1. HABERLER

  2. KONYA

  3. TEYAD’da “Gençlik ve Siyasal Katılım” konuşuldu
TEYAD’da “Gençlik ve Siyasal Katılım” konuşuldu

TEYAD’da “Gençlik ve Siyasal Katılım” konuşuldu

Tüm Eğitim Yardımlaşma Araştırma Derneği (TEYAD) nin Cuma sohbetlerinde Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Murat Koru “Gençlik ve Siyasal Katılım” üzerine bir konuşma yaptı.

A+A-

1990 yılında memur bir ailenin çocuğu olarak Konya’da doğduğunu söyleyen Koru; “Eğitim hayatını Konya’da tamamladıktan sonra serbest avukat olarak görev yapıyorum. Konya Milletvekili Selman Özboyacı’nın desteği ile gençlik oluşumu için 2012 yılında ilk adımlar atıldı. Sadece İstanbul’da olan gençlik kolları teşkilatını Büyükşehir Belediyesi desteği ile Konya’da da oluşturduk. Şu anda Gençlik Kolları Başkanı olarak görev yapıyorum.”dedi. 
SİYASAL KATILIMDA GENÇLERİN ÖNEMİ
Siyasal katılımın önemi üzerinde duran Koru; 1970 yılında Deniz Baykal’ın geniş kapsamlı raporuyla siyasi katılımın şekillendiğini, siyasal katılımın; hiçbir faaliyete katılmayanlar, seçimden seçime oy kullananlar, kişisel gelecekleri için katılanlar, aktif olarak görev yapan parti yöneticisi siyasiler olarak ayrıldığını belirtti.
Koru, gençlerin nerede olursa olsun siyasî katılımcı gözüyle baktıklarını,  Konya’nın Çeltik- Halkapınar arasında 400 km mesafe olduğunu ifade ettikten sonra “Siyasal katılımın en iyi olduğu yerlerden birisi siyasi teşkilatlardır. 31  ilçemizde kongremizi yaptık. Şehirde genç siyasilerimizin olması büyük önem taşımaktadır. Usame Bin Zeyd 17 yaşında İslâm ordularına komutanlık yapmıştır. Fatih Sultan Mehmet 21 yaşında İstanbul’u fethetmiştir. Gençlerin devlet kademelerinde rahatlıkla görev alabileceğini görüyoruz.” dedi.
GENÇLİK MECLİSLERİNİN OLUŞUMU
2012’de oluşturulan gençlik meclisleriyle ilgili bilgi veren Koru; “Gençlik meclislerinde herhangi bir ayrışma olmadan tüm kesimlere hitap eden projeler hazırlanması öngörüldü. Herkese hizmet etmeye yönelik çalışmalarda bulunuldu. Daire başkanlığı gibi bir yapılanma içerisine gidildi. Belediyede Genel Sekreter Yardımcısı Abdülhalim Öteken’e Gençlik Meclisi’yle yapmak istediğimiz projelerden bahsettik. Mehmet Ali Tulukçu arkadaşımızın desteğiyle Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile görüştük. Gençlik meclisi oluşumu çalışmaları yapılmaya başlandı.” dedi. NAGİHAN ÇAPKIN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.