1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. Tayyip Erdoğan’ın Başardığı En büyük İş
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

Tayyip Erdoğan’ın Başardığı En büyük İş

A+A-

Nerde o eski solcular? Hep yokluklardan dem vururlar, hep yoksunluktan bahsederler, kapitalizmin, ABD’ nin aleyhinde yürüyüşler yaparlar, mitingler düzenlerlerdi. Şimdi PKK= PYD ye bakıyoruz ABD ile, AB ile iş tutmuş “kantondan” “devlete” geçmeye çalışıyor.Dün “Amerika katil katil…” diye türkü yakanlar bu gün “Biji Biji Obama, gel kömür at sobama!” diyerek halay çekiyorlar. Dün, “Su yok, yol yok, derman yok…” şarkısını dillerinden düşürmeyen solcu kardeşler baraja, yola, suya karşı çıkıyorlar. Dün,” eğitimde eşitlik” diyorlardı, bu gün bu eşitliği bozan en önemli unsur dershanelerin kapatılmasını AYM ye başvurarak iptal ettiriyorlar.

Türkiye’deki büyük değişimi görmemek için kör olmak lazım. Bu değişim anbean yaşandığı ve kanıksandığı için bazıları tarafından fark edilmeyebilir. Birkaç misal verelim, “ 90’ larda, 80’lerde benim gibi öğretmenlik yapanlar iyi bilir. O zamanlar her sene başında birkaç hafta derslere bir türlü tam randımanlı başlanamazdı. Bunun en büyük nedeni öğrencilerin kitaplarını tamamlayamaması idi. Öğrencilerin kimisi parası olmadığından, kimisi de tercih edilen kitabı piyasada bulamadığından dolayı öğretmenden azar işitir dururlardı. Şimdi durum nasıl? İlk gün, ilk derste tüm öğrencilerin bütün kitapları bedava sırasının üstünde… Yine unutulan eski bir eğitim hadisesi. 80 li, 90 lı yıllarda öğretmenlerin öğrencilerden tebeşir, fotokopi parası toplaması âdeti. Bu “eğitim geleneğimizde” tarih oldu. Hey gidi günler hey! İşin garibi ne biliyor musunuz, dün tebeşir parası toplayan ve bunun için öğrencisi ile yüzgöz olan öğretmen, bu gün öğrencisine tablet veriyor, akıllı tahta kullanıyor. Ardından da hükümete veryansın ediyor. Dün Türkiye’de bütçeden en büyük payı MSB alırdı. Bu gün MEB alıyor. Hem de aradaki fark uçurum. Bizim solcu, ilerici kardeşler yıllardır “bütçe silaha değil eğitime, sağlığa gitmeli…” diye yürüyüşler yaparlardı. Bu gün, bu işi gerçekleştirenlerin aleyhinde bin bir tezviratta bulunuyorlar. Dün, “bu ay maaşlar ödenebilecek mi? “korkusuyla yaşayan insanlar bu gün düne göre dolar bazında bile daha fazla maaş almalarına rağmen bu farkı yaşatanlara bühtan ediyorlar.

Su var Yol Var Derman Var

Dünle bu günü kıyaslayınca yüzlerce pozitif gelişmeden bahsedilebilir. Başörtüsü meselesinin halledilmesi, İHL’lerin sayısının artması, katsayı meselesinin eşitliğe kavuşturulması, vesayetlerin sonlandırılması, alım gücünün artması… Yapılan yollar, barajlar, köprüler, hastaneler, büyük büyük kamu binaları, Marmaray, 3. Köprü, 3. Hava alanı, Mavi tünelin tamamlanması, uzun uzun tünellerin tamamlanması… Piyasadaki ev ve arabaların kalitesindeki yükselme, uçağa binenlerin sayısındaki müthiş artış, üretilen milli helikopterler, tanklar… Bütün bunlar yapıldı. İş öyle bir noktaya geldi ki birkaç gündür haberlere bakıyorum gündem de Karadeniz Yaylalarına yapılacak yola karşı çıkan teyzeler bir numarada. Hemen onların yanında da Solcu kardeşler. Allah’ım bu ne büyük değişim. Dün, Cem Karaca'nın ;”Su yok, yol yok, derman yok…” şarkısı ile yürüyüş yapanlar bu gün, “Su çok, Yol çok, derman çok. Baraj yapmayın, yol yapmayın, karakol yapmayın. Yol, su, köprü, hava alanı istemiyoruz…” diye eylem yapıyorlar. Havva Bekâr Teyzenin bu günkü eylemini yarın yine aynı kişiler ve gruplar yaylada hastalanan ve iyi yol olmadığı için ambulans geç gelmesi üzerine ölen bir yaylacı için bu sefer de tersinden bir eylem yaparlar. Nerdeen nereeye değil mi? Cumhurbaşkanımız bir kısmını yukarıya yazdığımız birçok şey yaptı, önemli işlere, büyük projelere imza attı. Yalnız bence yaptığı en büyük iş bunlar değil! Ya? Erdoğan’ın yaptığı en önemli iş, solcuların kimyasını bozmak oldu.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.