1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. TIP OTORİTELERİMİZ GÖREVE !
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

TIP OTORİTELERİMİZ GÖREVE !

A+A-

Dünyada azımsanmayacak oranda diyabet hastası olduğu bir realite… Son zamanlarda bu konu üzerine o kadar spekülatif yayınlar ve duyurular yapılıyor ki bu konuda resmi otoritelerden net bir açıklama gelmiyor. Bu açıklamaları okuduğunuzda bizim şeker hastalığı olarak bildiğimiz diyabetes mellitus rahatsızlığına dair yapılan açıklamalar gerçeği yansıtıyor mu? Bu konuda net bir açıklama olmaması birilerinin boş buldukları meydanda diledikleri gibi at sürmelerine sebep teşkil ediyor. 
Bu yayınlara ya da paylaşımlara baktığınızda dünyayı kasıp kavuran bir o kadar da adayın olduğu bu rahatsızlık hakkında konusunda uzman tıp otoritelerinden çıt çıkmazken ne kadar aktar varsa ağız dolusu konuşarak diyabet sorununu kökünden çözdüğüne dair açıklama ve paylaşımlarda bulunuyor. Hükümetin de bu konuya dair bir açıklama yapmaması kafaları karıştırıyor. Umut dünyasında yaşayan halkımız da bir ümit diyerek aslı astarının olup olmadığını dahi bilmediği bu konuda duyduğuna inanmak istiyor.
Örneğin son olarak internet sitelerinden paylaşılan ve ortalığı kasıp kavurduğu iddia edilen bir bitkisel karışımın diyabet sorununu kökünden çözdüğüne dair paylaşımları karşısında bu yazımı kaleme aldım. Şimdi o paylaşımdan gelen açıklamayı buradan paylaşarak değerli doktorlarımıza buradan duyurmuş olayım. Umarım bir açıklama gelirde bende buradan siz değerli okurlarımla seve seve paylaşırım. 
Yakın bir zamana kadar şeker hastalığına yakalananlar hep öyle kalacağını bir daha iyileşmeyeceklerini düşünürdü ya da birçok zahmete katlanıp yüksek miktarlar ödeyerek farklı operasyonlarla ameliyatları denerlerdi. Fakat Zürih Üniversitesi'nin geliştirdiği formül tüm bu zahmetli işleri ortadan kaldırdı. 15 senelik uzman çalışmalarının sonucunda ortaya çıkan "Diason" isimli formül %95 başarı garantisi ile size şeker hastalığından kurtarıyor. Bu gerçekten yüz yılın buluşu niteliğinde...
Tonlarca para ödemeden şeker hastalığından kurtulmak ister misiniz?
Diason dünya genelinde birçok uzmanın bir araya gelerek 15 yıl süreyle yaptığı çalışmalar sonucunda meydana çıkmış ve şu anda kullanan milyonlarca insanın başarılı sonuçlar alması ile gündeme gelmiştir.
Diason özellikle şeker hastalığından kurtulamayacağım, istediğimi özgürce yiyemeyeceğim diye sorun yapanlara evlerinden dahi çıkmadan bu sorunları çözme şansı getiriyor. Üstelik o kadar etkili ve başarısına güveniliyor ki kullanan herkese %100 para iade garantisi ile gönderiliyor.
Onca şey deneyip sonuç alamadınız mı? Büyük çaplı operasyonlar size pahalı mı geliyor? O zaman bu haberi okuduğunuz için şanslısınız çünkü evinizden dahi çıkmadan etki garantili Zürih Üniversitesi tarafından onaylı bir formül ile şeker hastalığından kurtulabilir, özgürce yaşayabilirsiniz. Onun adı; Diason 
"İsviçre, Fransa ve İtalya gibi toplam 12 ülkede yüzbinlerce kişi şeker hastalığından kurtuldu. Hem de çok kısa sürede"  
Sosyal medyada binlerce paylaşım yapılan Diason formülü erkeklerin artık yeni silahı diyebiliriz. Maliyetinin çok düşük olması ve kesin olarak etki göstermesi erkekler için vazgeçilmez bir çözüm olmuş bile çoktan...
Bu kısmı okuduktan sonra bu sorunu bahsi geçen bu formülle çözüme ulaştırarak şeker rahatsızlığından kurtulduğunu iddia eden kişilerin açıklamalarını da buradan paylaşmakta yarar görüyorum. 
Şeker hastalığını engelleyemedi ve vücudunda yaralar çıkmaya ve istediğini yiyip içememeye başladı. Şeker hastalığı kaderim derken Diason ile tanıştı; İşte her şey o gün başladı...
İnternete yaptığı araştırmalar sırasında Zürih Üniversitesi'nin çalışması sonucu ortaya çıkan formülün etkilerini okuyan ve şeker hastalığından kurtulabileceğini hayal eden Tuncay bugün paylaştığı resmi ile herkese cevabını verdi... (Sitede resmini paylaşmış.)
Hastalık yüzünden çıkan yaraları kısa bir sürede iyileşmeye başladı ve bu durum ise Tuncay’ı çok şaşırttı, evet Zürih Üniversitesi'nin bulduğu formül tamda anlatıldığı gibiydi ve o şeker hastalığından kurtuldu.
Bu kadar garanti ifadelerle insanlar üzerinde pozitif etki yaratılarak azımsanmayacak oranda ticari gelir elde eden kesimlerin amaçlarının sadece maddiyat olmayıp doğruluğu kanıtlanmış bir konuda faydalı hizmet amacı taşıdıklarını anlamak içinse uzman otoriteler tarafından net bir değerlendirme yapılması şart…
Doktorlarımızın suskun kaldığı bu konuda ağız dolusu açıklamalar yaparak halkı heyecana sevk eden bu akımın mahiyeti hakkında net bir izah gereklidir. 
Hatta daha da önemlisi bu hususta sağlık bakanlığı tarafından tatmin edici bir açıklama gerekiyor.
Aksi halde aktarlarda satılan her bir bitki için insanların zihinlerinde ki soru işaretleri sürecektir. Faydası mı zararı mı olduğu bilinmeden herkes umudunun tutsağı olmaya devam edecektir. 

Bu yazı toplam 1267 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum