1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. Taşlar Bağlanmış, Köpekler Ortalıkta Geziyordu
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Taşlar Bağlanmış, Köpekler Ortalıkta Geziyordu

A+A-

Türkiye’nin dış siyasetinde meydana gelen değişiklikler 2017 yılına damga vuracak. Önümüzde ki yıl farklı bir Türkiye portföyüne şahit olacağız. 2017 yılının en dikkat çekici ayrıntısı hiç AB’ye girme kaygısı taşımayan, tamamen kendi yağıyla kavrulmaya odaklanmış güçlü bir hedef peşinde koşan, mazlumların dostu, zalimlerin korkusu bir Türkiye, dünya ile tanışacak. Önceki dönemlerin işe yaramaz hükümet temsilcilerinin batı karşısında veya ABD karşısında ki boynu bükük görüntüsü bir daha Allah’ın izniyle hiç yaşanmayacak. Gerçek bağımsızlığın net anlamı ortaya çıkacak. Son günlerde cumhurbaşkanımızın ve hükümet üyelerinin söylemlerinde taşı gediğine koymasının altında yatan ana etken budur.
Biz şunu iyi anladık. Ülkemizin gelişmesini istemeyen kendilerine karşı dünya var oldukça muhtaç ve dilenen, acınan bir Türkiye hedeflemişler. Hani AB üyeliği için gelişme yolunda diye yutturdukları kriterler var ya! Onların hepsi masal! Yıllardır bizim milletimize dinlettikleri masalın sonuna;
Onlar, ermiş muradına, biz çıkalım kerevetine kısmında ki ifadenin murada erme kısmına aynen katılıyoruz. Biz Türkiye olarak muradımıza erene kadar Avrupa’nın kendi kendilerine yönelik geçerli olan kriterlerini kullanarak muradımıza ermeyi bırakın, Avrupa’nın daha ötesine geçtik. Onları kısmen terbiye edecek konuma ulaştık. Bazı eksiklerimizi tamamlamak için süreye ihtiyacımız var. Nedir onlar?
İnsanların barış içerisinde huzurunu temin ederek yaşamalarını sağlamak, herkese eşit şartlar altında yaşam standardı sunmak… Ekonomik anlamda bağımsızlığa giden yolda kararlı adımlar atmak… Yani daha zamana ihtiyacımız devam ediyor. İyi olan şu; hiç değilse süreç başladı.
Bunu normalde çoktan sağlayabilirdik. Ama o yola çıkan tüm köprüleri tıkamışlar. Birine bu AB üyesi ülkeler bekçi olarak dikilmiş. Birine ABD dikilmiş. Diğerine Ermenistan’ı koymuşlar. Bir ötekine Yahudi İsrail’i dikmişler. Anlayacağınız tüm köşe başlarını tutmuşlar. Sözün özü; taşları bağlayıp köpekleri üzerimize salmışlar. Bugüne kadar her fırsatta milli birliğimizi inkıtaa uğratmak için yollar denediler. Suikastlar, darbeler, devalüasyonlar, siyasi istikrarsızlıklar ve daha türlü yolar denediler. Bir kısmını başardılar. Özellikle AK Parti hükümetleri öncesinde ki dönemlerde hep başarılıydılar. Yediğimize içtiğimize karışırlardı. Adına kemer sıkma politikası dedikleri ataklarla halkımızı umutsuzluğa sevk ederler ve bizi birbirimize karşı kışkırtırlardı. Son yılların başarılı hükümeti AK Parti IMF ile hesabı kesince batı dünyası çılgına döndü. İsterler ki biz her daim emperyalist güçlere bağımlı olalım milli birliğimiz hep diken üstünde olsun. Paramız hep oynak ve istikrarsız olsun. Sanayide kendilerine mecbur kalalım. Onların istedikleri standardın dışına çıkmayalım. Zaman öyle gösterdi ki geçen her gün Türkiye’nin lehine işliyordu. Bunu engellemenin bir yolunu bulmalıydılar. Osmanlıyı parçalamada ki etkin yöntemleri olan içimize sürdükleri hainler kanalıyla bu yıkım hem kendileri açısından kansız, hem de bizim açımızdan daha tahripkâr olacaktı. Nitekim onu da denediler. Uzun yıllardır içimizden çekip aldıkları bir haini bizim kutsalımız olan din üzerinden dizayn ettiler maddi ve manevi her desteği sağladılar. Kendisinin mübarek bir zat olduğuna inanmasını sağladılar. Bu yalana müntesiplerini de inandırdılar. İnanılmaz masraflar ettiler. Ama son zamanlarda ki düştükleri durum Çünkü küfür tek milletti. Hristiyan ve Yahudiler kol kola girerek son kaleye ortak saldırı için en yıpratıcı olan içerden çökertme amaçlı taktiklerle durmadan deniyorlar. Daha neler deneyecekler kim bilir? Ama son zamanlarda düştükleri duruma bakılırsa mevcut stratejik yöntemlerinin en yıkıcı olanını FETÖ ile denemişler. Şu anda onları deliye çeviren plansızlıklarıdır. Dikkat edin söylemlerine bile yansıyanlar buna işaret ediyor.
Merkel, darbe girişimi öncesinde ki turlarında paralel çete mensuplarını yerinde görmeye gelirmiş meğerse… Şu anda ülkesinde onlara kucak açarken bunu gizleme ihtiyacı bile duymuyor. Yılardır PKK terör örgütüne sağladığı destekleri hep biliyorduk. Kendine sunulan fırsatları iyi değerlendiremedi. Son olarak ta hem FETÖ hem de PKK terör örgütüne sağladığı desteklerle pisliğini yapmaya devam ediyor. Yapsın bakalım. Bu bıçağın ucu bir gün döner kendisini de bulur.
Fransa, Avusturya ve Belçika’da aynı grubun fışkıları…?
Fransa kendine dönen terör saldırılarında ki olağanüstü uygulamasını yaparken ülkemizde ki darbe girişimine yönelik alınan olağanüstü hal kararları karşısında vızıldıyor. Tabi ucu kendine dokunacak. Fransa’da ki terör saldırısında bilmem kaç kişi ölmüş. İnanın hiç umurumuzda değil. Benim ülkemde yaşanan onca terör saldırılarında, darbe girişimlerinde bıyık altından gülenlere karşı açıkçası hiçbir şey hissetmiyoruz. Onlar sivil vatandaş öyle mi? Bizimkiler neydi Mösyö Hollande?
İnsanlık yapana, insanlığı bilene, insanız. Dosta dost, düşmana düşmanız. Avrupa’nın kuyruk acısı daha çok tarihe dayanır. Tarih okuyan kardeşlerim iyi bilirler. O tarihi gene yaşatacağız Avrupa’ya Allah’ın izniyle!

Bu yazı toplam 437 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.