1. YAZARLAR

  2. Yaman ADAM

  3. TİMAV’ın Kutlu Yürüyüşü
Yaman ADAM

Yaman ADAM

Yazarın Tüm Yazıları >

TİMAV’ın Kutlu Yürüyüşü

A+A-

Uzakların yakın olduğu küreselleşen ve küçülen dünyada Hakk’ı, hakikâti ve adaleti, İslâmî ve insanî değerleri, dayanışmayı ve paylaşmayı da tüm dünyaya yaymak, medeniyetleri birbiriyle tanıştırmak, buluşturmak gibi asil bir görevimiz var Müslüman olmamız, dağların bile yüklenmekten çekindiği bu yüce emaneti üstlenmemiz hasebiyle…

Konya Merkez İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleştirilen Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV)’ın 9. Olağan Genel Kurulu'nda yeniden Genel Başkanlığa seçilen Ecevit Öksüz, imam hatip camiasının içinde olmaktan ve böyle bir camiaya hizmet etmekten son derece mutlu olduğunu dile getirdiği konuşmasında; İmam Hatip’lerin geçmişteki ihtişamlı günlerine geri dönmekle kalmayacağını, yurt içinde ve yurt dışında açılan Uluslararası İmam Hatip okulları ile geçmişten daha ihtişamlı bir hale geleceğinin de altını çizdi.

Bilindiği gibi bin yıl süreceği iddiasıyla yapılan 28 Şubat post-modern darbe girişiminde hedef tahtasına oturtulan İmam Hatiplerin kapatılması, insanlığa ve İslâmî değerlere karşı yürütülen akıl almaz komplo ve projeler, mağdurların, mazlumların duaları ve Yüce Allah(cc)’ın projeleri karşısında fiyaskoyla neticelendi. Bu girişimin yıldönümünde hizmetleriyle, dik duruşu ve çalışma azmiyle bilinen Ecevit Öksüz’ün yeniden bu yürüyüşün başında olması hepimizi mutlu etmiştir. Ayrıca Yönetim kuruluna seçilen ekip arkadaşları Cem Zorlu, Muhiddin Okumuşlar, Mehmet Erdoğdu, Ali Karapınar, Hıfzı Soydemir, Lokman Koyuncuoğlu, Mehmet Oğul, Ahmet Fatih Özboyacı, Fatih Bezirci, Mehmet Serin, Kemal Ünsaçan, Cemil Erdem ve Rafet Koç’a da bu kutlu yürüyüşlerinde muvaffakiyetler diliyoruz.

Öksüz mesajında; Tarih boyunca imam hatip liselerinde okuyanların ve bu misyonun sancaktarlığını yapanların çok zor zamanlar geçirdiğini; daha güzel yarınları tasarlayabilmek adına, hafızaların diri ve sağlam tutulması gerektiğini söyledi.

Katsayı uygulamasının kaldırılması ve dünyanın dört bir yanında imam hatip okullarının açılması gibi gelişmelerin sevindirici olduğunu da ifade eden Öksüz; “Elde edilen bu kazanımların ülkemizin, milletimizin ve insanlığın hizmetine daha büyük değerler üretebilmesi için bizlere geçmişten daha fazla görev düşüyor. TİMAV olarak yapmış olduğumuz çalışmalarda, tüm Türkiye'yi hedef almaya gayret ettik, bu bağlamda çalıştaylar düzenledik. TİMAV olarak, kuruluşundan bu yana tüm insanlığın barış ve huzuruna destek verecek, insanlar ile inanç değerleri arasındaki engellerin kaldırılmasına vesile olacak, inançlı insanların ise özgürce inançlarının gereğini yaşayabildikleri bir dünyaya kavuşmalarına katkı üretecek bir vizyonla projeler yapıyor ve bu projeleri hayata geçiriyoruz'' dedi.

İnsanımıza ve insanlığa Allah(cc)’ın rızasını kazandıracak edinimlerin öğretilmesi, tarih boyunca eğitim ve öğretime verilen önemin yeniden gündeme alınması, kulluk ve hesap günü bilincinin yeniden birinci hedef olarak benimsetilmesinde aktif rol oynaması temennisi ve duasıyla aralarında çok değerli öğrencilerimin de bulunduğu TİMAV’ın bu kutlu yürüyüşünde yanlarında olduğumuzun, bütün kalbimizle desteklediğimizin de bilinmesini istiyoruz.
“İt ürür, kervan yürür…”Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum