme yayılarak yapıldığı söylentileri var. Ne kadar doğrudur? Bu son döneminizde, sizden sonra gelecek yeni Başkanımıza refah mı teslim edeceksiniz, batak mı? Kamuoyunu bilgilendirirseniz, kafadaki sorular gider Sayın Başkanım. 

Bu yazı toplam 203 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum