1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Terör Ve Hdp
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Terör Ve Hdp

A+A-
Osmanlı İmparatorluğunu bu işe katmaz isek, aslında Türkiye’de Cumhuriyet ile birlikte terör vardır. Bunların yapılışı, başkaldırma ve eylemleri, yöntemleri farklı olabilir.
Bugün gelinen noktada Türkiye Cumhuriyeti terör ile hem can, hem mal, hem maddi, hem manevi olarak çok şey kaybetti. Yaklaşık 35 yıldır PKK ile yapılan terörden başka son yıllarda birde IŞİD terör estiriyor. PKK sözde Kürt halkının hakları için mücadele ettiğini iddia ederken, IŞİD ise İslam adına insanları öldürüyor.
Hâlbuki İslam’da cihad dışında adam öldürmek yoktur ve en büyük günahtır. İnancımıza göre bir insanı suçsuz yere öldürmek bütün insanlığı öldürmekle eş değerdedir.  Bir insanı kurtarmakta bütün insanlığı kurtarmak gibidir.

Peki  terör örgütleri neden öldürüyor?
Amaç belli.
Türkiye’yi bölmek,  halkı bölmek…
Bugün ‘ 7 haziran’dan bu yana ülkede yüzlerce kişi öldürülmüştür. Ben bunlara şu, bu diye ayrım yapmıyorum.  Neticede ölenler candır. Keşke PKK ve diğer terör örgütleri olmasa, devlete, millete hain saldırı yapmasalar, can almasalar, yakıp yıkmasalar da canlar uçup gitmese.
Eğer Türkiye Cumhuriyeti teröre harcadığı zamanı, harcadığı parayı ülkenin kalkınmasına, ülkenin ihtiyacının giderilmesine harcanmış olsaydı, Türkiye Avrupa’nın ,hatta dünyanın en büyük, en güçlü devletlerinin başında olmaz mıydı?
Türkiye uyanış içinde.
1.       Dünya Savaşı,
2.       Dünya savaşı yıllarındaki yaşanan sıkıntılar.
1974 Kıbrıs Barış harekatı sonrasından, gelinen nokta ile ve Türkiye’nin kıpırdanması, yükselişe geçmesiyle birlikte Türk ve Müslüman düşmanları içimizde ve dışımızda Türkiye’nin önünü kesmeye çalışıyorlar. Bunu akli selim Türk halkı görmektedir.
Bugün terör örgütleri ile yapılan mücadeleden başka, Cumhuriyet ile birlikte yaklaşık 80 yıldır kendilerinin ötelendiğini iddia etmektedir. Bu imajı silmeliyiz. Türk ile Kürt bin yıldır kucak kucağa, et- tırnak gibidir.
Dün terör konusunda Başbakan Ahmet Davutoğlu CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. MHP lideri Devlet Bahçeli Başbakan ile görüşmeyi ret etti.
Mecliste grubu bulunan HDP ile görüşmeye davet edilmedi. İşte işin püf noktası burada. Eğer biz HDP’yi yok sayarsak, HDP ve PKK’nın istediği de bu işte.
 
HDP ve PKK’nın elini güçlendiriyoruz. “Bak TC Hükümeti bizi yok sayıyor” demelerini sağlamaktayız.  Evet, HDP PKK ile iç içe ve birbirinin uzantısı olabilir. Bunu herkes biliyor ama, Legal olarak bu parti var ise, bu parti 80 milletvekili çıkarmış ise, bunu kabul etmemiz ve fikirlerimizle onları alt etmeliyiz.
Türkiye’de terörün bitirilmesi için bir birimize hoşgörü ile bakmalıyız. Demokrasiyi içimize sindirmeliyiz.
Türk Milleti, Türk, Kürt, Çerkez, Abaza,Laz, Arap, Alevi, Sunni, Roman ile birlikte Türk Milletidir. Bu ülkede hep birlikte yaşamaktayız. Düşmanlarımıza fırsat vermemeliyiz. Sinsi düşmanların ekmeğine yağ sürmemeliyiz.
Terör nereden, kimden gelirse gelsin üstüne kararlılıkla gitmeliyiz. 
Ben bunları hep yazacağım. Bazıları istemese de yazmaya devam edeceğim. İnsanların fikirlerini beğenmeyebiliriz. Biz karşı tarafın fikrini beğenmez isek, bizim fikrimizi de beğenmezler. İnsanlar konuşa, konuşa, hayvanlar koklaşa koklaşa anlaşırlarmış. Waltaren diyor ki :
“Senin fikrini beğenmeyebilirim. Ancak seninde fikirlerini söylemen için gerekirse  demokrasi  için canımı bile veririm “
Prof. Dr. İlber Ortaylı diyor ki:
Metrekareye düşen vatan haini ve geri zekalı sayısında Dünya lideriyiz. Geçmişte terörü en kanlı biçimde yaşayan İngiltere’de, terörle mücadele edilirken hiçbir parti yada kişiler teröristler öldürülüyor diye ülkesine sırtını dönmedi. En zor zamanlarda bile !
Bizde maşallah kişilere, partilere bakıyorum, neredeyse ellerinden gelse sırf inat olsun diye PKK safına geçip bayrak sallayacak soyu belirsizler var” diyor.
Ya da kimisi sırtını PKK’ya dayadığını söylerken, birileri de  “timsah gözyaşları” döküyor.
Ey millet uyanın ve kimin kim olduğunu görün…
    
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum