1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tarsim Dünya'yı konuk edecek
Tarsim Dünya'yı konuk edecek

Tarsim Dünya'yı konuk edecek

Dünyada tarım sigortaları alanında kısa zamanda örnek gösterilen bir noktaya ulaşan TARSİM, 10. yılında, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk ÇELİK’in himayesinde uluslararası bir organizasyona imza atıyor.

A+A-
Uluslararası Tarım Sigortaları Sempozyumu’nun (IAIS), 02-03 Haziran tarihlerinde, İstanbul’da, Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü Osmanlı Arşivi Daire Başkanlığı’nda gerçekleştirileceğini bildiren Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Yusuf Cemil SATOĞLU sözlerine şu şekilde devam etti: 

 “Sempozyum, Asya ve Avrupa’nın buluşma noktası olan İstanbul’da tarım sigortaları konusunda gerçekleştirilecek. Aynı zamanda, dünyanın dört bir köşesindeki 20’ye yakın ülkeden 500 civarındaki katılımcısıyla, bu coğrafyadaki ilk büyük çaplı organizasyon olma niteliği taşıyor. Açılışını Sayın Bakanımız Faruk ÇELİK’in onurlandıracağı ve ülkemizin uluslararası düzeydeki tanıtımı açısından da büyük önem arz eden Sempozyum için son derece heyecanlı olduğumuzu ifade etmeliyim.  

Hazırlıkların tüm hızıyla devam ettiği organizasyon kapsamında, çok sayıda oturum ve panel gerçekleştirilecek. Sempozyumda öne çıkan başlıklar şu şekilde: 

“İklim Değişikliği, Gıda Arzı Güvenliği ve Risk Yönetimi”, Tarım Sigortalarında Devlet, Özel Sektör ve Sivil Toplum İşbirliği Deneyimleri”, Devlet Destekli Tarım Sigortalarında Reasüransın Rolü ve Reasürör Gözüyle TARSİM Modelinin Başarısı”, “Tarım Sigortalarında Devletin Rolü” ve “Tarım Sigortalarında Teknoloji Kullanımı”.

Kıymetli desteklerini bizden esirgemeyen sponsor kuruluşlarımız olan, Scor, Ziraat Bankası, Ziraat Sigorta, Hannover Re, Mapfre Re, Swiss Re, Partner Re, Türkiye Sigorta Birliği, J.B. Boda Group, Allianz Sigorta, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği, Oracle, Çaykur, A Haber, Sigortacı Gazetesi, X Primm Publications, IUC ve Agroinsurance’a da çok teşekkür etmek istiyorum.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.