1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Teknik personele iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi 
Teknik personele iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi 

Teknik personele iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi 

Meram Belediyesi Arif Bilge Tesisleri’nde görev yapan personele İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verildi.

A+A-

Yetkili belgelendirme kuruluşu tarafından verilen eğitimler sonunda sınava tabi tutulan personellerden başarılı olanlar ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ almaya hak kazandı. 
Meram Belediyesi Arif Bilge Tesisleri’nde görev yapan personele İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilen belgelendirme kuruluşu tarafından verilen eğitimler 13 gün boyunca devam etti. Çelik Kaynakçısı, Oto Boya Onarım, Otomotiv Mekanik ve Makine Bakım ile Ahşap kalıpçılığı, Duvarcılık gibi mesleki dallarda eğitimler alan personel, bu eğitimlerin sonunda ‘Yeterlilik Belgesi’ almaya hak kazanabilmek için sınava tabi tutuldu. Sınavda başarılı olanlar Yeterlilik Belgesi almaya hak kazandılar. 
SINAVDA BAŞARILI OLANLAR BELGE ALMAYA HAK KAZANDI 
Meram Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarınca, başarılı olan bireyler için düzenlenen ve bireyin söz konusu ulusal yeterlilikte belirtilen öğrenme kazanımlarına sahip olduğunu gösteren belgelerdir. Kalite güvencesi sağlanmış ve uluslararası personel belgelendirme standardına göre akredite edilmiş bir sistem aracılığıyla tarafsız, tutarlı, âdil ve güvenilir şekilde yapılan ölçme değerlendirmeler sonucunda başarılı olan bireylere MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi düzenlenir. Bu çerçevede Meram Belediyesi Arif Bilge Tesisleri’nde görevli personelimiz öncelikle bu belgeyi almaya hak kazanabilmek amacıyla eğitimlere, teorik ve pratik eğitimlerin sonunda ise sınava tabi tutulmuşlardır. Sınavda başarılı olanlar ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ almaya hak kazanmışlardır”  denildi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.