1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Tarım Kredide Hedef, 60 Bin Ton Ürün Alımı
Tarım Kredide Hedef, 60 Bin Ton Ürün Alımı

Tarım Kredide Hedef, 60 Bin Ton Ürün Alımı

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Balıkesir Bölge Müdürü Vedat Altın kurum olarak ortaklarının memnuniyetini sağlamanın öncelikli amaçları olduğunu belirtti. Altın 2016 yılında ortak ürünlerini değerlendirme kapsamında 60 bin ton ürün alımı yapmayı hedef

A+A-

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Balıkesir Bölge Müdürü Vedat Altın yaptığı açıklamada, Tarım Kredi Kooperatifleri ortaklarının yetiştirdikleri ürünlerin bütün girdilerini kaliteli, zamanında ve en uygun fiyata tedarik etmek için çalıştıklarını belirterek kurumun varlık sebebinin ortaklarının her türlü ihtiyacını karşılayarak memnuniyetlerini ön planda tutmak olduğuna vurgu yaptı. Altın "Ortaklarımızın ve diğer çiftçilerimizin yetiştirdikleri ürünlerin pazarlanma aşamasında ürünlerinin değerinde satılması için Bölge Birliğimizin imkanları sonuna kadar kullanılmaktadır. Bölge Birliğimiz iştiraklerimizin hammadde ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile her yıl belli ürün kalemleri başta olmak üzere ortaklarımızın yetiştirdiği ürünleri kendi bünyesinde almakta, kendi bünyesinde alım imkanı bulunmayan ürünlerde ise yeni pazarlar bulmak için yoğun uğraşlar vermektedir. Balıkesir Bölge Birliği olarak ortak ürünleri değerlendirme kapsamında arpa, ayçiçeği, yaş meyve ve sebze, silajlık mısır, dane mısır, zeytin, yonca, yulaf kalemlerinde 2014 yılında 45 bin, 2015 yılında da 49 bin ton ürün alımı gerçekleştirdik" dedi.
Tarım Kredi Kooperatifleri’nin ortak ürünlerini değerlendirmesi kapsamında hem üreticinin korunduğunu hem de üreticinin piyasada ortada kalmadığını kaydeden Altın "Bölge Birliği olarak 2016 yılı için alımı yapılabilecek ortak ürünleri ile ilgili olarak saha çalışmaları sonucunda elde ettiğimiz verilerle, alımını planladığımız ortak ürünü 2016 yılı için toplamda 60 bin ton olarak hedeflenmiştir" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.