1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Timav'da ödül töreni
Timav'da ödül töreni

Timav'da ödül töreni

2015-2016 eğitim-öğretim yılının son gününde Karatay Belediyesi İmam Hatip Ortaokulu’nda karne heyecanının yanısıra, ödül töreni heyecanı da yaşandı.

A+A-
TEOG sınavında tüm soruları doğru cevaplayarak başarılı olan Konya genelindeki 5 İmam Hatip Ortaokulu (İHO) öğrencisi Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) tarafından ödüllendirildi. Törene Karatay Kaymakamı Bekir Yılmaz, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav, İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları, öğrenci, öğretmen ve veliler katıldı.
Ödül töreninde konuşan Karatay Kaymakamı Bekir Yılmaz, başarı gösteren gençleri tebrik ederek, diğer gençlerin de bu başarılara ortak olmak için çalışmaları gerektiğinin altını çizdi.
Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli de gençleri tebrik ederek, Karatay Belediyesi’nin eğitime verdiği desteklerin karşılığını bu şekilde görmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Törende konuşan TİMAV Genel Başkanı Ecevit Öksüz, 4+4+4 eğitim sistemine geçilmesinin ardından İmam Hatip Ortaokullarının açılmasıyla birlikte İHO’ların bu yıl ilk mezunlarını
verdiğine dikkat çekti. İHO’ların geçmişte olduğu gibi bugün de büyük başarılara imza atacağına olan güven ve inançlarını dile getiren Öksüz: “Bu yıl bunun ilk örneklerini müşahede etmiş bulunmaktayız” dedi.

Gerek İmam Hatip Ortaokullarının, gerek İmam Hatip Liselerinin sürekli tartışmaların merkezinde tutulmak istenmesinin geçmişten gelen bir hastalık olduğunun ve artık bu kısır döngüyü aşma zamanının geldiğinin altını çizen Öksüz şöyle konuştu: “Bundan böyle İHO ve İHL’ler başarılarıyla anılacaktır. Geçmişte akademik alanda olduğu gibi sosyal ve kültürel faaliyetlerde büyük başarılara imza atan İmam Hatip Okullarımız, bugün de hamdolsun aynı heyecan ve gayretin içindedir. Bu yıl henüz yeni sistemde ilk mezunlarını veren okullarımızın gösterdikleri kitlesel başarı oranları da, bireyselde bugün burada Konya özelinde ödüllendirdiğimiz öğrencilerimizde olduğu gibi bireysel başarıda da kayda değer bir başarı yakalanmıştır. Önümüzdeki yıldan itibaren her yıl bu başarıların katlanarak artacağına inanıyoruz. 
Öğrencilerimizin gayretli çalışmaları, öğretmen ve idarecilerimizin özverileri ile birleşince beklentilerin çok daha üzerinde büyük başarıların ortaya çıkması mümkün olacaktır. Başta bugün burada ödüllendirdiğimiz çocuklarımız olmak üzere ülkemiz genelinde TEOG’da önemli başarılara imza atmış tüm İHO’lu gençlerimizi, ailelerini, öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ediyoruz. Onlar, bu milletin kendi iradesini ortaya koyarak oluşturduğu ve her türlü engelleme girişimine rağmen devamını sağladığı İmam Hatip Okullarına yaşattıkları haklı onurdan dolayı her türlü teşekkürü hak ediyorlar.

Milletimiz İmam Hatip Ortaokullarından yüksek puanlar alarak İmam Hatip Liselerini tercih eden gençlerimizin her geçen yıl daha da arttığına şahitlik etmektedir. Gerek İHO’larda, gerek İHL’lerde aldıkları yüksek puanlarla ailelerinin, öğretmenlerinin yanısıra İmam Hatip camiasının da göğsünü kabartan gençlerimiz, elde ettikleri bu akademik başarıları aldıkları dini eğitimle birleştirerek ülkemiz ve milletimiz için büyük hizmetlere dönüştüreceklerdir. Bugün hâlihazırda ülkemiz genelinde yürütülen nice büyük projenin mimarı olan Sayın Cumhurbaşkanımızın milletimize ve insanlığa hizmet yolunda açtığı bu hayırlı yolda yürümeye devam edecek olan İmam Hatip neslinin imza atacağı başarılara önümüzdeki yıllarda daha pek çok kez şahitlik edeceğiz.”

Öksüz’ün ardından söz alan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy da öğrencileri, velileri, öğretmen ve idarecileri tebrik ederek başladığı konuşmasında, gösterilen bireysel başarıların yanısıra kitlesel olarak ortaya konan başarının da göz ardı edilmemesi gerektiğini vurguladı. 
Konuşmaların ardından TEOG sınavında tüm soruları doğru cevaplayarak Konya genelinde başarılı olan İmam Hatip Ortaokulu (İHO) öğrencilerinin ödülleri takdim edildi.

TEOG sınavında tüm soruları doğru cevaplayan İHO öğrencilerinin isimleri ve okulları şu şekilde:

Hilal Zeynep Er - Karatay Belediyesi İHO

Ayşe Çilek - Ahmet Hazım Uluşahin İHO

Ebru Akbaş – Mehmet Katırcı İHO

Özlem Közoğlu - Mehmet Nuri Küçükköylü İHO

Zülal Zehra Sandıkçı – Mehmet Nuri Küçükköylü İHO

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.