1. YAZARLAR

  2. Ufuk Kendirci

  3. TFF'nin 3 büyük aşkı
Ufuk Kendirci

Ufuk Kendirci

Yazarın Tüm Yazıları >

TFF'nin 3 büyük aşkı

A+A-

Koltuğa yeni oturan çiçeği burnunda Türkiye Futbol Fedarasyonu(TFF) yeni yönetimi, Milli Takım’ın önündeki 3 iç saha maçının Türk Telekom Arena, Vodafone Arena ve Ülker Stadyumu’nda oynanacağını açıkladı. Mircea Lucescu’nun son dönemi ile Şenol Güneş’in başlangıç döneminde yakalanan gençlik aşısıyla Türkiye, adından söz ettiren dinamik, hızlı ve inatçı bir takım oluşma yolunda emin adımlar kat etmişti. Özellikle Fransa karşısında oynanan futbol göz kamaştırmıştı.

Yenilenen Milli Takım İstanbul dışında Antalya, Konya(buranın Türkiye için hikayesi bence ayrı) gibi yeni şehirlerde mücadele veriyordu. Bu dönüşümle hem Anadolu şehirlerinin Türkiye maçlarını izleme özlemi sona erdi hem de İstanbul’daki holigan bakış açısı bitmişti. Statlarda renk ayrımı yapılmadan, tam kapasite maçlara gelindi. Açıkçası başarı da sağlanmıştı. TFF Başkanı Sayın Nihat Özdemir ve ekibi anladığım kadarıyla  Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray’ı küstürmek istemeyecek ki 3 maçı da İstanbul’da oynanmasına karar verdi.

TFF’nin bu kararına saygılıyım ancak daha önceki dönemler gibi Arena’da yada Fener’in stadyumunda karşı takım oyuncusu ıslıklanıp, yuhalanmayacaksa yalnızca kırmızı-beyaz forma ile destek verilip fanatizme kaçılmayacaksa hangi stadyumda oynanacağı önemli değil. Milli Takım’ı koşulsuz ay-yıldız forma için destek vermemiz gerekiyor. Yoksa TRT’den maç izlemeye devam ederiz.

 

 

 

Bu yazı toplam 1041 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar