1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Terör Ve Çifte Standart
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Terör Ve Çifte Standart

A+A-
Yaza, yaza, söyleye, söyleye dilimizde tüy bitti, bilgisayarlarımızın klavyesinin yorulduğunu belirtmek isterim.
Ancak ne yazık ki, kimse bunu kabul edip, terörün bir insanlık suçu olduğunu kabul etmediler. Ne zamana kadar derseniz, illa ki, kendi canına dokununcaya kadar.
Türkiye bu terör belası ile adı ne olursa olsun, hangi terör örgütü olursa olsun yaklaşık 40 yıldır mücadele veriyor. Aslına bakarsanız  Türk Milleti var oluşu ile içeriden ve dışarıdan hain saldırılar ile hep terör ile mücadele etti. Yine de etmeye devam ediyor.
Ne var ki, dünya bu terör olaylarına farklı biçimde, farklı pencereden bakmaktadır. Bu farklı bakışı sürdüren ülkelerin başında da  Fransa gelmiştir. Ancak Fransa’daki son terör olayları sonrasında bu ülkenin yöneticileri hanyayı, Konyalı öğrendiler.

Şimdi sormak istiyorum?

Fransa’daki saldırılar için; Saldırılar Fransa’ya değil, tüm insanlığa diyen ABD başkanı Obama, daha çok kısa sürede Ankara’da yaşanan katliam için aynı sözleri söyledi mi?
Burada saldırı sonrasında ölenlerin pek çoğu Müslüman… Yine Mısır’da, Filistin’de, Irak’ta, Afganistan’da, Suriye’de yapılan insanlık dışı saldırılara niçin insanlığa yapılan bir saldırıdır dememektedir.

Biraz daha açalım bu konuyu…

Hani insanlık?

Cudi’de, Gabar’da kahpece mayın döşerken, Güngören’de, Halkalı’da sivil insanlara bombalı pusu kurarken nerede idi insanlığınız?

ABD güçleri terör ekiplerine daha geçtiğimiz gün eskortluk yaparken, sosyal medya tarafından yakalanıp, dağıtıldı.

Ölümden ahtaç alınmaz. Bizim dinimizde, insanlığımızda törelerimizde bize böyle öğretti ama, illa ki canınız mı yanmalıydı ?
Türk askerinin, Türk Polisinin şehit olması ve bu haberlerinin TV’lerden duyurulması sırasında “goool” diye bağıran piçler mi, insanlık sorgusu yapıyor?
Musul’da, Kerkük’te, Telafer’de, Karabağ’da , Umurçi’de, Hocalı’da , Balkanlar’da, Bosna’da acaba sizin insanlığınız nerede idi ?
Türk ve Müslüman ölünce sus, terörist ölünce  insanlık (!)  öyle mi.
Geçin bakalım bir kalem. Sizde aklınızı başınıza alın.

Türkiye daha dün PKK’nın yoğun olduğu bölgelerde olağanüstü hal ilan edince “Bu bir insanlık dramıdır kınıyoruz” diye bizi eleştiren Fransa şimdi Avrupa’nın göbeği Paris’te olağanüstü hal ilan  ediyor. Bu nasıl bir iki yüzlülük?
Sonra şu, “bizim terörist iyi, sizinki kötü” mantığını da  Avrupalı’da, bizimkilerde vaz geçmelidir. Terör görüldüğü yerde başı ezilmelidir.
Paris’teki terör saldırılarının damgasını vurduğu G20 öncesi toplantıda konuşan Ali Koç, ‘Eşitsizliği gidermek için kapitalizmin ortadan kalkması gerek’ dedi. Aynen katılıyorum.
 
 
 
 
 
    
Bu yazı toplam 232 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.