1. HABERLER

  2. ANTALYA

  3. Tarımda Lider Çocuklar Zeytinpark’ı Gezdi
Tarımda Lider Çocuklar Zeytinpark’ı Gezdi

Tarımda Lider Çocuklar Zeytinpark’ı Gezdi

Antalya kent merkezinin en büyük yeşil alanı Zeytinpark çocuklarla buluşmaya devam ediyor. Doğa Akademisi’nin konukları, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü bünyesinde 3 yıldır faaliyet gösteren Lider Çocuk Tarım Kampı’na üye...

A+A-

Antalya kent merkezinin en büyük yeşil alanı Zeytinpark çocuklarla buluşmaya devam ediyor. Doğa Akademisi’nin konukları, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü bünyesinde 3 yıldır faaliyet gösteren Lider Çocuk Tarım Kampı’na üye çocuklar oldu.
Güvenlik İlköğretim Okulu öğrencisi çocuklar, Zeytinpark’a sabah saatlerinde gelerek gönüllü eğitmenler eşliğinde yapılan etkinliklere katıldı. Çocuklara doğa eğitimi verilirken, renkler, dokular, çevre bilinci oyunlarla anlatıldı. Lider Çocuk Tarım Kampı’na üye çocukların Zeytinpark gezisine Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Dallı, Antalya Ticaret Borsası(ATB) Başkanı Ali Çandır, Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp eşlik etti.
ÇOCUKLAR TOPRAĞI TANIMALI
Tarım Müdürlüğü’nün yürüttüğü Lider Çocuk Tarım Kampı’nın önemli bir proje olduğunu belirten ATB Başkanı Ali Çandır, "Çocukların tarımla bağının artık kesilmeye başladığı bu dönemde tekrar bağının sağlanıyor olması önemli bir çalışma. Gelecek nesillerin toprakla, tarımla bağının kurulmasını önemsiyoruz. Bu tür etkinliklerin artırılmasını arzu ediyoruz" dedi.
HERKESİ ANTALYA’YA NEFES OLMAYA DAVET EDİYORUZ
Zeytinpark’ın çocukların alanı olduğunu söyleyen Çandır, "Biz emanetçiyiz, bizim gayemiz Antalya’ya nefes olmak. Zeytinpark’ı ne kadar çok çocuk görürse geleceğe güvenle bakacağız. Çünkü Zeytinpark’ı çocuklarımız sahiplenecek. Okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerine yönelik Doğa Akademisi programları devam ediyor. Zeytinpark içerisinde oluşturulan 7 parkurda yetişkinlerin yürüyüşleri de başladı. Herkesi Antalya’ya nefes olmaya davet ediyoruz" şeklinde konuştu.
ZEYTİNPARK NEFES ALDIRACAK
3 yıldır ilköğretim çağındaki çocukları doğayla, çevreyle buluşturmak, tarımı anlatmak amacıyla Tarım Kampı uygulamasını yürüttüklerini dile getiren Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Dallı, "Çocuklarımıza gerek bitkisel gerekse hayvansal üretimin nasıl gerçekleştiğini, yediğimiz ürünlerin nasıl elde edildiğini anlatıyoruz. Çocukları, Antalya kent merkezinin en büyük yeşil alanını tanımaları için Zeytinpark’a getirdik. Sürdürülebilir tarımın, doğayla çevreyle dost bir uygulamanın nasıl yapılabileceğini göstermek, çocukların tarıma ilgisini sağlamak amacıyla buradayız. Geleceğimiz olan çocuklarımızın damağında böyle bir alanla ilgili lezzetin kalması alanın korunmasına katkı sağlayacaktır. Zeytinpark insanların stresini azaltacak, rahatlatacak bir alan. Bu alan kente nefes aldıracak" dedi.
Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp de çocukların tarımın önemiyle ilgili bilgilendirilmesinin önemine dikkat çekerken, Zeytinpark gibi kentin gözbebeği alanın çocuklara tanıtılması, çocukların buradaki etkinliklere katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Etkinliğin sonunda çocuklara Zeytinpark Doğa Akademisi arması takılırken, çocuklar doğaya ve çevreye sahip çıkacaklarına dair söz verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.