1. YAZARLAR

  2. Kerim Candan

  3. Terörün Psikolojik Amaçları
Kerim Candan

Kerim Candan

Yazarın Tüm Yazıları >

Terörün Psikolojik Amaçları

A+A-

Sizler bu yazıyı okurken acımızı kalbimize saklayıp şehitlerimizi defnediyor olacağız. Allah (CC) kendilerine rahmet, yakınlarına sabırlar ihsan eylesin. 79 milyon yaralı bir kalple üzüntü içerisindeyiz.
Seçimler, provokasyonlar, darbe girişimleri, ekonomik baskılar, Suriye savaşı mültecileri ve son olarak vekâlet savaşları denen kalleş terör saldırıları ile de Anadolu’da istedikleri sonuçları alamadılar. Belki de Gazi Mustafa Kemal’den sonra en dirayetli, güçlü bir iktidar ve Erdoğan’ın liderliğinde büyük değişim ve gelişmeleri yaşayan bu ülkeye boyun eğdirmek için büyük bir şer cephesi ile mücadele ediyoruz.
Türkiye’nin klasik bekle-gör politikasından çıkıp proaktif dediğimiz inisiyatif alan bir dış politika izlediğinden beridir bütün savaş bölgelerimizde sözde müttefiklerimizle karşı karşıya geldiğimizi gördük. Bu bizi şaşırtmadı elbette ama bahsedilen değerli bir yalnızlığa da talip olduğumuzu anladık. Şimdi de Suriye savaşında sözde Müslüman İran, Rusya, ABD ve Avrupa Birliği’nin terör maşaları ve bazen de kendi güçlerince nasıl demokratik özgür Suriye ordusuna karşı terör cephesinde saf tuttuklarını da görüyoruz. İnanın sevgili okurlar, Suriye savaşında istediklerini alamadıkları için terör saldırıları ile korkutmaya çalışıyorlar.
Şimdi burada bir nefes alıp dinlenelim. Çünkü okuyup yazdıklarımızı dikkatlice bir inceleyip düşünmekte fayda vardır. Bu mücadele sadece Suriye savaşı ile sınırlı değildir. Bölgenin istikrarsızlaştırılması Suriye ve Irak’taki mezhep ayrılığının Türkiye’ye de bulaştırılarak güçlü devletlerin olmadığı ele avuca sığar küçük otonom yönetimlerce bölüşülmüş bir siyasi yapı istendiğini anlıyoruz. Suriye cephe hattı ise Türkiye karargâh durumundadır. Söz dinletemedikleri Erdoğan’a olan kinleri o kadar büyük ki ve ikili görüşmelerde ondan o kadar çekiniyorlar ki Yahudi perez’in durumuna düşmemek için görüşmekten kaçındıklarını dahi düşünüyorum. Bu onun gerçekleri yüzlerine karşı dobra dobra söylediği içindir ve onun “Dünya 5’ten büyüktür” sözüyle kurdukları emperyal düzene başkaldırdığını iyi biliyorlar.
Terörle de canımızı yakıp Türk’ü Kürt’le, Sünni’yi Alevi ile karşı karşıya getirip birbirimize düşürmek istiyorlar. Bütün bunların baş sorumlusu da ironik bir şekilde terörü bitirip kardeşliği güçlendirmek isteyen Erdoğan olarak gösterip milletin nezdinde gözden düşürmek istiyorlar. Maalesef bazı kardeşlerimiz bu tuzağa düşüp alınmak istenen siyasi sonuçlara alet oluyorlar. Yöneticilerimiz elbette eleştiriye açıktır ve meşru yollardan muhalefet partileri, STK’lar ve medya eliyle eleştirilmelidir. Terör ve sokak hareketleri ile siyasi sonuçlar alınmasına ya da toplumsal olaylara asla alet olmayacağız.
Sözün bittiği kaçıncı hain saldırının acısını da kalbimize saklayıp yolumuza devam edeceğiz. Belki başka hain saldırılarda da şehitlerimiz olacak. Milletimizin İslam dini ile müşerref oluşundan beridir şehitlerimiz hep oldu. İslam’ın sancaktarlığı görevini milletimize veren Rabbim elbette bizleri selamete ulaştıracaktır. Bu düşüncelerimize katılmayanlar da olabilir fakat terörün panzehiri sabır, sağduyu ve ferasettir.
Terörün amacı korku, endişe ortamı oluşturup farklılıklarımız arasındaki güveni bozmaktır. Bu güven Allah’a şükür bunca teröre rağmen bozulmadı. Bu güveni korumak 79 milyon hepimizin görevi olmalıdır. Gelin birlik beraberlik içinde takip ettiğimiz medyanın ağzından değil de devletimizin sesine kulak vererek hareket edelim.
Göreceksiniz terörü de yeneceğiz. Selam ve dua ile.

Bu yazı toplam 474 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.