1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. Tasmalılar
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

Tasmalılar

A+A-

Uzun yıllardır şüheda yurdu ülkemiz başta olmak üzere İslam Toprakları terör belası ile imtihan olmakta. Biz mü’minler şuna inanırız, Yeryüzünde meydana gelen her hadise, cihanda olan her vakıa, sonsuz alemde olacak her iş ve oluş, en küçüğünden en büyüğüne kadar Allah’ın bilgisi dâhilindedir. O, (cc)izin vermezse bir sinek uçamaz, bir karınca adım atamaz, bir devlet, bir kral, bir sultan… Ne kadar güçlü, ne kadar büyük ne kadar kudretli olursa olsun hiç kimseye zarar veremez. (Hz. İbrahim’i (as) ateşin yakmayışı, Hz Musa’yı as)suyun boğmaması, Hz İsmail’i (as) bıçağın kesmemesi, Ebabil kuşlarının koskoca bir orduyu yenmiş ekinlere benzetmesi… Hadiselerini hatırlayalım.) Bizler yine şuna inanırız, gerek ferden başımıza gelen sıkıntılar, gerekse milletçe devletçe, başımıza açılan gaileler, ya bazı hata ve günahlarımızın bir neticesidir, ya da Rabbimiz bu sıkıntılarla bizi imtihan etmektedir. Yaratanımız, bizlere bu sıkıntılara karşı sabretme ve gailelere karşı yapacağımız çalışmalara göre sonsuz hayatta bizlere mükafatlar verecektir. Dünya yaratılasıdan beri Tüm peygamberler ve tüm ümmetler çeşitli sıkıntılarla imtihan edilmişlerdir, bundan sonrada ilahi kanun böyle devam edecektir.
Türkiye’de yaşayan bizlerde uzun yıllardır çeşitli sıkıntılarla imtihan edilmekteyiz. Bu gailelerin en büyüğü de terör dediğimiz kanlı, acımasız, yıkıcı, yürekler dağlayan, yuvalar dağıtan, ülkeyi parçalamaya, devleti diz çöktürmeye, milleti yok etmeye niyetlenmiş kanlı meseledir. Teröre karşı elbette devlet, elbette yöneticiler, elbette güvenlik güçleri değişik tedbirler aldılar almaya devam ediyorlar. Bu konuda herkes, makamı, gücü, sorumluğu derecesinde hem bu dünyada hem de öbür âlemde sorumludur. İktidarı ile muhalefeti ile, basını ile kanaat önderleri ile, hep birlikte bu belaya karşı birlikte mücadele etmediğimiz müddetçe başarı elde edemeyeceğimiz tecrübe ile sabittir.
Teröre karşı alınacak tedbirlerin biri de onların propagandalarını yapmamaktır. Maalesef bu konuda Türkiye’miz sınıfta kalmakta. Her menfur saldırıdan sonra tüm televizyonlar, bütün gazeteler onların adlarını defalarca söyleyerek, yazarak onları lanetlemekte. Güya onlara kızan yöneticilerimiz, yöneticilerimize kızan muhalefetimiz, bu meşum, bu kanlı, bu katil örgütlerin adını tekrar ede ede adeta onların ekmeklerine yağ sürmekte. Bu kanlı, katil örgütlerin üyeleri, örgütlerinin adlarının bu kadar tekrar edilmesinden, isimlerinin koskoca bir devlet tarafından muhatap alınıp tekrarlanmasından, o kadar mutlu oluyorlar ki, bu durum onlara adeta bir teşvik oluyor. Hiçbir örgüt kendi adının kanla bile olsa, katliamla bile olsa önemli kişiler, önemli gazeteler, büyük televizyonlar, büyük devletler tarafından anılmasından rahatsız olmaz. (çünkü terör zaten içinde kanı, katliamı, bebek, kadın, sivil asker polis, yaşlı genç… Fark etmeden öldürmeyi meşru, mubah gören bir anlayışa sahiptir.) Aksine bu durum onları hem mutlu eder, hem de motive.
Dikkat ettiyseniz yazının başından beri, ülkemiz üzerine adeta leş kargaları üşüşen bu örgütlerden hiç birinin adı geçmedi. Hele son aylarda ülkemize saldırıya geçen bu örgütlerin, katil, emperyalist, soykırımcı… Devletler tarafından aynı anda ve bir plan içinde desteklenip ülkemize saldırıldığı gerçeği ayan beyan ortada iken bu konudaki dikkatimizi daha fazla artırmalıyız. . Meydana gelen her katliamdan sonra bu alçaklığı X örgütü mü yaptı Y örgütümü yaptı bunun hiç önemi yoktur. Bu kanlı hadiselerden sonra kanlı örgütlerin adını söylemenin hiçbir faydası yok, lakin birçok zararı var. O nedenle benim Türk kamuoyuna, Türkiye’yi yönetenlere, iktidara, muhalefete, sağcıya, solcuya, laike, dindara, zengine, fakire, kadına, erkeğe… Hâsılı bu vatanı gerçekten seven, bu ülkeyi vazgeçilmez yurt kabul eden, kendini bu milletin bir parçası gören, Teröre diş bileyen, terörü lanetleyen, terörü insanlık suçu gören herkese bir teklifim var: Bundan sonra hiçbir şekilde her hal ve şart altında terör örgütlerinin adını söylememeliyiz, yazmamalıyız. Ya ne yapmalıyız? Hadiseyi, hadisenin failini kamuoyuna nasıl anlatabiliriz? Şöyle açılayabiliriz: Bunların topuna birden "TASMALILAR" diyebiliriz. İlla bunları birbirinden ayıracaksak “Tasmalı 1”” tasmalı 2” “ tasmalı 3 …” Diye yazıp söyleyebiliriz.
Tasmalılar!. Evet, terör örgütleri tasmalıdır. İradesi elinde olan, aklı ile hareket eden hiç kimse kendi ülkesine, kendi milletine ve en önemlisi kendisine (bu dünya ve sonsuz olan ahiret hayatına zarar verecek hiçbir hareket içinde olmaz olamaz.) Bunlar tasmalı, çünkü hür iradeleri ile hareket etmiyorlar. Tasmalılar çünkü boyunlarında tasma taşıyorlar. Tasmalılar, çünkü daraldılar mı sahiplerinin yanına koşuyorlar, meşum, çirkin, kanlı vazifelerini yerine getirdikten sonra eğer sağ kalmışlarsa sahiplerine, tasmalarını elinde tutan efendilerine kıoşuyorlar. Onların başlarını okşamasından büyük zevk alıyorlar. Bu sebeple bunların ortak adı tasmalıdır. Onlara bundan sonra “falan terör örgütü” “filan terör örgütü” demeyelim. “TASMALI 1” “TASMALI 2” “TASMALI 3…” Diyelim o kadar.  

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.