1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. TERÖR, AVRUPA’NIN BAŞINA BELA OLACAK
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

TERÖR, AVRUPA’NIN BAŞINA BELA OLACAK

A+A-

Ne yaparsak yapalım. Adına Avrupa denilen kıtanın kibri boyunu aşmış milletlerinin tutumlarına karşı milletçe ya da devletçe savunmaya çabaladığımız adaletli dünya düzeni sistemine kendilerini uyarlamayacaklar. Kapıldıkları kibir ve gurur eninde sonunda kendi başlarını yakacak. Ama bu arada kendi akıllarınca uydurageldikleri sahte medeniyetleriyle dünyaya kendi beklentileri doğrultusunda ayar vermeye devam edecekler. 

Yaşananları ibret ve dehşetle takip ediyoruz. İçimizde ki hem kendi milletlerinden hem de milli görünümlü yerel hainlerden seçtikleri bir alay hain ve casus için çıkıp devletimize kafa tutabiliyor. İstedikleri gibi davranma özgürlüğüne haiz olduklarını zannediyorlar. Diledikleri gibi bizi dizayn edebilecekleri safsatasıyla, milletimizi yılgınlığa düşürebilecek her türlü adımı atmaktan geri kalmıyorlar. Avrupa Birliği üyelik başvurumuzu bile utanmadan koz olarak kullanmaya yelteniyorlar. Geri zekâlıların Türk milleti nezdinde, Avrupa Birliği isimli Hristiyan Milletler Kulübünün bir anlam taşımadığını algılayamıyorlar. Üstünlük kompleksi içindeler. Birbirlerine sağladıkları destekle bugüne kadar satranç tahtası örneği oynayageldikleri piyonlardan birinin de Türkiye olduğu algısını katmerlemek ve diledikleri gibi bizi dizayn etmek istiyorlar. Kendilerini her daim vezir ve şah olarak görmeye alışmış olanların günün birinde mat olabilecekleri realitesi karşısında çılgına dönüyorlar. Elbette bu konuda dünya ekonomisinde önemli rol oynayan maddi güçlerinin ardına sığınıyorlar. Tamamen madde odaklı olan birlik üyesi ülkelerin son zamanlarda maddenin de iş yapmayacağı olgusuyla yüz yüze kalması, yeni stratejiler geliştirme çabasına kalkışmalarının temelinde, kurdukları sahte dünyalarının temelinden çatırdaması yatıyor. Bu çatırdamada önemli bir rol oynayan İngiltere’nin kendini bu çirkef yapıdan dışarı atmasının özünde, birliğin gelecek için umut vermemesi ve kurdukları maddi odaklı sahte birlikteliğin sos vermeye başlaması yatıyor.

Diledikleri gibi dünyaya şekil vermekte mahir olan kurgulanmış yapılarından çıkan çatlak sesler eninde sonunda bu sahte cenneti yerle yeksan edecek ve birbirlerine düşürecek. Özünde adalet olmayan ama dünyaya adalet havariliği cakası atan AB ülkelerinin özellikle İslam dünyasından parlayacak olası her bir yıldız karşısında paniklemesi olağandır. İşin asıl ürkütücü yanı, bu parlamaya karşı kullandıkları piyonların sözde Müslüman yapıdan oluşmasıdır. İçimizden bulabildikleri sahte Müslüman ya da adı Müslüman muhalefet ve örgütleri dizayn ederek, onlara her türlü maddi yardımı sağlayarak günümüze kadar getirdikleri oynak yapıyı sallayan tek devlet bugüne kadar Türkiye olmuştur. İşte bu kıvılcımın parlamasını engelleme uğruna yemedikleri herze kalmıyor. Ülkemizin tamamen iç sorunlarıyla alakalı bir takım karışıklıkların özüne baktığınızda Alman, İngiliz, Fransız ajanların ülkemizde cirit attığına dair gerçekçi duyumlar alıyorsunuz.

Almanya’nın bu işte başı çektiği gün gibi aşikârdır. Biz milletçe kuru ekmek ve soğan yeriz ama Almanya gibi entrika üzerine siyasetini tayin eden kalleş devletlerin tuzaklarına karşı boynumuzu bükmeyiz, gerekirse sonuna kadar gider, bu kutsal devleti ebediyen muhafaza ederiz. Savaşılacaksa savaşırız, dövüşülecekse dövüşürüz. Ama kirli darbe girişimi öncesinde Türkiye’yi mesken tutan ve şeytanın avukatlığını yapan Merkel gibilerin ne amaç güttüğünü de iyi biliriz.

Bugüne kadar iyi niyetimizle ortak hareket planları yaptığımız birlik üyesi ülkelerin asli hedeflerinin ne olduğu ortada. Bizi kendilerine muhtaç, her zaman iki adım gerilerinden gelen, kendi teknolojik ve maddi birikimleriyle ayakta kalabilen bir ülke statüsünde görmek istiyorlar. Yani sömürü düzeni istiyorlar.

Ülke olarak ekonomik atılım odaklı bir takım çaba ve icraatlere giriştiğimizden bu yana çılgına dönmekteler. Geçmiş zaman hükümetlerinde de yapay kriz yaratmak suretiyle içişlerimize yönelik her türlü saboteyi yapmaya alışageldikleri için bugünkü milli uyanış ve şahlanış hamlelerimizden alabildiğince korku ve endişe duyuyorlar. Bu kalkınmanın kontrollerinden çıkmasının eninde sonunda kendi ocaklarına vereceği zarar karşısında topyekûn alçaklık içerikli bir siyasete kalkıştılar.

Bunu zamanla paranoya haline getirmeye ya da öyle göstermeye başladılar. Ülkelerinde ki en küçük bir asayiş olayını bile Türkiye’ye karşı koz olarak kullanabilecek kadar aşağılaştılar.

Milli hainlerden olan kendi oyuncakları Can Dündar hainini bile cumhurbaşkanlığı konutlarında ağırlayıp gülücüklü pozlar veren Avrupa’nın çok uzak olamayan bir tarihte başlarına bela olacak böylesi girişimlerinin doğuracağı sonuçlar için gün sayıyoruz. Eninde sonunda başlarına bela inecek. Hem PKK hem FETÖ, Avrupa birliğinin hamisi olduğunu sanan Almanya için yakın geleceğin en korkunç fobisi haline gelecek. Çünkü Türkiye’de hırlayacak alan bulamayan bu köpeklerin yakın zamanda kime karşı hırlayıp saldırganlaşacağını net göreceğiz. Ülkeleri ateşten bir cenderenin içine düşecek bugünkü yaptıklarının semeresini katbekat fazlasıyla terör örgütlerinin saldırılarıyla birebir yaşayacaklar. Diğerleri de o tehdidin kendilerine bulaşmaması için ayrı siyaset takip edecekler. Almanya’nın yanında olmak için koşturmayacaklar.

Bunları bir tarafa kaydedin.

Ömrümüz varsa günü geldiğinde değerlendiririz inşallah…   

Bu yazı toplam 686 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum