1. YAZARLAR

  2. Ufuk Kendirci

  3. Tehlike çanları çalıyor
Ufuk Kendirci

Ufuk Kendirci

Yazarın Tüm Yazıları >

Tehlike çanları çalıyor

A+A-

Futbolu çok özlemişiz. Taraftar olmadan maçların keyfi çıkar mı, müsabakaların tadı olur mu derken bu haliyle bile heyecan verdi maçlar. Bundan sonra maçların akıbetini ise sosyal mesafe kuralları belirleyecek. Düne döndüğümüzde 3 ay sonra sahaya çıkan İttifak Holding Konyaspor, Fenerbahçe zaferi sonrasında müsabakaya istekli başladı. Ömer Ali ve Skubic olmasa da derli toplu görünmeye çalıştılar.

Başket’de öne geçecek bir çok pozisyon da bulundu. Milosevic ve Bajic son vuruşları yapabilseydi direnci düşük Gençlerbirliği karşısında psikolojik üstünlük yakalanabilirdi. Takımın gol arzusu yüksek fakat puan tablosu nedeniyle biran önce skor yapma çabası baskı oluşturdu. Yenilen iki golde birbirinin aynısıydı. Sol kanattan açılan ortaya merkezden plase şutlar geldi.

Milosevic, Bajic(2) ve Shengelia’nın net 4 gol pozisyonu vardı. Bülent Korkmaz takımı hızlandırmaya çalışırken savunmada yapılan hatalara çare bulamadı. Hocaya da çok yüklenemeyiz aslında. Çünkü az bir zaman kala savunması kırılgan, hücumu zayıf bir takımı devraldı. Neşteri iki bölgeye birden vuracak zamanı olmayınca ligin en az gol atan takımından agresif bir hücum takımı oluşturmaya çalıştı.

Hani derler ya top çizgiyi geçti mi, geçmedi mi? 3 direğin arasında top içeri düşmeyince atak varyasyonları taca çıkıyor. Geri kalan 7 haftada hoca savunmaya neşter vurmayacaksa hücumda son vuruş pansumanı yapması gerekiyor. Nispeten kolay maçlar geride kaldı. Bundan sonraki maçlar hep yukarıdaki takımlarla. Konyasporlu oyuncuların inancı zorlu fikstüre göre en azından ümit verici.

Önceki ve Sonraki Yazılar