1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. TASAMIZ YEREL SEÇİMLER DEĞİL!
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

TASAMIZ YEREL SEÇİMLER DEĞİL!

A+A-

Bir konuda anlaşmamız lazım. Ülkemizde ciddi düzeyde ekonomik kriz var. Bunu kimse gizlemeye kalkmasın. Özellikle de hükümet bu konuda yaptığı açıklamalarla kriz yok tavrıyla halkın azıcık olan umudunu kaybetmesine sebep oluyor. Gerçekleri konuşun, şu ekonomik darboğazı ve krizi dürüstçe itiraf edin. Halkın ekonomik baskı altında inim inim inlediğini bir görün ve o konuda net olun. Uzun zamandır alışageldiğiniz ortalığı güllük gülistanlık gösterme huyundan bir vazgeçin artık… 
İnsanların canı yanıyor. Bir aile babası, bir evlatlarının anası, bir evin haşarat yumurcağı, bir evin tonton ninesi, bir evin başında namaz takkeli dedesi gülemiyor artık. Bırakın gülmeyi gülümseyemez hale geldi.    
Bu hatanızı gölgelemekle, bu vebalin altına attığınız imzalarınızı, meclis kürsüsünden esip yağarken konuşmalarınızı çılgınca alkışlayan, karnı aç, evladı aç insanımızın, siyaset dehası denebilecek düzeyde konuşmalarınızın ve atmosferin etkisinden kendini kaybedip çılgınca alkışlaması ve mutluluk şovlarının halkın gerçekleri olmadığını bilin. 
Bendeniz partinizde çeşitli zamanlarda görevler aldım. Bir ara yönetiminizde dahi bulundum. O zaman kabul edip onayladığım birçok politik çizginizde ki sapmalarınızdan ben illallah ettiysem bu halk sizi çoktan silmiştir.
Bunu anlamaya çalışın ve alışın artık!
Bırakın kürsülerden diğer muhalefet partilerine laf yetiştirip sindirme çabasını da halkın sorunlarına eğilin. 
Muhalefette olan eleştirir kardeşim. Muhalefet senin açığını, yanlışını yakalayacak ki sen kendine çeki düzen vererek yanlışlarından geri adım atarak doğruyu bulmaya çaba sarf edeceksin.
Öyle bir tarz ve taktik edindiniz ki muhalefet partilerinin ağzından çıkan eleştirel her konuya cevap vererek laf yetiştirme çabasına kalkışıyorsunuz. 
Sen icra makamındasın. Sen uygulama yapmakla mükellef ve memursun. Konuşmalarında yönünü öylece muhalefet partilerine dönüp onlara yönelik sert eleştiriler yapmanın bir anlamı yok. 
Mevcut muhalefet zaten halk tarafından kabul görmüyor. Çünkü yapıcı olmadıklarını amaçlarının yıkım olduğunu bu halk biliyor. 
Ama sende iktidar olarak olgun bir duruşla icraatlarını ortaya koymanın çabasını sonuna kadar göster. Her şeye laf yetiştirmek zorunda değilsin.
İnanın sıktınız. FOX TV’de ki İsmail Küçükkaya yahut ta Fatih Portakal’ın yanlı haber sunması kadar, A Haber’de mehterci Erkan Tan’ın yanlı haber sunması kadar sıkıcı ve bezginlik verici oldunuz. 
Her lafa verilecek cevabınız olduğu yapısı gösteren siyasi duruşunuz ve tutumunuzla bıktırdınız.
Millet aç kardeşim! Millet ağlıyor kardeşim. Sizin kriz yok demenizle sofralar şenlenip olmayan kuş sütü de Kars peynirleri de etin bonfile kısmı da sofraları şenlendirmiyor.   
Memleket yazın ortasında domatesin kilosunu 5 TL’den aşağı yiyemedi kardeşim! Meyve lüks oldu bu memlekette!
Halkımız çoluğunun çocuğunun cebine gönlünce harçlık koyamadı kardeşim!
Neyi gölgeleme derdindesiniz?
Bırakın kardeşim, mahalli idareleri kim alacaksa alsın. Çalışan kazansın. Bunu halkın sorunu haline getirmeyin. Halkımızı sloganik siyaset anlayışınız uğruna feda etmeyin. 
Konya’da kim belediye başkanı olacakmış…
Çokta tınn…
Seçimden seçime manevralarla araya kaynayıp giden geçim ve ekonomik sıkıntılara çözüm üretemiyorsanız, çocukları mutlu edemiyorsanız, aile babaları akşamlara kadar canhıraş çalıştığı halde evinin ihtiyaçlarını tam karşılayamıyorsa buna çözüm üretin, çözüm bulun. 
Çok güzel dediğiniz ekonomide insanlar ağlıyor, analar ağlıyor, babalar ağlıyor, çocuklar ağlıyor.
Halk kazanamadığı gibi kazancından devletin göz diktiği kısmı ödeyebilmek için kendini yırtarcasına çaba sarf ediyor. Eee! Derdimiz falanca belediyeyi kim alacak filanca belediye kime gidecek?
Çok mu umurumuzda sanıyorsunuz?
Gölgeleme siyasetiyle adım attığınız sürece halka iyice yansıyan tüm ekonomide geriletici adımlar artık sizi tökezletmeye başlayacak. 
Halkın geneline eğilin.
Herkesi her kesimi kucaklayın.
İmam Hatipler ile alakalı konularda okullarda ki müfredat kadar ahlaki yozlaşmada geriye giden seyri gözlemleyin. Bu konuda dilediğiniz zaman sizi hem de okullardan birine götürerek ne demeye çalıştığımı anlamanızı sağlarım.
Yeter artık, dürüst olun.

Bu yazı toplam 526 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.