1. YAZARLAR

  2. Mehmet Kaçar

  3. TEK DOĞRU VARDIR ODA AYETULLAH VE SÜNNETYLLAHTIR
Mehmet Kaçar

Mehmet Kaçar

Yazarın Tüm Yazıları >

TEK DOĞRU VARDIR ODA AYETULLAH VE SÜNNETYLLAHTIR

A+A-

Öncelikle şunu söylemeliyim. Ben bir beşerim ve aciz bir kulum. Elbette benimde hataların, yanlışlarım ve eksikliklerim var. Çünkü İblisi mel’un herkesle olduğu gibi benimle de uğraşıp, beni de yanlışa düşürebilir ve düşürdüğü anları fark ettiğimde “Töbeyi Nasuh” silahına sarılırım. 
Öncelikle şunu belirteyim ki benim kendimce doğru bulduğum konularda hangi cemaat ve hangi politik oluşum karşı durursa dursun görüşlerimi neşretmeye devam edeceğim. Zira benim kendime göre doğru bulduğum konuların ölçüsü becerebildiğim kadarı ile Ayetullah ve Sünnetullahtır.
Bu konularda bazen bende yanılabilirim. Çünkü bende yaratılmış olan aciz bir beşerim. Yanıldığımı anladığım anlarda ise konunun uzmanı üstatlarım ve kendi bilgisine güvendiğim islam alimlerine danışır görüşlerini alırım. Ondan sonra bir tövbe edip, yanlışlarımı da neşrederim. O halde falan cemaatin görüşlerini övmeyip eleştirdiğim zaman iftira atıyorsun, , falan politik görüşün yanlışlarını eleştirince müfterisin demelerine de beni üzmüş olsa da hiç aldırış etmiyorum. Çünkü bunları söyleyenleri çoğunlukla yakinen tanıyorum ve Ne hadis, ne tefsir bilgileri var ve ne de en azından Kur’an ve Kur’an meali bilgileri var. 
Onlar için var olan tek doğru var ya politik görüşleri ya da cemaat abilerinin görüşleri. Bu ayetmi? cevap yok Bu sahih bir hadis mi? tık yok.
Bu hangi müfessirin görüşü, kem küm. İftira atıyorsun o kadar. Sen müfterisin başka cevap yok. 
Kendi İslam adına cahilliklerini unutup, abilerinin veya başkanlarının görüşlerini Ayetullah ve Sünnetullah’ın üzerine taşıyınca en iyi metot saldırı metodu diyerek hücum ediyorlar, o kadar. Çünkü onalar için; tek doğru vardır o da kendilerince doğru gördükleridir sadece.
Oysa tek doğru vardır oda Ayetullah ve Sünnetullahtır. Görüşler, savlar ve tezler değildir. Hele hele abi ve başkan görüşleri İslami değilse hiç değildir. Mekke’li müşriklerde Efendimiz (s.a.v) e aynı metotlarla saldırmadılar mı? Atalarımızın dinine karşı çıkma demediler mi? Sihirbazsın demediler mi? Öldürmek için saldırmadılar mı? Müfteri demediler mi?
“Bir elime ayı, bir elime güneşi verseniz de bu davadan asla vaz geçmem” buyurmadı mı?
Biz de Ayetullah ve Sünnetullah’a uygun olan doğrularımızı herkes eve her ana rağmen, ne makam ne mansıp gözetmeden, sadece Allah’ın taraftarı olarak, sadece onun rızasını kazanmak ümüdiyle anlatmaya ve neşretmeye devam edeceğiz inşaallah . Ecir veren bizlere onu ecir olarak vermesi ümidimizdir. Derdimiz ise sadece islami tebliğdir.
Fi Emanillah!

Bu yazı toplam 1811 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.