1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Tellak Aynı Ama !..
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Tellak Aynı Ama !..

A+A-

Önce şunu yazayım.
Her zaman da yazıyorum.
Bizlerde insanız. Bizlerinde eksiği, hatası olabilir.
Bizde bazı yazılarımızı bize ulaşan bilgiler ışığında anlatanın, söyleyenin vebali boynuna olmak üzere yazıyoruz.
Bazı iddiaları araştırmaya kalk sakta, hakkında iddia edilen insanlara çoğu zaman ulaşamıyoruz. Böyle olunca da bulduklarımızla sizlere bilgi yada eleştiri mahiyetinde yazıyoruz.
Yoksa herkese satırlarımızda, sütunlarımızda açıktır. Yeterli doğruyu yazalım, yeter ki, doğruyu bulalım.
Geçtiğimiz günlerde “Konya’da neler oluyor ve Neler oluyor? “ diye iki yazı yazdım. Tabi ki bu yazıların konusu sağlık sektörü ile ilgiliydi. Tüm yazılarımız ses getiriyor ama, bu yazılarım daha çok ses getirdi ve 700 tıklamalara ulaştı.
Araştırma Hastanesindeki iddialar henüz daha netlik kazanmadı. Yazdıklarımıza ciddi bir açıklama gelmedi. İddialarımıza yetkili ağız ve kişilerden cevap gelirse onlarıda bu sütunlarda sizlerle paylaşacağım.
Beyhekim Hastanesi ile ilgili iddialar için satır başları ile bir cümle kurmuştum. Başhekim Op. Dr. Gökhan Darılmaz nezaket gösterdi. Bize bazı açıklamalar ve yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Cidden Dr. Darılmaz için yapılan iddialar çok inandırıcı olmadığı için çok da açık şeyler yazmadım. Yalnız beni mutlu eden şey ise Konya’da yanık merkezi için çok önemli adımların atıldığı, Kamu Hastaneleri genel sekreterlik binasının da boşaltılarak buranın hastane içine dahil edilip, 70-80 yatak kazandırılacağıdır.
Op. Dr. Gökhan Darılmaz için söylenen bazı iddiaları da araştırdım. Dr. Darılmaz bildiğiniz veya bilmediğiniz gibi Elazığlılı. Konya’da da çok Elazığlılı var. Birbirlerini destekliyorlar. Darılmaz’ın başarısı içinde çalışıyorlar. Onların da desteği ile bir şeyler yapıyor. Buda işin başka bir yönüdür.
Gelelim bir başka konuya…
Yerel seçimler yapılalı yaklaşık 50 gün oldu. Seçimlerde Konya büyşükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay koltuklarını yenilediler. Daha doğrusu koltuklarını bırakmadılar. Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı zaten aday gösterilmedi. Yerine Fatma Toru Meram Belediye Başkanı oldu.
Başkanlarımız yaklaşık 50 gündür tebrik ziyaretleri ile ve zafer kazanmış komutan edasıyla rehavet içinde görünüyor. Bazı rutin belediye hizmetleri bile yavaşlamış durumda. Mesela bunlardan birisi temizlik hizmetleri…
Mesela çarşı ve Pazar da yetersiz olan denetimlerin, daha da duraklamış olması…
Bir başka konu daha var. Onun muhatabı ise Meram Belediye Başkanı Fatma Toru. Bize gelen bilgiler doğru ise Başkan Toru, göreve gelişi ile birlikte bazı işlerin planlamasını yaparken, kendisinden önceki başkanı verdiği isimleri değiştirmekle, kaldırmakla meşgul. Bazı tabelaları kaldırmakla ilgileniyor. Dahası Başkan Serdar Kalaycı zamanında ve seçimlerden bir süre önce işe alınan işçi ve memurların ya işine son vermekte veya başka yerlere göndermektedir. Bunların içinde Milli olan sporcuların, antrenörlerinde varlığı söz konusu.
Şunu anlamıyorum.
Aynı siyasi parti. Hizmette devamlılık söz konusu ise neden kendisinden önceki aynı partili belediye Başkanlarının icraatları ve yaptıklarını yıkıp, söküp atmak gerekiyor?
Bu iş genelde bile yapılıyor. Bu partinin Milletvekili, bakanlığını yapmış insanların daha önce verilen isimleri kaldırıldı. Haydi bu kişiler ihanet etti kabul edelim. Ya etmeyenler. Neden değiştiriliyor? İsmi siliniyor?
Siyasi görüş aynı,
Hamam aynı,
Tellak değişti veya değiştirildi.
Neden bu değişiklikler var ?
Sanırım birileri çıkar bu konuda bir açıklama yapar, bizde buradan sizlere aktarırız.
 

Bu yazı toplam 232 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.