1. YAZARLAR

  2. Ufuk Kendirci

  3. TFF'den bayram şekeri
Ufuk Kendirci

Ufuk Kendirci

Yazarın Tüm Yazıları >

TFF'den bayram şekeri

A+A-

Arife günü kameraların karşısına geçen  Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir bayram gelmeden önce şeker tadında bazı kararlar açıkladı. Neydi bu kararlar bu yıl kümeden düşme kaldırılacak ve yabancı kuralı gelecek sezona ertelenecek. Önce hangisiyle başlamak gerek bilmiyorum. Çünkü bu kararları değerlendirirken TFF Adana Demirspor’un başvurusunu kabul edip ligi 22 takıma çıkartabilir. Ya da limit sorununa takılan takımların itirazları sonunda limitler güncellenebilir. Yani kararları değerlendirmeden yeni söylemler gelebilir.

Olmaz diyemeyiz. Geçen yıl transfer limitleri esnetip, itirazlar gelince madem kimse istemiyor diyerek eski haline getiren mevcut federasyondu. Yabancı kuralını zorla getirip itirazlar yükselince seneye erteleyen yine farklı isimler değildi. Nihat Özdemir ve kurmayları karar aldıktan sonra tepkilere göre hareket ediyor. Nasıl karar aldıklarını da bilmiyorum.

Dünde transfer sezonu ile birlikte limitler açıklandı. İH Konyaspor lige yeni katılan 3 ekip ve sonradan kümede kalan 1 takımdan transfer bütçesi daha düşük.  Pandemi nedeniyle takım gelirleri belli değilken ve UEFA bu yıl Finansal Fair- Play kuralını esnetirken TFF’nin gayretli tutumunu tebrik ediyorum. Şu gerçek ki gelecek sezon tartışmaları federasyonun bu kararlarıyla daha çetrefilli hale geldi. Takımların yoğun tempo planlaması iyi düzenlenmeli.   

Bu yazı toplam 1353 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar