1. YAZARLAR

  2. Ahmet ÖZER

  3. Terör Devleti İsrail
Ahmet ÖZER

Ahmet ÖZER

Yazarın Tüm Yazıları >

Terör Devleti İsrail

A+A-

Ortadoğu’da kurulduğu 1948 yılından bu yana İslam âleminin başına bela olan terör devleti İsrail’in on binlerce Filistinli Müslüman’ı şehid, binlercesini zindanlarda ölüme terk edip ve milyonlarca Filistinliyi yurtlarından ederek benzersiz bir barbarlık ve faşizm örneği sergiliyor.

Bu terör devleti kurulduğu yıldan bu yana 5 milyondan fazla Filistinli topraklarından sürüldü ve mülteci kamplarında yaşamaya devam etmeye çalışıyor.

Filistinlilerin "Nekbe / Büyük Felaket"  ismini verdiği 15 Mayıs günü, Filistin ve İsrail toplumlarının zihninde taban tabana zıt şekilde algılanıyor.

İsrailliler için “bir devletin kuruluş” günü olan 15 Mayıs, Filistinliler için ise yurtlarının işgal edilip topraklarından zorla çıkarılması, soykırım ve benzeri hâlen devam eden felaketler ve imtihanlar silsilesi anlamına geliyor.

İsrail’in son günlerde Mescid-i Aksâ’da yaptıklarının barbarlık ve terörden başka neyle izah edilebilir?

Geçtiğimiz hafta, 15 Temmuz’un 1. yıl dönümünde, alçaklar Mescid-i Haram’ı bastı. Üç Müslümanı şehid etti. Cuma Namazı kılınmasının engelledi, sonra detektör yerleştirdi.

Bunun anlamı şuydu: Düşmanınız sizin evin girişine detektör yerleştirmiş ve evine girerken bundan geçeceksin, ben istemezsem de giremezsin.

Önce hem yine Müslümanların Mescid-i Aksâ’ya girişini engellediler hem de dışarda namaz kılanlara saldırıp yine 3 Filistinliyi şehit ve yüzlercesini de yaraladılar.

Bu terör devletinin amacı Arz-ı Mev’ud hayalini gerçekleştirmek ve Mescid-i Aksa’yı yıkıp yerine “Süleyman Mabed’ini” inşa etmektir bunun içinde elinden gelen tüm barbarlığı sergilemektedir.

İsrail’in yaptığı bu barbarlığa sesini çıkarmayan İslam dünyası, Katar konusunda bir gecede ambargo kararı alırken Filistin konusunda bir araya gelememeleri, parçalanmışlıkları ve başlarındaki liderlerin sessizliğinden cesaret alarak yıllardır uyguladığı vahşete devam etmektedir.

Mısır tarihinde halk tarafından seçilen ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye yapılan darbe ile başa getirilen İsrail ve batının kuklası Sisi’nin görevi de Siyonistlere yardım etmek.

Bunun içinde Gazze’nin nefes tünellerini yıkıyor, oradan çıkanları katledip, bir de üstüne çıkıp resim çektiriyor.

Ne yazık ki kurulduğundan yaklaşık 1 yıl sonra 28 Mart 1949’da İsrail'i tanıyan ilk Müslüman ülke Türkiye oldu. İktidarda ise CHP ve İnönü vardı.

Ortadoğu’da ABD’nin Gayrimeşru çocuğu terör örgütü DEAŞ’ın yaptığı eylemlere bakarsanız sadece İslam ülkelerine saldırı düzenlemesi, İsrail ile dostça geçinmesi bu örgütün kimler tarafından kurulup büyütüldüğünü açıkça gösterir.

Bu terör devletine tek ses çıkaran ülke Türkiye ve Türkiye’nin Müslüman halkı.

Müslümanların Mescid-i Aksâ’ya karşı sessizliği yarın Kudüs’ün İsrail başkenti olmasına gidilen yola “yardım” anlamı taşıyacaktır.

Kimse bunu aklından çıkarmamalıdır.

Bu yazı toplam 515 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.