1. YAZARLAR

  2. Ufuk Kendirci

  3. Teşhis doğru ama doz ağır
Ufuk Kendirci

Ufuk Kendirci

Yazarın Tüm Yazıları >

Teşhis doğru ama doz ağır

A+A-

Çiçeği burnunda teknik direktör Bülent Korkmaz takımın başına geçtiği 4.günde Göztepe maçına çıktı. Kadroya baktığımızda eleştirilecek çok fazla bir şey yoktu. Hocanın yeni olmasının dışında Anicic ve Miya'nın sakat olması, Robert Mak'ın ise hazır olmaması nedeniyle çok seçeneği yoktu.

Çok fazla işe yaramasa da Thuram yerine Bajic ile çıkmasını da anlıyorum. Yeni hoca ile "sen de yeni başlangıç yap" mesajı veriyordu oyuncusuna. Her teknik adam geldiğinin alameti farikasını göstermek istemiştir. Ama Bajic çok top ezdiğinde tribünlerin tepkisini çekmemesi için oyundan almadığına pişman olmuştur. 

Ama asıl dikkatimi çeken ayrıntı hocanın takımına sürekli önde baskı yapması için uyarmasıydı. Statik(durağan ) değil çok dinamik bir Konyaspor vardı. Bu hareketli oyun 35 te meyvesini de verecekti. Sahne Ömer Ali Şahiner'indi. Her şey çok güzel gidiyordu. Hatta coşkudan ilk defa maraton tribününü tezahürat yaparken bile gördüm. Fakat hocanın fazla dinamik oyunu takımın gerçekleri ile uyuşmadı.

Takım o kadar geride oynamayı kanıksamış ki ne zaman ileri çıksalar kademe yapamayıp kalelerinde gol gördüler. Göztepe'de Halil Akbunar, Serdar Gürler ve Castro gibi hem hızlı hem de teknik oyuncular sonucu 3-1 yaptılar.

Belki de takımın ayarlarıyla bu kadar hızlı oynamak yaramadı. Teşhis doğru ama doz fazlaydı. Bir çok farklı hikayesi yazılır bu maçın. Bülent Korkmaz bir yandan ıslıklanan oyuncuları toparlayacak bir yandan oyun sistemini oturtcak. Hem de bu kadar kritik maçlar yaklaşırken. Allah hocanın yardımcısı olsun. 

Bu yazı toplam 1248 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar