1. YAZARLAR

  2. Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

  3. Teröre Karşı Devletimizin ve Milletimizin Yanındayız
Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

Prof. dr. ahmet kağan karabulut
Yazarın Tüm Yazıları >

Teröre Karşı Devletimizin ve Milletimizin Yanındayız

A+A-

Öncelikle şunu açıkça ifade etmeliyim ki terör nereden gelirse gelsin ve kim eliyle gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin huzura, barışa, ortak yaşama kültürüne ve kardeşliğe karşı işlenmiş bir insanlık suçudur. Ülkemizde hususen son 40 yılda binlerce cana mal olmuş, anaları evlatsız, çocukları yetim bırakmış, her birimizin yüreğinde tarif edilemez derin acılara neden olmuştur.

Devletimiz tarafından tüm vatandaşlarımız arasında eşitlik, adalet ve kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi adına “Çözüm Süreci” kapsamında atılan adımlar, birlik ve bütünlüğün teminine yönelik yaklaşımlar, vatandaşlarımız nezdinde memnuniyetle karşılanmasına karşılık, süreç terör örgütü ve yandaşları tarafından fütursuzca istismar edilmiş ve özellikle son aylarda ülkemizi bölmeye, bazı il ve ilçelerde özerklik ilan etmeye kadar varabilen haince kalkışmalarla karşı karşıya kalınmıştır.

Bu kalkışmalarda sivil vatandaşlarımız katledilmiş, okullar, hastaneler, ambulanslar hedef alınmış, şehirlere hendekler kazılmış ve halkımızın güvenliğini temin etmek, huzur ve istikrarı sağlamak üzere teröristlerle cesurca mücadele eden güvenlik güçlerimize alçakça, haince saldırılar düzenlenmiştir. Gelinen bu noktada, tarifi mümkün olmayan bir üzüntü içerisinde, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, güvenlik güçlerimize, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.

Bu gelişmelere ilave olarak bölücü terör örgütüne maalesef farklı kesimlerden de destekler gelmekte, bu durum bazen Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında sahnelenmekte, bazen de kendisini sivil toplum kuruluşu, aydın ya da akademisyen olarak niteleyen bazı gruplar tarafından sorumsuzca ve fütursuzca açıklamalar yapılmaktadır. Terör örgütü sempatizanları kendi devletlerini katliamcı, teröristleri de masum vatandaşlar olarak gösterme gayreti içine girebilmektedirler. Sözde “barış”, “demokrasi” ve “insan hakları” adına hareket ettiğini ifade eden ancak özünde ülkemiz üzerinde senaryo yazan ve aziz vatan topraklarında operasyon yapmak isteyen şer şebekelerinin amaçlarına hizmet eden, en hafif ifadesiyle bu aymazlar güruhunu da şiddetle kınıyor ve telin ediyorum.

Terör örgütünün saldırıları ve terör destekçilerinin bu haddini bilmez çabaları, geride sadece acılı aileler bırakmamakta, milletimizin ortak geleceğini, çocuklarımızın aydınlık yarınlarını, milli birlik ve beraberliğimizi, ülke bütünlüğümüzü ve demokrasimizi de hedef almaktadır. Ancak bu girişimler asla amacına ulaşamayacak, bu ülkenin vatandaşları arasında var olan ve tarihten süzülerek gelen kardeşlik duygularını bozmaya muktedir olamayacaktır.

Devletimizin bütünlüğüne, milletimizin birlik ve beraberliğine, ordumuza, güvenlik güçlerimize, dolayısıyla Türkiye Cumhuriyetinin varlığına, istiklal ve istikbalimize  yönelik tüm bu saldırıları ve terör örgütüne destek verenleri nefretle ve şiddetle kınıyorum. Milletimizin bekası için bu operasyonları gerçekleştiren devletimiz ve siyasi otoritemize, bölgede canları pahasına mücadele eden güvenlik güçlerimize minnet ve şükranlarımı ifade ediyor, bu anlamda üzerimize düşen her türlü görevi yerine getirmeye hazır olduğumuzu içtenlikle belirtmek istiyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.