1. YAZARLAR

  2. Ufuk Kendirci

  3. Tarihi fark kaçtı
Ufuk Kendirci

Ufuk Kendirci

Yazarın Tüm Yazıları >

Tarihi fark kaçtı

A+A-

Bir 45 dakika hayal edin; içerisinde 8 tane net pozisyon, 1 tane kırmızı kart, 60 saniye dolmadan gelen gol ve inanılmaz bir heyecan yaşansın. Böylesine tutkulu bir maçı izleten iki takıma teşekkür etmek gerek.

En çokta Konyaspor'a. Ligin en büyük favorisi durumundaki Trabzonspor'a karşı bu oyunu kabul ettirmek hiç kolay değil. Cornelius'un birinci dakika golü sonrası Hugo'nun Skubic'e faulüyle oyunun kaderi tamamen değişti.

Konyaspor 42 dakikada 8 net gol pozisyona girdi. Abdullah Avcı

belki kariyeri boyunca 45 dakikada bu kadar çok pozisyon verdiği bir maç daha olmamıştır. Orta alan özellikle sol tarafı Konyaspor sürklase etti. Taraftarlar da oynamak isteyen takıma destek olunca bir görsel

şölen oluştu. Endri Çekici attığı gollerle günün yıldızıydı. Biraz daha becerekli olabilseydi futbolcular konuk ekip plakayı görebilirdi. Taraftar demişken sosyal medya hesabımda da paylaştım, bu takım bu kadar az desteği hak etmiyor. Tarihin en iyi başlangıcı yapılmışken, oyuncular, teknik ekip bu kadar oynamak istiyorken bu destek

şehre yakışmıyor.

Taraftarlar bilet fiyatlarından, yönetim ise masrafların çokluğundan şikayetçi. Ancak biraz yönetim biraz taraftar elini taşın altına koymalı ve stadyum dolmalı. Çünkü bu takım desteği çok hak ediyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar