1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Terör, Halep ve Katiller
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Terör, Halep ve Katiller

A+A-

Hafta sonundan beri katillerin, hainlerin İstanbul’da yaptığı menfur saldırı sonrasında yaşanan olaylar ve TV’de şehitlerin vatanın toprağına bırakılmasını izlemekteyim. Şehitlerimizin yakınlarının halini görüyorum. Hayat hikâyelerinden kesitler dinliyorum ve cenaze namazı sonrasında ilgililerin, yetkililerin sözlerini dinliyorum. Yüreğim kan ağlıyor.
Konuşacak sözüm, bunları yazacak kadar takadim yok. Ancak yazmadan, gerçekleri satırlara aktarmaktan da vazgeçemiyorum.
Bütün bunlara karşılıkta ne yazalım diyorum.
Hamaset yetmez. Şiir okumakla bu işlerin önüne de geçilmiyor. Buna rağmen de hangi şiire neyi söyletelim.. hangi cümleyi kuralım ki derde devâ olsun.. Düşen ateş; ana, baba, eş, çocuk ve tüm Türkiye’nin yüreğini yakıyor.
Söylenenlere göre paramparça olmuş o tertemiz vatan, millet için görev başında çalışan gencecik evlâtların ardından ne yazalım?
Ardında kalan babalara, analara, eşlere, minik yavrulara ne diyelim? Hamile eşleri
nasıl teselli edelim?
Ne yazalım, ne diyelim? Onlarca masum, günahsız vatan evlâdı... Onlarca şehit.. Allah onları mutlaka Cennetinde kabul edecektir ama biz nasıl teselli bulacağız?
Merhum şair M.Âkif'in dediği gibi:"Kâbe'yi diksek kabirlerinin başına", onlar için bir şey yapmış olmayız..."Gelin sizi tarihe gömelim" desek, sığmazlar...
Yazacak hiçbir şey yok gibi sanki...Dün Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katıldığı terör zirvesinde alınan kararlarla açıklama yaptılar. Umut ederim ki, bu toplantıda söylenen sözlerin arkasında kalınır ve Milli mutabakat kararı sayılır. Sivil Toplum Kuruluşları, TBMM dışında bulunan siyasi parti yöneticileri de buna zaten destek vermektedir. Herkes ama herkes aklı selim davranmalı. MİT teşkilatında bir hainlik, bir bozukluk ve zaaf varsa bunlardan hesap sorulmalıdır. Konya’da ve Türkiye’de halk kıpır kıpır. Bir kıvılcım her şeyin içinden çıkılmaz hal aldırabilir. Her şey yasal çerçevede yürütülmeli. Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın da açıkladığı gibi, polise ve güvenlik güçlerine tam destek ve yetki verilmelidir. Kimseye yönelik bir eleştiriye gerek yok...Her şey göz önünde… Yanlışlar varsa bunlar düzeltilmelidir. Şimdi, kimse kusura bakmasın ama bu vatan evlâtları iyi niyetle başlatılan açılım siyasetin bedelini ödüyor. Şimdi, "Orta Doğu'nun asabı bozuk çocukları" dendi. "Dağlara çıkışlar nitelik kazandı diyenler hesap versin" , "Öcalan ölümü değil hayatı seçti" diye yazanlar hesap versin, "PKK silah bırakıyor" diyenler neredeler "Kandil postacıları sizsiniz, Âkiller Heyeti sizsiniz, açılımcılar sizsiniz bunların müsebbibi" bu millete hesap versin...
Bu kan yerde bırakılırsa haram olsun bize bu devlet... Şehit olmakla, ölmekle tükenmeyiz elbette... Ama illâ ki devlet.. illâ ki Millet... Bunun hesabını soracak olan devlet... Bu çocukların kanlarını yerde bırakmayacak olan devlet.. Bu ihanetin defterini dürecek olan devlet.. Bu alçaklığın, bu namussuzluğun, bu katillerin kökünü kazıyacak olan devlet...Ve adalet...Adalet yoksa devlet de yok.. adalet yoksa din de yok.. adalet yoksa millet de yok... ve devlet yoksa hiçbir şey yok...Şimdi devlete , Millete, hükümete düşen vazife kaç hain kellenin sığacağını irmikte göstermek...Hainlerle, katillerle barış olmayacağını anlamak…
Terörizmle mücadele argümanlarının tamamını hayata geçirmek. Cennet vatanımız içinde ve çevresinde, inlerde saklananları temizlemek. İşte Suriye ve katil Esed, İşte Irak ve işte Avrupa’nın tavrı… Siyâsî uzantılarının terör örgütüne desteğini kesmek.. Sınır güvenliğini sağlamak.. En önemlisi etkin istihbaratı harekete geçirmek ve inlerinde eylem öncesi etkisizleştirmek.. Nihayetinde bir süredir konuşulmayan Kandil denilen bataklığı kurutmak....Ve tabii açılım sürecindeki hataları kabul etmek, Habur ve Oslo’da unutmamak gerekir.Ancak bunları konuşmak yerine yine Erdoğan’ın dediği gibi terör örgütlerinin tümüne karşı milli seferberlik ruhu ve Kuayi Milliye ruhu ile mücadele etmek gerekir. Türk Milleti olarak bunu yapmalıyız. Türk Devleti olarak bunu uygulamalıyız. Gerisi faso- fiso. Yok İnsan hakları imiş, yok şuymuş, buymuş. Hainlerin, şakilerin katlettikleri ne olacak ya ? İnsanın en doğal hakkı yaşama hakkıdır.
PKK ile mücadele sırasında binlerce, FETO ile yapılan mücadelede yine yüzlerce insanımız toprağa düştü.
Hükümete yukarıda da belirttiğim gibi başta ana muhalefet olmak üzere her vesile ile terörün bitirilmesi için destek vereceğini belirtiyor. Bunu da kullanmak gerekir.
Allah Milletimize ve Devletimize zeval vermesin.
 

Bu yazı toplam 538 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.