1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. TEŞEKKÜR ALMAK YA DA ELEŞTİRİLMEK
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

TEŞEKKÜR ALMAK YA DA ELEŞTİRİLMEK

A+A-

Bizim meslekte bunun ikisi de var.

Ancak haklı eleştirilere bir diyeceğimiz olmaz ama, konuştuklarında mangalda kül bırakmayan insanların Cemaziyel evvellerini biliriz.

Yaklaşık yarım asırdır bu mesleğin içindeyiz. Allah ömür verir ve sağlığımızda yerinde olursa yolumuza  bizce doğruları, yanlışları bu satırlardan aktarmaya devam edeceğiz.

Şunu bilirim ki,

Herkesin doğrusu kendisindedir. Herkesin yanlışı da kendisine aittir.

Ancak bir gerçek var.

Doğru her yerde doğrudur, yanlış her zaman yanlıştır.

Konya’da bu mesleğe ömür vermiş insanlarla birlikte olduk. Onların ellerinden dün olduğu gibi bugünde öperim. Bunlar içinde ahirete intikal edenler var, hayatta yaşayanlar var. Ahrete gidenlere yüce Allah’tan rahmet, hayatta olanlara da sağlıklı uzun ömürler dilemekteyim.

Yukarıda da yazdım.

Bu mesleğe  eski adıyla Türkiye’de Yarın Gazetesi’nde spor muhabirliği ve çıraklıkla başladım. Allah rahmet eylesin bu gazetenin her şeyi olan Ziya Tanrıkulu ağabeyimizden çok şey öğrendik. Daha sonra Konya’nın bu alanda ulu çınarlarından Yeni Meram Gazetesi’nde her kademesinde görev yaparak yine burada birlikte çalıştığım, şimdi rahmete ulaşan Mehmet Gazel,İbrahim SUR, Orhan Berk, Cihat Yazıcı, Sabit Horasan ile birlikte mesai yaptık.

  1. Rıdvan Bülbül ağabeyim ve ustam olan kimseye Allah uzun ömürler versin. Çok şey görüp, öğrendim. Yeni Meram Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi Mustafa Yalçın Bahçıvan ağabeyimden öğrendiğimi hayatım boyunca uygulamaya çalışmaktayım. Bir patrondan çok, bir arkadaş, bir ağabey olarak ilişkilerimiz sürdü ve devam etmektedir.

Daha sonra 10 yılı aşkın süre Türkiye’nin ilk yerel TV’si olan SUN TV’de yöneticilik yaptım. Bu alanda da iyi şeyler yaptığımı sanıyorum. TV’nin İmtiyaz Sahibi Esat Duysak, kızı Yasemin Emine Duysak ve oğlu Yasin Duysak ile teşriki mesailerimiz oldu. Bildiklerimizi aktardık, bilmediklerimizi öğrendik.

Şu anda   yine Konya’nın köklü çınarlarından olmaya doğru yol alan  HAKİMİYET GAZETESİNDE  değerli arkadaşlarımla  mesai harcıyoruz. İmtiyaz Sahibi Yusuf Gürbüz ile zaman zaman tatlı bir tartışma ile güncel konuları ve gazeteye yön vermeye çalışırız. Amacımız iyiyi, doğruyu ve okuyucularımıza gerçekleri kırmadan dökmeden anlatmaktır. Burada da  ağabey- kardeş ilişkileri için birikimlerimizi  kullanmaktayız. Yetenekli ve seviyeli, saygılı bir ekiple, anlayışlı bir yönetici kadrosu ile çalışmaktan mutluyum.

Gazetemizde çoğu zaman mutfakta, çoğu zamanda masa başından kalkıp, sokakta görev yapıyorum. Ancak insan kendi hatalarını bazen görmekte zorlanabilir. İşte bu nokta bizimde gözümüz, kulağımız olan insanlar vardır. Yazdıklarımızı çizdiklerimizi ve toplumun olumlu ve olumsuz tepkilerini bize ulaştırırlar. Bunlardan birisi de  en çok bizim gazetemiz adına toplum içinde dolaşan reklam ve tahsilat müdürümüz  MEHMET ÇOBAN,  dağıtım elemanlarımızdan ve yazarlarımızdan M. NURİ KEKLİK , Abone İşleri Müdürümüz  HÜSEYİN ÜNLÜ bunlardandır. Kendilerine bize yardımcı oldukları için teşekkür ederim.

Okuyucularımız bizim veli nimetimizdir. Onların görüşleri bizim için değerlidir. Zaman zaman teşekkür, zaman zamanda yazdığımız haber ve yazılardan dolayı TENKİT  alıyoruz. Bunları akıl ve mantık süzgecinden geçirip değerlendiriyoruz.

Bize destek olanlara, haklı ve gerçekçi şekilde yanlışlarımızı bildirenlere de teşekkür ediyoruz. Yazdığımız yazıları değer bulan herkese ise saygı duyuyorum.

Yazımı Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in  bir  dörtlüğü ile noktalıyorum.

 

- Kapkara tabloya ak mı diyelim?
Necis olanlara pak mı diyelim?
Biz bir batıl için başka batıla,
Allah'tan korkmadan hak mı diyelim?

Bu yazı toplam 319 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.