1. HABERLER

  2. KONYA

  3. 'Taşeronların Sesi Olduk'
'Taşeronların Sesi Olduk'

'Taşeronların Sesi Olduk'

Karayolları 3. Bölge Müdürlüğünde 113 taşeron işçi kadroya geçti. Yol-İş Konya 1 Nolu Şube Başkanı Mürsel Selbüz, Yol-İş olarak taşeronların sesi olmaya devam ediyoruz” dedi.

A+A-

Karayolları 3. bölge Müdürlüğünde 113 taşeron işçi daha kadroya alındı. Karayollarında 113 işçinin kadroya geçişi, Karayolları 3. Bölge Müdürü Turgut Aydın ve Yol-İş Konya 1 Nolu Şube Başkanı Mürsel Selbüz’ün katılımıyla düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Bugune kadar Karayolları 3. bölge Müdürlüğünde 339 taşeron işçisi kadroya alındı.

Karayolları 3. Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen törene Karayolları 3. Bölge Müdürü Turgut Aydın, Müdür yardımcıları, Yol-İş Konya 1 Nolu Şube Başkanı Mürsel Selbüz ve yönetim kurulu üyeleri ile kadroya geçen 113 Karayolları taşeron işçisi katıldı.
Karayolları bünyesinde kadroya alınan taşeron işçilerin "örnek" niteliğinde olduğunu dile getiren Karayolları 3.Bölge Müdürü Turgut Aydın "Örnek olmak ayrı bir sorumluluk getiriyor. Siz, taşeron işçilikten kadroya geçmede ilk örneklerisiniz. Ben kadrolu işçi olursam dünden daha çok çalışırım, ülkemin geleceğine sahip çıkarım.' demeniz zamanı geldi. Bundan sonra ki sorumlulukların daha da artmıştır. Kadroya geçen tüm işçilerimize hayırlı olsun diyorum. Son 3.500 taşeron işçinin kadroya alınmasıyla toplamda Karayollarında 10.000 taşeron işçisi kadro geçmiştir.
Ayrıca Karayollarında gerçekleştirilen taşeron’dan kadroya geçişlerde emeği geçen tüm siyasilere ve sendikacılara teşekkür ediyorum”
Yol-İş Konya 1 Nolu Şube Başkanı Mürsel Selbüz “Sendika önemli, sadece işçinin hakkını koparmak adına değil, sendika işçiyle beraber var olma sebebini unutmadan işe asılmak, devletini, milletini kalkındırmak için önemlidir.
Bugün Karayolları 3. Bölge Müdürlüğü bünyesinde çalışan 113 taşeron işçisinin kadroya alınmasının haklı mutluluğunu yaşıyoruz. Bu süreçte ilk dilimde 187, ikinci dilimde 39, 3. dilimde 113 taşeron işçinin kadroya geçmesiyle birilikte toplamda 339 taşeron işçisi Karayolları 3. Bölge Müdürlüğünde kadrolu olarak işe başlamıştır.
Bu haklı gururun en önemli etkenlerinden biri de sendikamız olan Yol-İş ve Genel Başkanı Ramazan Ağar çalışmaları olmuştur. Başka Yol-İş sendikası ve Genel başkanı Ramazan Ağar, Türk-İş Genel başkanı Ergun Atalay olmak üzere, emeği geçen tüm siyasilere sendikam ve taşeron işçileri adına teşekkür ediyorum”dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.