1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. Teröre Karşı Artık Batılılaşsak Mı?
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

Teröre Karşı Artık Batılılaşsak Mı?

A+A-

Koca Osmanlı asırlar süren dünya hakimiyetini kaybetmeye başlayınca kendine olan güveni de azalmaya başladı. Bir zamanlar hiçbir konuda kendisine eş görmediği “gavurlar” artık ona kafa tutar olmuştu. Bir zamanlar “Üzengi öpmeye hasret olan Garb” kralları kendilerini padişahla eş görmeye başladılar. (Zitvatorok Antlaşması(1606): madde 3- Avusturya kralı protokol bakımından Osmanlı padişahına eşit sayılacak…) İş bununla da kalmadı. Osmanlı Avrupada önce gerileme sonra dağılma dönemlerini yaşadı. Her yenilgi Osmanlıyı (dolayısı ile ümmeti) Batı karşısında komplekse her kompleks de arayışlara itti. Savaş meydanlarında alınan her mağlubiyet, her yenilgiden sonra imzalanan antlaşma bu yarayı bu çaresizliği iyice büyüttü. Islahat fermanı tanzimat fermanı meşrutiyet… Atılan her adım içilen yanlış ilaçlara benzediğinden deva şöyle dursun maraz arttıkça arttı. Ve en sonunda harfi değiştirdik, hukuku değiştirdik, kıyafeti değiştirdik, Hilafeti kaldırdık, saltanatı ilga ettik, tüm kanunları batıdan aldık, haftalık tatil günlerinden tutunda, rakama, saate, ağırlık uzunluk ölçülerine kadar her şeyi batıya endeksledik. Tekkeleri, türbeleri, medreseleri kapattık. Ağa, bey, paşa, hacı, hoca, hanım, hanımefendi, bey, beyefendi… Gibi unvanları yasakladık. Hatta Batılılaşma uğruna Ayasofya Cami’sini bile müzeye çevirdik. Cumhuriyeti de ilan ederek yolun sonuna vardık… Birde ne görelim ki hala Batılılaşamamışız…
“…Üzengi öpmeye hasret olan garbın elçileri bize bu günlerde ağalık paşalık yapıyor. “Devlete ihanetten” hukukun göz altına aldığı gazetecileri ziyaret ededen GARB elçileri devlete yol gösteriyor akıl veriyor.
Nerden nereye değil mi?

Batı münafıktır, batı yalancıdır, batı sahtekardır, batı tüm kötülüklerin kaynağıdır. Komünizmi, faşizmi, kapitalizmi BATI doğurmuştur. Bu soysuz rejimler, şeytani ideolojiler, birinci dünya savaşında 10, 2. Dünya savaşında 50 milyon insanın kanına girmiştir. Ve bu gün başta İslam dünyası olmak üzere dökülen her kanın asıl müsebbibi Batıdır. Batı derken İslam’ın dışında olan her dini ve düşünceyi kast ediyorum. Rusya da batıdır, ABD de. Avrupa’da batıdır Çin’de. Son yaşannalara bakınca iş daha güzel anlaşılır. Türkiye İslam Dünyası terörler yıllardı boğuşuyor. Bu boğuşmada Batı, her zaman şu münafıklığı yapıyor: Teröre gizliden para, silah verirken açıktan da başta Türkiye olmak üzere İslam Dünyasına şöyle diyor: “orantısız güç kullanmayın, insan haklarına saygılı olun, Devletiz diye aşırı güç kullanmayın…” İslam Dünyasındaki terörün binde biri kendi ülkelerinde olunca her konuda olduğu gibi bu konuda da münafıklıklarını ortaya çıkardılar. ABD, 11 Eylülden sonra içeride ve dışarıda terör bahanesiyle nasıl davranmaya başladı. Gitti Afganistan’ı işgal etti. 3 milyondan fazla Müslümanı katletti. Irak’ı işgal etti 1,5 milyon Müslümanı katletti. Fransa, Paris’te 100 kişi ölünce adeta hayatı durdurdu. Sokağa çıkma yasakları, olağan üstü hal ilanları, Başkanları Holland’ın tüm dünyayı dolaşarak tüm devletleri yanına alıp DAEŞE e karşı ittifak kurma çabaları… İbretlik hadiseler değil mi? Bu gün Güneydoğumuzda yaşananların yüzde biri Almanya’da, Fransa’da, Rusya’da, İngiltere’de, Çin’de yaşansa Alimallah o ilçeleri yerle bir ederler. Allah'tan biz Müslümanlar Hala tam Batılılaşamadık. Allah şükür hala İslam Kültürünün izleri ile var içimizde. Aksi halde bu gün Türkiye, Batılılaşmış olsaydı. ABD, FRANSA İNGİLTERE gibi büyük bir katil, Rusya gibi Büyük bir cani, Çin gibi zalim bir kan içici olurdu. Polpotları, Leninleri, Maoları, Hitlerleri, Stalinleri, Kürzonları, Bushları doğurup büyüten Batı gibi olmadığımız için Allah ne kadar şükretsek azdır. PKKnın yaptıklarını görerek bazen kendi kendime;" biz ne zaman batılılaşacağız?" derken ardından hemen aklım yukarıdaki gerçekler geliyor ve o zaman diyorum ki; “ Allah'tan fazla Batılılaşmamışız!” Aksi halde Ülkemiz bulunduğu bu olağanüstü durumlarda yaşanmaz hale gelirdi.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.