1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Tamak: Türk İşçi sınıfı memleketine ve vatanına sahip çıkmıştır
Tamak: Türk İşçi sınıfı memleketine ve vatanına sahip çıkmıştır

Tamak: Türk İşçi sınıfı memleketine ve vatanına sahip çıkmıştır

Türk-İş Konya İl Temsilcisi Abdülkadir Tamak ve konfederasyona bağlı sendikaların Konya Şube Başkanları Yol-İş Konya 2 Nolu Şube Başkanlığında toplanarak 15 Temmuz gecesi yaşanılan ve milletimizin ortak dayanışması ile akamete uğratılan darbe girişimini p

A+A-

Türk-İş Konya İl Temsilcisi Abdülkadir Tamak, toplantı sonunda konfederasyona bağlı sendikaların başkanlarıyla birlikte bir açıklamada bulundu. “Ülke varsa biz varış, demokrasi varsa biz varız, demokrasi varsa hak var hukuk var, demokrasi varsa ekmek var iş var aş var. 15 Temmuz tarihinde darbe yapmak isteyenler halkımıza saldırdıkları gibi haklarımıza da
Bizim için demokrasi ekmek kadar, su kadar, hava kadar önemli. Türkiye’de yapılan tüm darbelerin tek kaybedeni var, o da emekçiler. Demokrasi olmadan sendikalar olmaz, kitle örgütleri olmaz, demokrasi olmadan yaşam olmaz. Yarabbi Bizi Kuransız, Bizi Ezansız, Bizi Vatansız, Bizi Bayraksız Bırakma.

Allah bütün şehitlerimizin mekânını cennet yapsın. Şu an hastanelerde yaralı kardeşlerimiz var, hayırlı haberler bekliyoruz. Bu ülke halkından Allah razı olsun. Bu ülke halkı sokağa çıkmasaydı bugün burada konuşamazdık. Ordu bizim için çok önemli. Polis bizim için önemli. Onların içindeki hainler bir elin parmakları kadar. Testiyle su getirenle testiyi kıranı ne olursunuz ayırt edelim. Bu ülkeyi yönetenler hainlerle vatanseverleri ayırt etsin. Tüm siyasi partilere sesleniyoruz, lütfen bu vatan hainlerine gerekeni yapın.
Türk-İş Konya İl temsilciliği olarak “Gün Birlik ve Beraberlik” zamanıdır diyor Gelen hep birlikte olalım. Kuvvet bulalım. Bundan sonra hiçbir kimse Türk milletiyle uğraşamayacağını öğrensin. Türk İşçi sınıfı bu darbe girişiminde hem memleketine, hem de vatanına sahip çıkmıştır. Türk halkı olarak bunu Tüm dünyaya gösterdik. Bundan sonra da göstermeye devam edelim.” Dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.