1. HABERLER

  2. DÜZCE

  3. Teknoloji Transfer Ofisi Bölgeye Nitelik Sağlamaya Devam Ediyor
Teknoloji Transfer Ofisi Bölgeye Nitelik Sağlamaya Devam Ediyor

Teknoloji Transfer Ofisi Bölgeye Nitelik Sağlamaya Devam Ediyor

Değer Üreten ve Bölgeye sürekli nitelikli katkı sağlayan Düzce Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ve Düzce Teknopark A.Ş. işbirliğiyle gerçekleştirilen, TÜBİTAK 1601 Teknoloji Transfer Ofislerine Yönelik Hazırlık, Başlangıç...

A+A-

Değer Üreten ve Bölgeye sürekli nitelikli katkı sağlayan Düzce Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ve Düzce Teknopark A.Ş. işbirliğiyle gerçekleştirilen, TÜBİTAK 1601 Teknoloji Transfer Ofislerine Yönelik Hazırlık, Başlangıç ve Kapasite Artırımı Sağlanması ve Uygulanması çağrısı kapsamındaki proje başvurusu, TÜBİTAK tarafından desteklenme kararı aldı.
TÜBİTAK kararı sonrasında Üniversitenin Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ekibi, Düzce Meslek Yüksekokulu akademisyenleri ile düzenlenen konferansta bir araya geldi. Yüksekokul Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa konuşmacı olarak katılan TTO ekibinden Üniversite Sanayi İşbirlikleri Modül Uzmanı Özge Özkan, Destek Mekanizmaları Uygulama Modül Uzmanı Armağan Yardımcı ve Uzman Yardımcısı Hande Özer katılımcılara bilgiler verdi.
Konuşmacılar konferansta, kamu ve AB hibe destekleri ile dış kaynaklı fonlar hakkında bilgiler vererek bu destek mekanizmalarına yapılan başvurularda, Düzce TTO tarafından çalışanlara sunulan geniş yelpazedeki uzman desteği unsurlarına değindiler.
TTO ekip üyeleri, Düzce Meslek Yüksekokulu’nda etkin ve nitelikli bir kurumsal yapının tesisi için, Yüksekokulda tamamlanmış ve sürdürülebilir projeleri desteklemek, fikir ve danışmanlık faaliyetlerini sunabilmek adına karşılıklı istişare ile sunumlarını sürdürdüler.
Konferansta; gerek hibe destek programlarından yaralanma ve TÜBİTAK ARDEB ve TEYDEB başvuru mekanizmaları, gerekse dış kaynaklı hibe fonlarına yapılan başvurular için Düzce TTO tarafından sunulan ve akademisyenler önemli bir iş yükünden kurtaracak hizmetler hakkında bilgiler paylaşıldı. Ayrıca programa katılan öğretim elemanlarına, Fikri Sınai Mülkiyet Hakları ve bu içeriklerdeki Düzce TTO destekleri de anlatıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.