1. YAZARLAR

  2. Ufuk Kendirci

  3. Deplasman sefiri
Ufuk Kendirci

Ufuk Kendirci

Yazarın Tüm Yazıları >

Deplasman sefiri

A+A-

Öncelikle ilginç bir müsabaka izlediğimizi söylememiz lazım. Konyaspor skorun aksine maça istediği gibi başlamadı. Pavelka’nın şutu gol olsaydı diğer tabirle Skubic ile Serkan siper olup golü engellemeseydi maçın hikayesi farklı yazılabilirdi. Ancak deplasman Kartalı yeşil beyazlılar İstanbul’da özellikle ilk yarıda bulduğu tüm atakları tabela yapmayı başardılar.

Aykut Kocaman Bajic’i kızağa çekerek Ömer Ali’ye şans tanıdı. Ömer’de bugün şansını iyi kullandı. İlk golün ardından maçın kilidi de çözüldü. Ligin en kötü savunma yapan takımlarından Kasımpaşa karşında Miya-Levan-Milosevic 3’lüsü fırtına gibi esti. Gollerde ardı ardına geldi. Serkan Kırıntılı topu elinden kaçırdığı atak gol olmasaydı Kasımpaşa’nın ikinci yarıya hiç takati kalmayacaktı. (1-3)

İlk yarı bizi yanıttı mı derken Shengelia ve Ömer Ali yüzde yüzlük goller kaçırıyordu. Konyaspor ne kadar disiplinli oynuyorsa ev sahibi de bir o kadar kontrolü kaybetmişti. Veysel bugün tüm amatörlüğüyle sahadaydı. Kaptan önce Alper’in ortasını ceza sahası içinde eliyle kesti sonra ikinci yarı Milosevic’i yere indirerek penaltı yaptırdı. Jevtovic ilk penaltıyı gole çevirdi ama ikinci penaltıyı atamadı. Hakem Serkan Tokat kaleci Fatih’in kural dışı hareketiyle atışı yeniledi Miya bu sefer topun başına geçti. (1-4)

İttifak Holding Konyaspor son vuruşlarda biraz daha dikkatli olsaydı tarihi fark gelebilirdi. Aykut Kocaman’ın felsefesi deplasmanlarda dakika dakika işliyor. Takım içerde de bu tempoyu yakalarsa farklı şeyler söyleyebiliriz. Yeşil beyazlılar maç fazlasıyla ikinci, haftaya Malatyaspor maçı var. Kocaman’ın işaret ettiği haftalara geliyor muyuz?  

Önceki ve Sonraki Yazılar