1. HABERLER

  2. YOZGAT

  3. Tanap Projesi Türkiye’nin Gücüne Güç Katacak
Tanap Projesi Türkiye’nin Gücüne Güç Katacak

Tanap Projesi Türkiye’nin Gücüne Güç Katacak

Tanap Çalişanlar Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek'i Ziyaret Etti

A+A-

Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi’ni (TANAP) inşa edecek müteahhit firma Halkla İlişkiler Uzmanı Ercan Bayşu ve Halkla İlişkiler Memuru Sevgin Gül ile EPCM firması Halkla İlişkiler Sorumlusu Gizem Filiz, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’i ziyaret etti.
Projenin geldiği son aşama ile ilgili bilgiler veren ekip, inşaatın Yerköy civarında hızla devam ettiğini söyledi.
TANAP Projesi’nin amacı ve hedefleri konularında bilgiler de veren Halkla İlişkiler ekibi, “TANAP Projesi, Güney Kafkasya Boru Hattı (SCP) ve Trans Adriyatik Boru Hattı (TAP) ile Güney Gaz Koridoru’nun temelini oluşturur. TANAP, Azerbaycan’ın Hazar Denizi’ndeki Şah Deniz - 2 Gaz Sahası ve Hazar Denizi’nin güneyindeki diğer sahalarda üretilen doğal gazın Türkiye’ye ve Avrupa’ya taşınmasını amaçlıyor” dedi.
TANAP Projesinin, Türkiye’nin doğal gaz arz güvenliğinin arttırılması ve arz kaynaklarının çeşitlendirilmesinin yanı sıra Azerbaycan Cumhuriyeti’nin yeni pazarlara açılmasını, bölgenin enerji arz güvenliği ve istikrarına katkıda bulunulmasını hedeflediğini ifade eden ekip üyeleri, “TANAP, Türkiye Gürcistan sınırında Ardahan ili Posof ilçesi Türkgözü köyünden başlayarak Ardahan, Kars, Erzurum, Erzincan, Bayburt, Gümüşhane, Giresun, Sivas, Yozgat, Kırşehir, Kırıkkale, Ankara, Eskişehir, Bilecik, Kütahya, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Tekirdağ ve Edirne olmak üzere 20 ilden geçecek ve Yunanistan sınırında Edirne’nin İpsala ilçesinde son bulacaktır. Bu noktadan, Avrupa ülkelerine doğal gaz aktaracak olan TAP Doğal Gaz Boru Hattı’na bağlanacaktır. Proje kapsamında Türkiye sınırları içerisinde biri Eskişehir ve diğeri Trakya’da olmak üzere, ulusal doğal gaz iletim şebekesine bağlantı için iki çıkış noktası yer alıyor. TANAP, yürüttüğü proje faaliyetlerinin başarısında, kalite, iş güvenliği ve işçi sağlığı, çevre ve toplum ile ilgili konuların birinci derecede önem taşıdığının bilincindedir. TANAP, bölge halkının ekonomik ve sosyal kalkınmasını destekler ve sürdürülebilir sosyal yatırım programları vasıtasıyla TANAP güzergahı boyunca yerel topluluklara olumlu katkılar ve faydalar sağlamayı hedefler” diye konuştu.
TANAP PROJESİ TÜRKİYE’NİN GÜCÜNE GÜÇ KATACAK
Ziyaretlerinden dolayı ekibe teşekkür eden Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ise, Türkiye sınırları içerisinde bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük çap ve uzunluğa sahip doğal gaz boru hattı projesi unvanına da sahip olacak TANAP Projesinde çalışanları tebrik etti.
TANAP Projesinin Türkiye’nin gücüne güç katacağını vurgulayan Başkan Şimşek, “Daha önce de belirttiğim gibi, söz konusu proje Türkiye için ne kadar önemli ise Yozgat ve Sorgun için de o kadar önemlidir. Proje kapsamında çok sayıda insanımız burada istihdam edilmektedir. TANAP bölgemiz için bir şanstır” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.