1. YAZARLAR

  2. Ufuk Kendirci

  3. Topu santraya koyalım
Ufuk Kendirci

Ufuk Kendirci

Yazarın Tüm Yazıları >

Topu santraya koyalım

A+A-

TFF ile kulüpler liglerin 12 Haziran’da başlayacağı konusunda anlaşmaya vardı. Bazı takımlar sahaya çıkmak istemese de kulüplerin içerisindeki durumlar biliniyor. Bugün Bundesliga, La Liga, Premier Lige dahi oynanması kararlaştırılırken Fransa Lig 1’deki gibi radikal bir karar beklenemez. Fransa’daki maçların akıbetide bana göre mutlak sonuçlanmadı. Ülkede legal maçlar durduruldu ama bu seferde yasa dışı maçlar başladı.

Daha önce maçların oynanması kararı alınacaksa tüm takımların konsorsiyum sağlanması gerektiğini belirtmiştim. Haziran sonu veya temmuz ayı başı sağlıklı futbol iklimi oluşabilirdi. Ama Nihat Başkan biran önce başlasın demiş olmalı. TFF içerisindeki lobi de çalışmış olabilir.

Peki bundan sonra kulüplerimiz ne yapacak? Takımlarımızı kurtaracak tek reçete kendi özüne dönme projeleri olacak. 35’lik delikanlılar yerine alt yapıdan oyuncu almak geleceği garanti altına almak demektir. Tabi ki tecrübeli ayaklarda lazım. Gençleri 2-3 tecrübeli isimle sahaya sürdüğünüzde Trabzonspor oluyor işte. Ekim yapılmadan hasat beklendiğinde sonu hüsran. Bordo mavilileri biraz daha yakın bakalım. Kulübe küsmeyen Trabzonlular iyi bilir yıllar önce neredeyse takım her yıl hoca değiştirip, 15-20 oyuncu transfer ediyordu. Kulübe başkan bulmakta zorlanılıyordu. Ne zaman taraftar baskısıdindi, gerçekçi hedeflerle alt yapıya yöneldi kulüp ardından yükseliş başladı. Önümüzdeki 3 yıl şampiyonluğa oynayacak takım oluşturuldu. Beşiktaş’ın fedası sonrası sefa gelmedi mi? Konyaspor da kendi hikayesini yazdı. Asansör denilen takım önce kümede ayakları üstünde kaldı, sonra da kupaları kazandı.

Futbolu özledik mi, çok özledik. Son 3 aydır yatıp kalktığımız pandemiden sonra biraz başka şeyler konuşmaya ihtiyacımız var. Ancak uzmanların sürekli söylediği gibi rehavete kapılmadan psikolojimizi sağlam tutarak bugünleri atlatacağız.  

Bu yazı toplam 675 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar