1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Tıp Bayramı
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Tıp Bayramı

A+A-

İnsanoğlu için en önemli olanı sağlıktır.

Sağlık olmaz ise yaşamın bir anlamı yoktur.
Sağlığını kaybetmiş bir kimsenin yaşamdan tad alması, istediği gibi yaşaması düşünülemez.
Cihan Padişahı Kanuni Sultan Süleyman ne güzel söylemiş :
“Olmaya cihanda bir nefes sıhhat gibi”
Sağlıklı toplum olabilme yolunda ve vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden tam manasıyla yararlanabilmeleri adına var gücüyle çalışan, doktorlarımız başta olmak üzere tüm sağlık personelimizin 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım.
Aslında bu yazımı gecikmiş bir yazı olarak yazdım.Çünkü Türkiye’de yaşanan terör olayları bu yazımın önüne geçti.
Günümüzde her alanda olduğu gibi sağlık alanında da her saniye, her dakika yeni bilgiler, yeni bulgular bilim adamlarınca bulunmakta insanlığın hayrına sunularak, mikroplarla, hastalıklarla adını bile duymadığımız illetlerle mücadele ediliyor.
Buradaki amaç insanlığın sağlığı için.
Bunun için çalışanlara teşekkür ediyorum.
Türkiye’mizdeki gelişmelere paralel olarak tıp alanında da büyük gelişme vardır. Konya’mızda sağlık sektörü küçümsenmeyecek kadar gelişmiştir.
İrili, ufaklı özel ve kamu hastanelerinin yanı sıra kendisinden sitayişle bahsettirilen, yetenekli ve bilgili akademisyenlerin, profesörlerin görev yaptığı Selçuk Üniversitesi Tıp fakültesi ile Necmeddin Erbakan Üniversitesi Tıp fakültesi insanların dertlerine çare aramak, insanları sağlıklı yapmak için sağlıkcısınden, dekanına, başhekimine kadar canla başla çalışmaktadırlar.
Bir hakkı vermek gerekirse AK parti hükümetlerinin başarılı olduğu alanların başında sağlık sektörü gelmektedir ama, son yıllarda burada bazı sıkıntılar yaşanıyor. Mesela kamu hastanelerinde yine kuyruk beklenmektedir. Bunların halledilmesi gerekmektedir. İlaç fiyatları ve katılım payları da insanların canını sıkmaktadır. Bunları da bir kez daha gözden geçirilmesi halinde çok daha iyi olacaktır.
Konya sağlık sektörü ve tedavi yaptırılma yönünden şanslı illerimizin başında gelmektedir. Allah vermesin verem, tifo, dizanteri ve benzeri hastalıklar eskisi gibi korkulan hastalık olmaktan çıkmıştır. Kanser tedavi hastanesi ve Yanık hastanesi yapımı bir hayırseverinde desteği ile devam ediyor. Necmettin Erbakan üniversitesi tıp fakültesinin yeni devasa binası sürerken, diğer hastanelerinde devam etmektedir.
Konyalı artık eskisi gibi İstanbul, Ankara hastanelerine koşmadan hemen her alanda tedavisini Konya’da yaptırabilmenin rahatlığını yaşamaktadır.
Tüm acil sağlık çalışanlarının ve sağlık personelinin 14 mart Tıp Bayramını içtenlikle kutlar,başarılı çalışmalarının devamını dilerim.Gece-gündüz, kar-çamur, bayram-tatil demeden büyük bir özveriyle insanların sağlıklı ve daha sağlıklı yaşaması için ellerinden gelen her türlü çabayı esirgemeyen, sunan verilen görevleri zamanında ve tam yapan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramlarını kutlarım
Bir nefeslik sıhhatin bile değerinin ölçülemeyeceğinin bilincinde olarak; sağlık sektörü çalışanlarına sevgi ve şükranlarımı sunar, Tıp Bayramlarını kutlar, tüm insanlık için sağlık ve huzur dolu bir yaşam temenni ederim.
Konya ve Türk tıp çalışanlarının büyük çabasından dolayı onlara teşekkür ederken, yazımı Atatürk’ün bir sözü ile noktalıyorum.
“Beni Türk hekimlerine emanet ediniz.!”
 

Bu yazı toplam 180 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.